Thomas Müller in Miroslav Klose se veselita vodilnega zadetka za Nemce. Foto: Reuters
Giuseppe Rossi
Giuseppe Rossi je v drugem poskusu matiral Manuela Neuerja. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo in Lionel Messi
Cristiano Ronaldo in Lionel Messi sta zadela po enkrat. Na koncu se je veselil Argentinec. Foto: Reuters
Ashley Young
Ashley Young je Angliji zagotovil prvo zmago na Danskem po letu 1978. Foto: Reuters
Karim Benzema in Laurent Blanc
Laurent Blanc je čestital Karimu Benzemaju. Foto: Reuters
David Silva
David Silva je osrečil svetovne prvake. Foto: Reuters

Nemci so že vse od leta 1995 brez zmage nad Italijo, ki je dobila tudi vse pomembnejše tekme na velikih tekmovanjih. Še posebej boleč je bil za "elf" poraz v polfinalu svetovnega prvenstva 2006 z 0:2 po podaljšku, prav tako na stadionu Westfalen.

Precej boljši začetek Nemčije
V 16. minuti so gostitelji povedli. Thomas Müller si je pred kazenskim prostorom izmenjal dvojno podajo z Mesutom Özilom, najboljši strelec lanskega svetovnega prvenstva se je znašel sam pred Gianluigijem Buffonom, a je vseeno podal v sredino, kjer je Miroslav Klose le še podstavil desnico in žoga je končala v mreži. Le dve minuti pozneje je bil Klose znova sam pred Buffonom, a je vratar Juventusa odlično posredoval.

V 37. minuti je zapretil Daniele de Rossi, vendar je Manuel Neuer s sijajno parado mrežo ohranil nedotaknjeno. Tik pred odmorom je Per Mertesacker v kazenskem prostoru podrl Antonia Cassana, sodnik Eric Braamhaar pa ni pokazal na belo točko.

Rossi izkoristil napako obrambe
Na začetku nadaljevanja sta selektorja Joachim Löw in Cesare Prandelli v igro poslala številne rezerviste. Italijani so v drugem delu zamenjali kar šest igralcev. Devet minut pred koncem so "azzurri" izid poravnali. Po velikem nesporazumu v obrambi "elfa" je na levi strani kazenskega prostora do žoge prišel Giuseppe Rossi, njegov prvi strel je Manuel Neuer še odbil, odbito žogo pa je napadalec Villarreala poslal za njegov hrbet. Selektor gostov Prandelli je bil lahko zadovoljen z igro v drugem delu, Italijani bodo 25. marca gostovali v Stožicah.
Messi zagotovil zmago Argentini
V Ženevi je Argentina z 2:1 premagala Portugalsko. V 14. minuti je Lionel Messi ne desni strani švignil mimo Raula Meirelesa in v sredini našel Angela di Mario, ki je z diagonalnim strelom zatresel mrežo. Sedem minut pozneje so Portugalci izenačili prek Cristiana Ronalda, ki je iz bližine ukanil Sergia Romera po podaji Huga Almeide z glavo.

V drugem polčasu je imel tri lepe priložnosti Almeida, na drugi strani pa nista bila zbrana Marcos Rojo in Javier Pastore. V zadnji minuti je Coentrao podrl Juana Manuela Martineza, Messi pa je bil natančen z najstrožje kazni.

Benzema pokopal Brazilce
Francozi so na Saint Denisu ugnali Brazilce z 1:0. Jeremy Menez je v 55. minuti lepo zaposlil Karima Benzemaja, napadalec madridskega Reala pa je kronal premoč galskih petelinov. Brazilci so imeli v prvem polčasu terensko premoč, v 40. minuti pa je bil izključen Hernanes, ki je udaril Benzemaja.

Srbi slavili v Izraelu, Severni Irci na kolenih
Srbska reprezentanca je v Tel Avivu premagala Izrael z 2:0. Za Srbe, ki igrajo v isti kvalifikacijski skupini za Euro 2012 kot Slovenija, sta zadela Zoran Tošić v 23. in Veseljko Trivunović v 77. minuti.

V Dublinu je Škotska zanesljivo premagala še enega tekmeca Slovenije Severno Irsko s 3:0 (2:0). Za Škote so bili uspešni Kenny Miller (19.), James McArthur (32.) in Kris Commons (51.).

Estonska reprezentanca je na prijateljski tekmi v Antalyi igrala neodločeno proti Bolgariji 2:2 (1:1). Za Estonijo je zadel znanec s slovenskih nogometnih igrišč Konstantin Vasiljev (20./11-m in 80.), za Bolgare pa Ivelin Popov (41./11-m in 83./11-m).