Milan je po letih 1969, 1989 in 1990 znova svetovni prvak. Foto: Reuters
Filippo Inzaghi je takole zadel za 1:0. Foto: Reuters
Rodrigo Palacio
Rodrigo Palacio je bil edini strelec Boce Juniors. Foto: Reuters
Milan svetovni klubski prvak

Četa Carla Ancelottija, ki je v zadnjih treh finalih medcelinskega pokala izgubila (1993, 1994, 2003), se lovorike veseli prvič po 17 letih. Potem ko jo je leta 2003 Boca ugnala po 11-metrovkah, je bila tokrat še bolj motivirana, da se maščuje Argentincem. Junak finala je bil Kaka, ki je podal pri obeh golih Filippa Inzaghija (21., 71.) in se v 61. minuti še sam vpisal med strelce.

Po izenačenem prvem polčasu je morda ključni zadetek na začetku drugega dela z močnim volejem dosegel Alessandro Nesta. To je že 18. mednarodna lovorika Milana.

Inzaghi v svojem slogu
Evropski prvaki so povedli v 21. minuti, ko je po lepi podaji Kakaja z leve strani med dvema branilcema Inzaghi v bližini Bocinih vrat le podstavil nogo. Argentinci so hitro izenačili. Po kotu je Morel Rodriguez poslal izvrsten predložek v kazenski prostor, z glavo pa je Dido premagal Rodrigo Palacio.

V 50. minuti je po prostem strelu Andree Pirla z desne strani v kazenskem prostoru Massimo Ambrosini zgrešil žogo, Nesta, ki je stal poleg njega, pa jo je z 11 metrov neubranljivo poslal v mrežo.

Brazilec spravljal v obup argentinske branilce
Kaka je na 3:1 povišal iz protinapada. Na levi strani je preigral enega izmed branilcev in zvito meril mimo vratarja Mauricia Carante. Dve minuti prej je izenačenje Boci po močnem strelu Huga Ibarre preprečila vratnica. Inzaghi je v 71. minuti Milanu zagotovil neulovljivo prednost, ko ga je "njegovem teritoriju" še enkrat z nesebično podajo našel Kaka.

Argentincem kaj več kot znižanje na 2:4 v 85. minuti ni uspelo, pa še takrat si je Milan zadetek zabil sam. Po "biljardu" v kazenskem prostoru je avtogol dosegel Ambrosini.

"Zelo sem ponosen na svojo ekipo. Da smo prišli do sem, smo morali prehoditi dolgo in težko pot. Izbrisati slabe spomine na leto 2003 v takem stilu je nekaj zelo posebnega," je povedal trener Milana Carlo Ancelotti.

Tretje mesto Japoncem
Na tekmi za 3. mesto je japonska Urava po streljanju enajstmetrovk s 6:4 ugnala tunizijski Sahel. Redni del se je končal z 2:2.