Robert Lewandowski je zatresel mrežo vseh 18 ekip v Bundesligi. Fortuna je bila do danes  edina ekipa, ki ji 31-letni poljski napadalec še ni zabil gola. Foto: Reuters
Robert Lewandowski je zatresel mrežo vseh 18 ekip v Bundesligi. Fortuna je bila do danes edina ekipa, ki ji 31-letni poljski napadalec še ni zabil gola. Foto: Reuters

Po prihodu Hansija Flicka 3. novembra so Bavarci razred zase v Bundesligi. V spomladanskem delu so osvojili kar 34 od 36 možnih točk. Le Leipzig je 9. februarja izvlekel točko na Allianz Areni (0:0).

"Ne zanimajo me statistike, ampak predvsem lovorike, ki so nujne, če si trener Bayerna. Veseli me, da nismo popustili po veliki zmagi v Dortmundu. Od prve minute je bil pristop odličen, z agresivno igro smo popolnoma nadigrali Fortuno, ki ni imela nobene možnosti za presenečenje," je bil zadovoljen Flick.

Benjamin Pavard je bil razigran na Allianz Areni. Foto: Reuters

Pavard blestel v prvem polčasu
Gostje, ki se bodo v zadnjih petih krogih krčevito borili za obstanek med elito, so zdržali pritisk uvodne četrt ure. Fortuna je slabo izbila žogo po podaji iz kota, Thomas Müller je z leve strani podal v kazenski prostor, Serge Gnabry pa je z desne strani poslal žogo pred vrata. Benjamin Pavard je prišel do strela, a žoge ni dobro zadel, zletela bi mimo vrat, vendar jo je Mathias Jörgensen preusmeril v lastno mrežo.

Fortuna je bila ves čas stisnjena pred svoja vrata. Po pol ure igre je junak torkovega derbija v Dortmundu Joshua Kimmicha iz kota podal pred vrata, kjer je razigrani Pavard z glavo matiral Floriana Kastenmaierja, ki se je žoge dotaknil, a je vseeno končala za njegovim hrbtom.

Lewandowski zadel proti vsem ekipam Bundeslige
Dve minuti pred odmorom so Bavarci izvedli sijajno akcijo. Robert Lewandowski je s peto zaposlil Kimmicha, ki je stekel v kazenski prostor in s peto podal do Müllerja, ki je podaljšal žogo nazaj do Lewandowskega. Poljak je zlahka zatresel prazno mrežo. To je bil že njegov 28. zadetek v tej sezoni in prvi v karieri proti Fortuni. Zdaj je bil natančen že proti vsem 18 ekipam iz Bundeslige.

Glavni kandidat za zlati čevelj
Lewandowski je v 49. minuti zadel še enkrat, s peto je atraktivno unovčil podajo Gnabryja z desne strani. Poljak je na najboljši poti, da petič (tretjič zapored) postane prvi strelec Bundeslige. Hkrati je še enajst zadetkov oddaljen od absolutnega rekorda, ki ga je postavil legendarni Gerd Müller leta 1972.

Lewandowski je s 43 zadetki v tej sezoni izenačil svoj najboljši strelski dosežek v karieri (2016/17) in se utrdil na vrhu razpredelnice za zlati čevelj, ki ga prejme najboljši strelec evropskih lig. Sledijo mu Ciro Immobile (Lazio), Timo Werner (Leipzig), Erling Haaland (Borussia Dortmund), Cristiano Ronaldo (Juventus) in Lionel Messi (Barcelona).

Končni izid je že v 52. minuti postavil kanadski blisk Alphonso Davies. Bavarci so v zadnje pol ure precej znižali ritem igre. Zdaj imajo teden dni časa do tekme v Leverkusnu prihodnjo soboto.

Hansi Flick je preporodil Bayern. 3. novembra je nasledil Nika Kovača po polomu v Frankfurtu (1:5). Spomladi so Bavarci v izjemni formi. Po 66 dneh premora so še dvignili raven igre. Foto: Reuters

Röslerju žal, da so pokvarili razliko v zadetkih
"Zelenica je odlično pripravljena in žoga potuje ekstremno hitro. Veliko prehitro za naše sposobnosti. Razočaran sem zaradi previsokega poraza. Pokvarili smo vtis po zmagi nad Schalkejem v sredo. Čaka nas boj za obstanek, vsi pa se zavedamo, da nismo bili dorasel tekmec Bayernu. Žal mi je, ker smo pokvarili razliko v zadetkih. Na koncu lahko prav to odloči, saj so razlike majhne v spodnjem delu tabele. Točke bo treba iskati proti tekmecem s spodnjega dela," je poudaril trener Fortune Uwe Rösler.

Bavarci privolili v 20-odstotno znižanje plač
Predsednik Herbert Hainer je v pogovoru za časopis Bild dejal, da so se nogometaši v času epidemije novega koronavirusa odrekli deležu svoje plače. Dogovorili so se za 20-odstotno znižanje pogodbenih obveznosti.

"Naši nogometaši razumejo trenutne razmere, zaradi tega so se tudi odrekli določenemu deležu svoje plače do konca sezone," je dejal 65-letni prvi mož bavarskega kluba.

Bayern se je približal osmemu zaporednemu naslovu
Leonardo Bittencourt je že prejšnjo soboto odločil tekmo v Freiburgu. Po njegovi zaslugi je Werder ujel priključek. V sredo bo na preloženi tekmi gostil Eintracht. Foto: Reuters

Po evrogolu Bittencourta novo upanje za Werder
V boju za obstanek je velike tri točke osvojil Werder. Schalke, ki je izgubil vse štiri tekme po dolgem premoru, je izgubil proti Bremenčanom z 0:1. Odločilni zadetek je v 32. minuti dosegel Leonardo Bittencourt po izjemnem protinapadu. Milot Rashica je podal do Bittencourta, ki je z 20 metrov z levico zavrtinčil žogo pod prečko. Vratar Schalkeja Alexander Nübel ni imel nobene možnosti.

V drugem polčasu je Schalke močno pritisnil. Trener David Wagner je opravil vseh pet menjav. Bremenčani so se srčno borili in po 93 minutah jim je uspelo. Vodstvo kluba je v težkih trenutkih zaupalo trenerju Florianu Kohlfeldu, ki je prepričan, da mu bo uspelo preprečiti prvi izpad iz lige po letu 1980. Modri iz Gelsenkirchna so že enajst tekem brez zmage.