Tim Matavž je v letošnji sezoni zadel že 17-krat (dvakrat v pokalu, osemkrat v prvenstvu in sedemkrat v Evropski ligi). Foto: EPA
Armin Bačinović in Antonio Cassano
Armin Bačinović in strelec prvega zadetka za Inter Antonio Cassano na tekmi v Milanu. Foto: EPA

Napadalec iz Šempetra je mrežo zatresel v 22. in 26. minuti, poleg njega pa sta v Rijnsburgu zadela še Bolgar Stanislav Manolev (4.) in Kevin Strootman (64.). Lani je PSV v tem tekmovanju šel do konca in osvojil pokal. Najzanimivejša obračuna osmine finala bosta sicer v sredo in četrtek, ko se bodo pomerili Heerenveen in Feyenoord ter Groningen in Ajax.
V nemškem pokalu je Bayern kljub izključitvi Francka Riberyja po medsebojnem obračunavanju s Korejcem Jajem Čeolom Kujem v 48. minuti z 0:2 slavil pri bavarskih sosedih v Augsburgu, Mainz pa je v Gelsenkirchnu porazil Schalke (1:2).
V Italiji je Inter na San Siru z 2:0 porazil drugoligaša Verono. Od slovenskih nogometašev je bil na zelenici samo Armin Bačinović, ki je pri gostih odigral vso tekmo.
Italijanski pokal, osmina finala
INTER - Verona 2:0 (0:0)
Cassano 50., Guarin 54.
Belec je bil na klopi, Handanovića (oba Inter) pa ni bilo v ekipi. Bačinović (Verona) je igral vso tekmo.
Sreda ob 15.00:
LAZIO - SIENA
Ob 17.30:
UDINESE - FIORENTINA
Ob 21.00:
NAPOLI - BOLOGNA
V četrtfinale so se že prejšnji teden uvrstili Roma, Catania, Juventus in Milan.