Neymar je v 11. minuti zadel za zmago PSG-ja nad Leipzigom z 11-metrovke. Avgusta so Parižani v polfinalu v Lizboni premagali Nemce s 3:0. Foto: Reuters

Na derbiju večera je PSG kljub le dvema streloma v okvir vrat z 1:0 premagal Leipzig in ga ujel pri šestih točkah v skupini H.

Edini strelec je bil v 11. minuti Neymar, ki je zadel z 11-metrovke. To je bil njegov prvi gol v tem tekmovanju na zadnjih šestih srečanjih. Marcel Sabitzer je v kazenskem prostoru nepravilno ustavil Angela Di Mario.

Gostitelji v nadaljevanju niso bili nič kaj navdihnjeni, veliko bolje so igrali Nemci, ki so imeli 60 odstotkov časa žogo v svoji posesti. V prvem polčasu se je dvakrat izkazal vratar Keylor Navas, na začetku drugega pa je Emil Forsberg s polvolejem za malo meril mimo vrat. V zadnjih minutah pravih priložnosti ni bilo. Kevin Kampl je srečanje spremljal s klopi.

Na vrhu lestvice je z devetimi točkami Manchester United, ki je bil s 4:1 boljši od Istanbula. Končnica tekme bi bila bolj napeta, če v 80. minuti pri izidu 3:1 Edinu Višći veselja ne bi preprečila prečka.

Morata "ukradel" Blažiču točko

Ferencvaros je v skupini G v Torinu v 19. minuti presenetljivo povedel. Po podaji z desne strani je pet metrov od vrat nogo stegnil Albanec Myrto Uzuni in spravil žogo za hrbet Wojciecha Szczesnyja.

V 35. minuti je z močnim in natančnim nizkim strelom z levico z roba kazenskega prostora izenačil Cristiano Ronaldo.

V drugem polčasu sta Federico Bernardeschi (60. minuta) in Alvaro Morata (76.) najprej zadela vratnico, Španec, ki je igral zadnje pol ure, pa je v 92. minuti po predložku Juana Cuadrada z desne strani z glavo poskrbel, da so vse tri točke ostale doma. Gostujoči vratar ni najbolje posredoval in žoga mu je ušla čez črto. Miha Blažič je v obrambi madžarskih prvakov igral vso tekmo.

Benjamin Verbič in Junior Firpo na tekmi v Kijevu. Foto: Reuters

Barcelona štirikrat zadela v drugem polčasu

Celotno srečanje je bil v Kijevu na zelenici tudi Benjamin Verbič proti Barceloni, ki je nastopila z "drugo" postavo. Igrali so ter Stegen, Dest, Mingueza, Lenglet (66./Alba), Firpo, Pjanić (65./Puig), Alena, Trincao (83./de la Fuente), Pedri (73./Fernandes), Coutinho (66./Griezmann) in Braithwaite. Povprečna starost nogometašev v začetni enajsterici je bila 24 let, najmanj na kakšni tekmi Barce v Ligi prvakov v zadnjih devetih letih.

V 46. minuti je pri izidu 0:0 Verbičev strel ustavil vratar Marc-Andre ter Stegen, nato pa se je začel šov Kataloncev, ki so po zelo skromnem prvem polčasu do konca štirikrat zatresli mrežo Dinama in kljub odsotnosti Lionela Messija (tako kot še nekateri drugi igralci je dobil priložnost za počitek) slavili z visokih 4:0.

Neymar z bele točke rešil PSG

Skupina E:
KRASNODAR - SEVILLA 1:2 (0:1)
Wanderson 56.; Rakitić 4., Munir 95.

RENNES - CHELSEA 1:2 (0:1)
Guirassy 85.; Hudson Odoi 22., Giroud 91.

LAZIO - ZENIT 3:1 (2:1)
Immobile 3., 55./11-m, Parolo 22.; Dzjuba 25.

BORUSSIA DORTMUND - CLUB BRUGGE 3:0 (2:0)
Haaland 18., 60., Sancho 45.

BORUSSIA DORTMUND  4  3 0 1  9:3  9
LAZIO              4  2 2 0  8:4  8
CLUB BRUGGE        4  1 1 2  3:8  4
ZENIT              4  0 1 3  3:8  1
Erling Braut Haaland je ob zmagi Borussie Dortmund nad Clubom Bruggejem s 3:0 dosegel dva zadetka, skupaj jih je v tej sezoni v Ligi prvakov zbral šest in je na vrhu lestvice strelcev. V dveh sezonah se je na 12 tekmah v tem tekmovanju med strelce vpisal že 16-krat! Tretji gol proti belgijskim prvakom je s prostega strela prispeval njegov 20-letni vrstnik Jadon Sancho. Foto: Reuters