Loris Karius je bil popolnoma na tleh po koncu finala v Kijevu. Foto: Reuters

Na začetku drugega polčasa je Karius trčil s Sergiem Ramosom, ko je bil izid 0:0. Kapetan Reala je iztegnil komolec, a srbski sodnik Milorad Mažić ni zapiskal. Le nekaj minut zatem je vrgel žogo naravnost na nogo Karima Benzemaja, ki jo je poslal v mrežo. Pri izidu 2:1 za Madridčane je naredil še drugo usodno napako, ko ga je Gareth Bale ukanil s 30 metrov. Že nekaj ur po koncu tekme so Kariusu grozili s smrtjo, čeprav se je večkrat opravičil vsem navijačem za dve veliki napaki.

24-letni Karius je odšel v Boston na teste. Ross Zafonte je izjavil, da je zelo verjetno trčenje z Ramosom povzročilo pretres možganov. Vizualna prostorska disfunkcija je bila usodna za Kariusa, saj je izgubil pravi občutek za let žoge. Zdravnik je še dodal, da ni šlo za hud pretres in Karius bo hitro popolnoma okreval.

24. maja 2016 je Karius iz Mainza prestopil k Liverpoolu, zanj se je zelo zavzel Jürgen Klopp, ki je v Mainzu začel sijajno trenersko kariero.