Bayern je razred zase v Nemčiji. Od naslova dortmundske Borussie maja 2012 je
Bayern je razred zase v Nemčiji. Od naslova dortmundske Borussie maja 2012 je "solatni krožnik" vsako sezono končal v Münchnu. Največja škoda je, da na Allianz Areni v celotni sezoni ni bilo nobenega gledalca. Foto: Reuters

Varovanci Hansija Flicka bodo "solatni" krožnik za naslov prvaka dvignili 22. maja po koncu zadnjega kroga.

V Dortmundu še računajo na Ligo prvakov v naslednji sezoni
Dortmundčani so na stadionu Westfalen udarno začeli in prek Marca Reusa povedli v 7. minuti. Kapetan je žogo zabil pod prečko po lepi podaji Thorgana Hazarda. Rdeči biki niso našli prave igre v prvem polčasu.

V 51. minuti je vodstvo povišal Jadon Sancho, ki je premešal obrambo Leipziga na levi strani kazenskega prostora in z desnico matiral Petra Gulacsija.

Jadon Sancho je dosegel dva zadetka za izjemno pomembno zmago Borussie, ki čaka Foto: Reuters

Tudi gostiteljem se je poznala nervoza v lovu na nastop v Ligi prvakov. V 63. minuti je Emil Forsberg podal iz prostega strela, Lukas Klostermann pa je z glavo zatresel mrežo.

Četrt ure pred koncem je zelenico zapustil Kevin Kampl. V 77. minuti je Hee-Chan Hwang švignil mimo Matsa Hummelsa in v kazenskem prostoru podal do Danija Olma, ki je le še podstavil desnico in potisnil žogo v prazno mrežo.

Obe ekipi sta nato krenili po zmago, srečnejši pa so bili nogometaši Dortmunda, saj je drugi zadetek za tri točke dosegel Sancho, ki si je mojstrsko izmenjal dvojno podajo z Raphaelom Guerreirom, nato pa z desnico zatresel mrežo.

Gala predstava na Allianz Areni za potrditev naslova
Na večerni tekmi je Bayern odpravil Borussio iz Mönchengladbacha kar s 6:0. Sproščeni Bavarci so prikazali izjemno predstavo in popolnoma nadigrali ekipo, ki je marca igrala v osmini finala Lige prvakov.

Robert Lewandowski, Thomas Müller in Manuel Neuer so blesteli tudi v tej sezoni. Foto: Reuters

Robert Lewandowski je že v 2. minuti zatresel mrežo z diagonalnim strelom z desnico po podaji Davida Alabe. Sredi prvega polčasa je Thomas Müller z levo nogo povišal na 2:0, Denis Zakaria je spremenil smer žogi, ki je končala v mreži.

Müller je nato v 34. minuti v kazenskem prostoru zaposlil Lewandowskega. Poljak je z izjemnim volejem zabil žogo v mrežo s petih metrov. Pravi evrogol in eden najlepših zadetkov letošnje sezone v Bundesligi. Poljak je bil minuto pred odmorom še v vlogi podajalca, junak finala lanske Lige prvakov Kingsley Coman je z desne strani poslal žogo v mrežo.

V 66. minuti je Florian Neuhaus igral z roko v kazenskem prostoru. Žogo si je na belo točko seveda nastavil Lewandowski in poslal Yanna Sommerja v napačno smer. Končni izid je postavil rezervist Leroy Sane po podaji Serga Gnabryja. V zadnje četrt ure je Bayern igral le z deseterico, saj je bil izključen branilec Tanguy Nianzou. Francoz je bil na zelenici le pet minut, saj je podrl Breela Embola, ko je napadalec sam stekel proti Manuelu Neuerju.

Gerd Müller je v sezoni 1971/72 dosegel 40 golov. Ta rekord je veljal za večnega. Lewandowski, ki je aprila izpustil štiri tekme zaradi poškodbe kolena, ga lahko izenači ali popravi v zadnjih dveh krogih. Naslednjo soboto Bayern gostuje v Freiburgu, v zadnjem krogu pa bo gostil Augsburg. Foto: Reuters

Lewandowski še gol oddaljen od rekorda Müllerja
Lewandowski bo v zadnjih dveh krogih lovil 49 let star rekord Gerda Müllerja, ki je prav v dresu Bayerna v sezoni 1971/72 dosegel 40 golov v Bundesligi. Poljak je trenutno pri 39 zadetkih, tokrat pa je zapravil še nekaj priložnosti, da bi se slovitemu Nemcu priključil ali ga celo prehitel.

"Imeli smo deset dni časa za pripravo na to tekmo. Odigrali smo odlično in visoko zmagali. Ni nas zanimala tekma v Dortmundu. Želeli smo z zmago potrditi naslov. Soigralci me ne iščejo posebej, odigrali smo normalno tekmo. Zdaj imam še dve tekmi čas za rekord," je bil zadovoljen Lewandowski.

Kahn: Izenačili smo rekord Juventusa, zdaj ga želimo preseči
"Zdaj smo izenačili rekord Juventusa, ki je osvojil devet naslovov zapored. Zmenili smo se, da želimo postaviti rekord v najboljših petih ligah. Naslednjo sezono je cilj deseti zaporedni naslov. Nikoli ni dolgočasno postati prvak. Ko enkrat doživiš veliko razočaranje, potem šele vidiš, kako manjka naslov. V tej sezoni je bilo res težko, saj ni bilo nobenega odmora. Proti PSG-ju smo imeli veliko smolo v četrtfinalu Lige prvakov. Flick je opravil izjemno delo v letu in pol. Osvojil je vse mogoče lovorike in nemogoče je to zdaj preseči. Tudi Hansi ima nove izzive, nemški selektor je zelo pomembna funkcija," je poudaril legendarni vratar Oliver Kahn, ki bo 1. januarja 2022 postal predsednik upravnega odbora. Karl-Heinz Rummenigge bo odšel v pokoj.