Maribor je prvo medsebojno srečanje v sezoni hitro odločil, saj je bilo že po 22 minutah 3:0. Na koncu je bilo 5:0. Foto: www.alesfevzer.com
Gorica je v prvih 12 krogih zbrala 5 zmag, 6 remijev in le en poraz. Foto: BoBo/Srdjan Živulović

Goričani so najprijetnejše presenečenje prve tretjine prvenstva, za Mariborom zaostajajo šest točk, za Olimpijo eno. Sklonjenih glav so zelenico zapuščali le v četrtem krogu sredi avgusta, ko jih je v Ljudskem vrtu s 5:0 nadigral Maribor. Od takrat, torej več kot dva meseca, je četa Milana Srebrniča neporažena in v goriškem Športnem parku nestrpno pričakuje vijoličaste, da se jim oddolži za petardo.

Studijski del pred tekmo Gorica - Maribor se bo začel ob 15.45.

Dokaz, da so Mariborčani ranljivi, so ponudili nogometaši Mure, ki so najtrofejnejšo slovensko ekipo konec septembra odpravili kar s 4:1. Goričani bodo praktično v popolni postavi. Manjkala bosta dalj časa poškodovana Alen Jogan, ki se je po petih mesecih vrnil v trenažni proces, in Leon Marinič.

Spored Maribora: Gorica, Domžale, Olimpija, Domžale
Pred Mariborom je zelo napornih 12 dni, v katerih bodo odigrali štiri tekme. Po gostovanju v Gorici jih v sredo čaka prva pokalna tekma z Domžalami, nato v soboto veliki derbi z Olimpijo in v sredo še povratna tekma z Domžalami. Darko Milanič, ki je povedal, da je popolnoma osredotočen na Maribor in da ga mesto selektorja trenutno ne zanima, ima spet težave s sestavo moštva. Močno vprašljiv je nastop prvega strelca lige Jana Mlakarja, ki se je poškodoval na reprezentančni akciji. Težave ima Denis Klinar, zunaj pogona je še vedno Martin Milec. V kader se je vrnil Marko Šuler, vse je v redu tudi z Blažem Vrhovcem, ki se je poškodoval na pripravljalni tekmi.
Maribor pred reprezentančnim premorom ni blestel in Milanič upa, da se bodo v prihajajočem ciklusu vrnili v staro formo. Vsekakor si želi pričakati obračun z Olimpijo vsaj s tako razliko, kot je zdaj. Tradicija je na strani Maribora, ki je dobil zadnjih pet medsebojnih srečanj.

V soboto še Mura - Rudar in Aluminij - Domžale
Krog bosta ob 14. uri odprla šesta Mura in predzadnji Rudar, ki ju ločita le dve točki. Prekmurci so kljub dobri igri sredi avgusta klonili v Velenju s 3:2 in kujejo maščevanje. Ante Šimundža bo imel na voljo vse igralce, medtem ko bosta pri knapih manjkala kaznovana Klemen Bolha in Robert Pušaver.

Neprepričljivi Domžalčani se bodo na zmagovita pota skušali vrniti v Kidričevem, kjer se bodo ob 18. uri pomerili s sosedom na lestvici Aluminijem. Eno izmed štirih zmag v prvi tretjini prvenstva so varovanci Simona Rožmana dosegli prav proti Štajercem (3:1), ki so neporaženi na zadnjih dveh srečanjih.

V nedeljo bo Celje gostilo zadnjeuvrščene Krčane, Olimpija pa v Stožicah gosti Triglav, kar bo generalka za sobotni obračun v Ljudskem vrtu. Ljubljančani so avgusta Kranjčane premagali s 4:0.