Thomas Müller in Ivan Perišić sta zrežirala gladko zmago Bayerna, ki ga čaka še veliko dela, saj je Leipzig v odlični formi in ima štiri točke naskoka. 9. februarja rdeči biki prihajajo na Allianz Areno. Foto: Reuters

Trener Bavarcev Hansi Flick je imel na pripravah v Dohi veliko težav, saj je kader zelo zdesetkan zaradi poškodb. Serge Gnabry je tokrat igral le tri minute. Predvsem na branilskih mestih je položaj kritičen, športni direktor Hasan Salihamidžić pa ne želi govoriti o okrepitvah.

Jürgen Klinsmann je čestital Hansiju Flicku. Hertha je pod njegovim vodstvom prejela le štiri gole do današnje tekme, tokrat pa je Jarstein klonil štirikrat v zadnje pol ure. Foto: Reuters

Taktika "Klinsija" delovala le v prvem polčasu
55-letni Klinsmann je bil aprila 2009 odpuščen v Münchnu, kjer se ni izkazal in tokrat je bil še posebej motiviran. Že ob koncu jesenskega dela je postavil nov sistem igre. Trdna obramba s hitrimi protinapadi je njegov recept. Hitro je bilo jasno, da bo tudi tokrat prepustil posest Bavarcem.

V prvem polčasu so Berlinčani na razprodanem olimpijskem stadionu (74.667 gledalcev) zelo dobro zaustavili serijske nemške prvake. Edino priložnost je zapravil Robert Lewandowski v 25. minuti. Branilec Dedryk Boyata ga ni uspel zaustaviti, Poljak pa je z diagonalnim strelom za nekaj centimetrov zgrešil vrata.

Na začetku drugega polčasa so Bavarci dvignili ritem igre. Perišić je zapretil dvakrat zapored, najprej je žogo pred črto gola izbil Boyata, nato pa je strel Hrvata z glavo ubranil Rune Jarstein.

Thiago Alcantara je dosegel najlepši zadetek na olimpijskem stadionu v Berlinu. Foto: Reuters

Müller kronal veliko premoč Bayerna
Po uri igre je Bayern povedel. Leon Goretzka je z desne strani podal v kazenski prostor, kjer je Perišić z glavo našel Thomasa Müllerja, ki je z levico s šestih metrov poslal žogo v mrežo.

Berlinčani so bili še v šoku, ko je Lewandowski z glavo izbil žogo iz rok Jarsteina in jo poslal v mrežo, vendar je videosodnik posredoval in dosodil prekršek Poljaka.

V 72. minuti je branilec Lukas Klünter v kazenskem prostoru potegnil Goretzko za roko. Sodnik Tobias Stieler je takoj pokazal na belo točko. Lewandowski je poslal Jarsteina v napačno smer za 0:2.

Mojstrovina Thiaga za 0:3
Četrt ure pred koncem je Goretzka sijajno zaposlil Thiaga, ki je z desetih metrov z desno žogo poslal žogo pod prečko. Mojstrska poteza Španca. V 84. minuti je Perišić le kronal imenitno predstavo z golom, z glavo je ukanil Jarsteina po podaji Müllerja.

"Ne zmaga vsaka ekipa s 4:0 v Berlinu. Popolnoma zasluženo smo osvojili tri točke. Tako sem si tudi predstavljal uvod v spomladanski del," je bil vesel Flick.

Klinsmann: Ne moremo se enakovredno kosati z Bayernom
"Bayern je bil precej boljši, vseeno pa ne bi smeli prejeti štirih golov. Po drugem golu smo popolnoma popustili. Ko smo se malce odprli, smo videli, kako kakovostno ekipo ima Bayern. Mi se borimo za obstanek in ključne bodo tekme z neposrednimi tekmeci. Mi se ne moremo enakovredno kosati z Bayernom ali pa z Leipzigom. Treba je ostati realen," je pojasnil Klinsmann.

Timo Werner se je z 20 zadetki na vrhu lestvice strelcev izenačil z Robertom Lewandowskim. Foto: Reuters

Šov Wernerja v Leipzigu
V vodstvu ostaja RB Leipzig, ki je premagal Union iz Berlina s 3:1. Rdeči biki so že večkrat v tej sezoni slabo začeli tekmo in tudi na začetku spomladanskega dela so se hitro znašli v zaostanku. V 10. minuti so gostje povedli, ko je Marius Bülter unovčil razredčeno obrambo Leipziga.

Do konca prvega polčasa gostitelji kljub veliki premoči niso uspeli izenačiti. V 51. minuti je Bülter naredil veliko napako, žogo je izbil naravnost do Tima Wernerja, ki je z volejem z roba kazenskega prostora poslal žogo pod prečko. Mojstrovina sijajnega napadalca. Le šest minut zatem je Marcel Sabitzer v gneči pred vrati Uniona pospravil žogo v mrežo za 2:1. Avstrijski reprezentant je sedem minut pred koncem našel Wernerja, ki je z močnim strelom z desnico postavil končni izid. To je bil njegov 20. zadetek v letošnji sezoni.

Erling Braut Haaland je v skupinskem delu letošnje Lige prvakov dosegel kar osem golov za Salzburg. Borussia je z Norvežanom rešila veliko težavo v napadu. Foto: Reuters

Najstnik Haaland debitiral s hat-trickom v Augsburgu
V Dortmundu so v prestopnem roku opravili velik posel. Iz Salzburga je prišel Erling Braut Haaland, ki je sanjsko debitiral v Bundesligi.

Ko je Augsburg v 55. minuti z drugim golom Floriana Niederlechnerja povedel že s 3:1, je trener črno-rumenih Lucien Favre v igro poslal 19-letnega Norvežana. Le tri minute je potreboval za prvi zadetek, Jadon Sancho ga je našel v kazenskem prostoru, Haaland pa je z diagonalnim strelom z levico znižal na 3:2. Borussia je dobila silovit zalet in Sancho je v 61. minuti izenačil po podaji Matsa Hummelsa.

V 70. minuti je Thorgan Hazard preigral Tomasa Koubeka in podal pred prazna vrata, kjer je bil seveda Haaland. Stranski sodnik je dvignil zastavico, a se je očitno zmotil in videosodnik je zadetek upravičeno priznal. V 79. minuti je Haaland zabil hat-trick z levico s 15 metrov po podaji kapetana Marca Reusa.

Norvežan prepričan, da lahko igra že vseh 90 minut
"To je bilo res nekaj posebnega. Kar težko se zavedam, kaj mi je uspelo. Borussia je res velik klub, to sem opazil že na pripravah. Mislim, da sem pripravljen že za 90 minut," je pojasnil Haaland, ki je v letošnji sezoni na 23 tekmah zadel že 31-krat. Mnogi strokovnjaki so dejali, da se ne bo znašel v Bundesligi, ki je precej kakovostnejša od avstrijske lige, vendar so se zelo zmotili.