Libor Kozak je bil z dvema zadetkoma osrednje ime srečanja v Rimu. Foto: EPA
Mauro Zarate
Mauro Zarate je povišal na 2:0, potem ko je bil neoviran v kazenskem prostoru. Foto: EPA
Nusmir Fajić
Nusmir Fajić je morda odigral zadnjo tekmo v Murinem dresu. V prvem polčasu je izigral obrambo Lazia, toda Albano Bizzarri je njegov strel ubranil. Foto: EPA
Filip Drakovič
Filip Drakovič je v branil zelo dobro. V 14. minuti je odlično posredoval po prostem strelu Maura Zarateja. Foto: MMC RTV SLO
Libor Kozak
Mura je na obeh tekmah pustila dober vtis in se ni osramotila, čeprav ji je Lazio na obeh tekmah zabil pet zadetkov. Foto: EPA
Haris Vučkić
Veselje Harisa Vučkića po njegovem prvem zadetku v dresu Newcastla. Foto: Reuters

Lazio, za katerega ni igral Miroslav Klose, je imel veliko premoč, Murina obramba pa je vzdržala do 30. minute, ko je z 12 metrov z levico pod prečko močno meril Libor Kozak. V 42. minuti je bil v kazenskem prostoru neoviran Mauro Zarate in z natančnim strelom premagal sicer zelo dobrega vratarja Filipa Drakovića. Na 3:0 je po napaki Erika Janže s svojim drugim zadetkom povišal češki nogometaš Kozak.

Mura je borbeno igrala do konca in za nagrado dosegla zadetek na Olimpicu. Mate Eterović je izvajal prosti strel, Jure Travner (Muri pomaga kot prosti igralec) pa je bil spreten pred vrati Lazia.

V prvem polčasu je Nusmir Fajić, ki je morda odigral zadnjo tekmo v Murinem dresu, izpeljal lepo akcijo, preigral dva igralca Lazia in močno sprožil, toda Albano Bizzarri je strel obranil. To je bil edini Murin strel na gol. Na drugi strani je imel Draković ogromno dela. Izkazal se je zlasti v 14. minuti, ko je atraktivno ustavil prosti strel Zarateja.

Prvo tekmo v Ljudskem vrtu je italijanski klub dobil z 0:2.

Hat-trick Tima Matavža
Na tekmi med PSV Eindhovnom in črnogorsko ekipo Zeta Golubovci je slovenski napadalec Tim Matavž dosegel tri zadetke. PSV je zmagal kar z 9:0 in se s skupnim izidom 14:0 uvrstil v Evropsko ligo. Matavž je postal prvi nogometaš PSV-ja s hat-trickom na evropski tekmi po Ruudu van Nistelrooyu, ki je novembra 1998 dosegel tri zadetke proti Helsinkom.

Vučkićev prvi zadetek
Četrtkov večer bo ostal v lepem spominu Harisu Vučkiću, ki je prvič zadel v dresu Newcastla. To je bil tudi edini zadetek na tekmi proti grškemu Atromitosu. Ker je bilo na prvi tekmi 1:1, je napredovalo angleško moštvo.
20-letni Vučkić je na igrišče vstopil v 11. minuti, ko je zamenjal strelca s prve tekme Ryana Taylorja, ki si je huje poškodoval koleno. Nekdanji nogometaš Domžal je mrežo zatresel že 10 minut pozneje z diagonalnim strelom od daleč v spodnji kot. Podal mu je Danny Simpson.

Neposrečen debi Vida Belca
Vid Belec
je dočakal debi pri Interju. Ker je prvi vratar milanskega moštva Samir Handanović poškodovan in je Luca Castelazzi na tekmi proti Vasluiju v 33. minuti dobil rdeči karton (prekršek za enajstmetrovko), je v igro vstopil 22-letni Belec, ki strela z bele točke ni ubranil, Vaslui pa je tako ob polčasu vodil z 0:1.

Na koncu je bilo 2:2. Belec pri drugem zadetku ni dobro posredoval, saj je zletel v prazno in Portugalcu Fernandu Vareli ni bilo težko zadeti prazne mreže. To ni bilo usodno, saj je Inter prvo tekmo v gosteh dobil z 0:2.

Evropska liga, 4. predkrog:
LAZIO - Mura 3:1 (2:0) 2:0
20.000; Kozak 30., 54., Zarate 42.; Travner 88.

Lazio: Bizzarri, Dias, Scaloni, Lulić ( 69./Canreva), Biava, Cavanda, Hernanes ( 79./Konko), Gonzalez ( 61./Rozzi ), Onazi, Zarate , Kozak .

Mura: Draković, Majer, Kramar, Travner , Janža, Horvat ( 84./Kouter), Vaš ( 88./Kozar), Maruško, Bohar ( 46./Buzeti), Fajić, Eterović.

PSV EINDHOVEN - Zeta Golubovci (ČG) 9:0 (5:0) 5:0
Jörgensen 5., Ooijen 12., 74., Matavž 15., 27., 63., Wijnaldum 39., 66., 83.
Matavž je igral vso tekmo.

CSKA Moskva - AIK SOLNA 0:2 (0:1) 1:0

ROSENBORG - Legia Varšava 2:1 (0:1) 1:1
Reginiussen 69., Diskerud 87.; Ljuboja 36.

- Vaslui (ROM) 2:2 (0:1) 2:0
Palacio 76., Guarin 90.; Stanciu 35./11-m, Varela 79.
RK: Castelazzi 33./Inter
Belec je branil od 34. minute, Handanović (oba Inter) je poškodovan.

BORDEAUX - Crvena zvezda 3:2 (0:1) 0:0
Gouffran 53., 93./11-m, Jussie 71.; Mladenović 45., Mikić 90.

NEWCASTLE - Atromitos (GRČ) 1:0 (1:0) 1:1
Vučkić 21.
Vučkić je igral od 11. minute, ko je zamenjal Ryana Taylorja.

CLUB BRUGGE - Debrecen 4:1 (1:1) 3:0

MARSEILLE - Šerif 0:0 2:1
Samardžić je igral vso tekmo, Apatiča (oba Šerif) ni bilo v ekipi.

HANNOVER 96 - Slask Vroclav 5:1 (3:1) 5:3
Abdellaoue 22./11-m, Huszti 35., 87., Sobiech 68., 84.; Kazmierczak 10.
Elsner (Slask) je igral do 82. minute, ko ga je zamenjal rojak Stevanović.

SPORTING LIZBONA - Horsens 5:0 (2:0) 1:1

V odebeljenem tisku so izidi prvih tekem.

Razpored po bobnih pred petkovim žrebom skupinskega dela Evropske lige (ob 13.00) v Monte Carlu:

1. boben: Atletico Madrid, Inter, Lyon, Liverpool, Marseille, Sporting Lizbona, PSV, Tottenham, Bayer Leverkusen, Bordeaux, Twente, Stuttgart

2. boben: Basel, Metalist Harkov, Panathinaikos, Athletic Bilbao, Köbenhavn, Fenerbahče, Rubin Kazan, Napoli, Udinese, Club Brugge, Hapoel Tel Aviv, Hannover

3. boben: Lazio, Steaua, Sparta Praga, Rosenborg, Newcastle, Young Boys, Levante, Genk, Borussia Mönchengladbach, Partizan, Viktoria Plzen, Dnipro Dnipropetrovsk

4. boben: Helsingborg, Maritimo, Rapid Dunaj, Academica, Anži Mahačkala, Maribor, AIK, AEL Limassol, Ironi Kirjat Šmona, Molde, Videoton, Nefči Baku

Klubi bodo razvrščeni v 12 skupin s po štirimi ekipami. Klubi iz istih držav ne morejo biti v isti skupini. V nadaljnje tekmovanje, ki bo potekalo na izpadanje, se uvrstita prvi dve moštvi iz vsake skupine. Finale bo 15. maja 2013 v Amsterdamu.