Kapetan Marco Reus in soigralci so odlično začeli spomladanski del prvenstva. Foto: Reuters

Izbranci Marca Roseja so že izpadli iz Lige prvakov, v pokalu ne bodo ubranili naslova, čeprav je bil to velik cilj, potem ko je Bayern izpadel že oktobra in so bili v vlogi glavnih favoritov. Zdaj Borussia vse stavi na prvenstvo, kjer je spomladanski del začela s tremi zmagami. Na treh tekmah je zadela že enajstkrat, odlikuje jo učinkovitost, saj je tokrat sprožila le dva strela v okvir vrat.

Dortmundčanom je uspel odličen start. Donyell Malen si je izmenjal dvojno podajo z Judom Bellinghamom in podal pred vrata, kjer je bil na pravem mestu Erling Haaland.

Gostitelji so bili v nadaljevanju prvega dela precej nevarnejši. Chris Richards je stresel prečko v 23. minuti. V sodnikovem dodatku prvega polčasa je z volejem z desetih metrov izenačil Andrej Kramarić.

Nizozemec Malen se je z novo podajo izkazal v 58. minuti, ko je zaposlil Marca Reusa. Kapetan je ukanil vratarja Oliverja Baumanna. Devet minut zatem je Malen ušel po levi strani in podal pred vrata, kjer je David Raum preusmeril žogo v lastno mrežo.

Hoffenheim je znižal z zadetkom Georginia Rutterja v 77. minuti, a je ostalo pri tesnem porazu, prvem na domačem terenu za Hoffenheim po štirih mesecih.

Thomas Müller in soigralci so obdržali šest točk naskoka pred Dortmundčani. Foto: Reuters

Gladka zmaga Bayerna v Berlinu
Razlika na vrhu ostaja šest točk, saj Hertha na nedeljski tekmi ni imela možnosti proti Bayernu (1:4).

Že v 2. minuti je Thomas Müller z desne strani podal v kazenski prostor, Corentin Tolisso pa je spretno preusmeril žogo v mrežo. Stranski sodnik ni dvignil zastavice, a je videosodnik opazil, da je bil Francoz v prepovedanem položaju.

Berlinčani so zdržali do 25. minute, ko je Kingsley Coman z leve strani poslal natančen predložek v kazenski prostor, njegov rojak Tolisso pa je z glavo zatresel mrežo.
V zadnji minuti prvega dela je Joshua Kimmich s prostega strela z desne strani podal v kazenski prostor, obramba Herthe je pozabila na Thomasa Müllerja, ki je z levico preusmeril žogo v mrežo.

V 52. minuti je Vladimir Darida zapravil izjemno priložnost za znižanje, ko je z drsečim štartom iz bližine poslal žogo mimo vrat.

Četrt ure pred koncem je veliko napako naredil vratar Herthe Alexander Schwolow, ki je skušal podati do branilca Linusa Gechterja, a je Leroy Sane presekal žogo in jo potisnil v prazno mrežo za 0:3. V 79. minuti je Kimmich lepo našel Serga Gnabryja, ki je z desnico zatresel mrežo.

Muhasti zvezdnik Max Kruse se je sprl že s številnimi trenerji. Švicarju Ursu Fischerju na klopi Uniona ga je uspelo umiriti in napadalec zdaj pridno trese mreže. Foto: Reuters

Častni zadetek za Hertho je dosegel Jürgen Ekkelenkamp takoj po vstopu v igro v 80. minuti. Stevan Jovetić ni uspel ukaniti Manuela Neuerja, odbito žogo pa je Ekkelenkamp prek vratarja Bayerna poslal v mrežo.

V 89. minuti je Sane z roba kazenskega prostora mojstrsko zavrtinčil žogo v mrežo, a pred tem ga je zadela v roko in videosodnik je razveljavil peti gol za Bayern.

Union Berlin po dveh zadetkih Kruseja že na četrtem mestu
Borussia iz Mönchengladbacha, ki je pred dvema tednoma odnesla tri točke iz Münchna, se je znašla v boju za obstanek. Na domači zelenici je izgubila proti Unionu iz Berlina z 1:2. Oba zadetka je dosegel napadalec Max Kruse.

Union, ki se je v sredo po zmagi na mestnem derbiju nad Hertho s 3:2 uvrstil tudi v četrtfinale pokala, je na sijajnem četrtem mestu.