Thomas Müller je znova rešil Bavarce. V zadnjem letu je v sijajni formi in pravi vodja na igrišču. Ko je Leipzig vodil, je glasno spodbujal soigralce. Postal je prava desna roka Hansija Flicka na zelenici. Selektor Joachim Löw bo moral temeljito premisliti. Müller vsekakor spada v kader elfa za evropsko prvenstvo. Foto: Reuters

Trener evropskih prvakov Hansi Flick je v torek v Madridu namenil počitek nosilcem igre, a vseeno izvlekel točko proti Atleticu (1:1). Manuel Neuer, Leon Goretzka in Robert Lewandowski niso potovali v Madrid in so bili tokrat seveda v začetni postavi.

Christopher Nkunku je ušel obrambi Bayerna v 19. minuti. Foto: Reuters

Leipzig je v sredo v sodnikovem dodatku zmagal v Carigradu in se bo v torek srečal z Manchester Unitedom na odločilni tekmi za preboj v osmino finala Lige prvakov. Kevin Kampl je vstopil v 72. minuti.

Nkunku kronal odlično igro Leipziga
Rdeči biki
so začeli odločno. Že v 2. minuti je Marcel Sabitzer z močnim strelom z 20 metrov stresel prečko. Bavarci nikakor niso našli pravega ritma in v 19. minuti so se znašli v zaostanku. Thomas Müller je slabo podal in gostje so prestregli žogo. Sledil je šolski protinapad. Emil Forsberg je sijajno podal v prazen prostor, Manuel Neuer je zapustil vrata, a je bil prekratek. Christopherju Nkunkuju je uspelo spraviti žogo mimo vratarja Bayerna in nato je brez težav zatresel prazno mrežo.

Jamal Musiala se je rodil v Stuttgartu. Oče je Nigerijec, mati pa Nemka. Družina se je preselila v Anglijo, ko je imel sedem let. Izkazal se je v akademiji Chelseaja in lani poleti ga je kupil Bayern. Foto: Reuters

Najstnik Musiala vstopil in izenačil
V 25. minuti se je poškodoval Javi Martinez, odšepal je z zelenice, vstopil pa je veliki talent Jamal Musiala. 17-letnik je izenačil le pet minut zatem z natančnim strelom z roba kazenskega prostora po podaji Kingsleyja Comana.

Kluivert ekspresno izničil vodstvo Bayerna
Bayern je še bolj pritisnil in v 35. minuti tudi povedel. Coman je v kazenskem prostoru lepo zaposlil Müllerja, ki je z levico ukanil Petra Gulacsija v vratih Leipziga.

Serijski nemški prvaki so se še veselili zadetka, ko so rdeči biki že izenačili. Amadou Haidara je na desni strani kazenskega prostora našel Justina Kluiverta, ki je z diagonalnim strelom z desno nogo zatresel malo mrežico. Neuer je bil nemočen.

Prvi polčas je navdušil. Ritem igre je bil zares visok. Obe ekipi sta blesteli v napadu, v obrambi pa je bilo preveč napak.

Osamljeni Forsberg šokiral Bavarce
Tudi drugi polčas so precej bolje začeli gostje. Forsberg je v 48. minuti izkoristil neodločnost bavarskih branilcev v kazenskem prostoru. Angelino je podal z leve strani, Šved pa je bil popolnoma neoviran in z glavo matiral Neuerja.

Müller rešil točko
Bayern je nato znova pritisnil. Trener Leipziga Julian Nagelsmann je v 72. minuti v igro poslal Kampla in Danija Olma. Pri Bavarcih je vstopil Serge Gnabry. Četrt ure pred koncem je odlični Müller izenačil z glavo po predložku Comana z desne strani. Bayern bi lahko dosegel preobrat, a se je Musiala v kazenskem prostoru slabo odzval po dobri podaji Roberta Lewandowskega. Poljaka so tokrat dobro pokrili, ni imel veliko prostora.

"Res je, da sem dosegel dva zadetka, a sem tudi izgubil žogo pri golu Leipziga. Vsekakor lahko igram precej bolje. To moram priznati. Na zadnjih tekmah smo prejeli preveč zadetkov. Dokazali smo, da se lahko vedno vrnemo po zaostanku. Še vedno smo na vrhu lestvice, zelo pa se pozna, da je urnik tekem zelo zgoščen. Veliko igralcev je utrujenih," je poudaril Müller.

Najstnik Giovanni Reyna je priigral točko Dortmundčanom. Foto: Reuters

Eintracht odščipnil dve točki dortmundski Borussii
Eintracht je osvojil veliko točko proti dortmundski Borussii (1:1). Daiči Kamada je v 9. minuti poskrbel za vodstvo gostiteljev, z levico je poslal žogo prek vratarja Romana Bürkija v mrežo po izjemni podaji Martina Hintereggerja s svoje polovice.

V drugem polčasu je bila Borussia precej boljša. V 56. minuti je izenačil 18-letni Giovanni Reyna. Američan je s 14 metrov zabil žogo pod prečko po podaji Jadona Sancha. Pri črno-rumenih se je znova zelo poznalo, da je poškodovan Erling Haaland. Brez norveškega ostrostrelca so Dortmundčani precej manj nevarni pred vrati. 16-letni Youssoufa Moukoko je igral v drugem polčasu in dvakrat nevarno zapretil.