Timo Werner je dvakrat zatresel mrežo Makedoncev. Foto: EPA
Nemci dvignili vozovnico za Katar

Izbranci Hansija Flicka imajo v skupini J dve tekmi pred koncem že osem točk naskoka prvimi zasledovalci Romuni. Flick je s peto zaporedno zmago izenačil tudi rekord svojega predhodnika Joachima Löwa ob prevzemu izbrane vrste.

Makedonci so pred 16.000 gledalci na stadionu Toše Proeski uspeli zadržati mrežo nedotaknjeno v prvem polčasu.

Makedonsko mrežo je v 50. minuti načel junak majskega finala Lige prvakov Kai Havertz po podaji Thomasa Müllerja. Njegov soigralec pri Chelseaju Timo Werner je z goloma v 70. in 73. minuti potrdil zmago. Deset minut zatem je končni izid postavil izjemni najstnik Jamal Musiala.

Jamal Musiala je postavil končni izid le devet minut po vstopu v igro. Foto: EPA

Werner se je odlično ujel s Flickom
"Že proti Romuniji smo imeli v prvem polčasu velike težave. V petek smo ob odmoru zaostajali, tokrat pa je bilo 0:0. V drugem polčasu smo hitro povedli in le vprašanje časa je bilo, kdaj nam bo uspelo zabiti še drugič in tretjič. Pod vodstvom selektorja Flicka mi je steklo, popolnoma mi zaupa," je bil zadovoljen Werner.

Romuni prehiteli Makedonce
Možnosti za napredovanje so obdržali tudi Romuni, ki so v Bukarešti z 1:0 ugnali Armence. Odločilni gol je z glavo dosegel Alexandru Mitrita v 26. minuti. Romunija ima na drugem mestu zdaj točko prednosti pred Severno Makedonijo in Armenijo.

Zmagi Češke in Walesa
V skupini E so brez konkurence Belgijci, ki so imeli po nedeljskem nastopu v Ligi narodov prost dan. Češka in Wales še naprej vodita boj za drugo mesto, ki vodi v dodatne kvalifikacije. Čehi so z 2:0 slavili na gostovanju v Belorusiji, Wales se je po zaslugi Kiefferja Moora (12.) veselil zmage z 1:0 v Estoniji. Ob enakem številu točk ima Wales odigrano tekmo manj.

Mohamed Elyounoussi je zrežiral pomembno zmago Norveške. Foto: EPA

Norveška brez Haalanda ugnala Črno goro
Napeto ostaja v skupini G, kjer so favoriti upravičili svoje vloge. Vodilna Nizozemska je ugnala Gibraltar s 6:0. Razlika bi bila lahko še višja, a je Memphis Depay sicer dosegel dva gola, zapravil pa enajstmetrovko.

Dva kroga in dve točki zaostajajo Norvežani, ki so bili doma tudi brez Erlinga Haalanda z 2:0 boljši od Črne gore. Gola je dosegel Mohammed Elyaounoussi v 29. in 96. minuti. Turčija se je veselila zmage z 2:1 na gostovanju v Latviji in za Norveško zaostaja dve točki. Turkom je zmago v sodniškem podaljšku iz prostega strela zagotovil Burak Yilmaz.