Navijači Bayerna so v drugem polčasu izobesili plakat z napisom
Navijači Bayerna so v drugem polčasu izobesili plakat z napisom "Dietmar Hopp ostaja k***** sin." Foto: Reuters

Tekmo pred 30.150 gledalci je zasenčil navijaški incident, po katerem se je srečanje končalo z desetminutnim protestnim podajanjem žoge igralcev obeh ekip. Incident so zakrivili navijači Bavarcev, sodnik Christian Dingert je tekmo dvakrat prekinil.

Navijaški incident se je zgodil na začetku drugega polčasa, ko so gostujoči navijači izobesili transparent z žaljivo vsebino, uperjen proti Dietmarju Hoppu. Milijarder je v domačem klubu največji vlagatelj oziroma podpornik, današnja navijaška akcija pa je že tretja podobna v zadnjem mesecu. Hoffenheim in RB Leipzig sta zelo nepriljubljena kluba pri navijačih tekmcev, saj sta t. i. umetna kluba, ki sta tako visoko le zaradi ogromnih vložkov vlagateljev.

Podobne žaljive akcije so izvedli tudi navijači Borussie Mönchengladbach in Borussie Dortmund. Ta je zaradi tega dobila denarno kazen, njeni navijači pa dvoletno prepoved vstopa na Hoffenheimov stadion. Današnja navijaška akcija Bayernovih privržencev je celo znak solidarnosti z navijači Dortmunda.

Športni direktor Hasan Salihamidžić je bil jezen na navijače, ki so osramotili klub. Foto: Reuters

Po incidentu le še protestno podajanje žoge
Pred navijaško tribuno z gosti so šli tudi nogometaši in vodstvo Bayerna ter skušali prepričati svoje navijače, naj se umirijo in umaknejo sporni plakat. Po drugi prekinitvi v 77. minuti je sodnik ekipi poslal z igrišča, ko pa sta se vrnili, zadnjih deset minut tekme ni bilo več nogometa. Igralci obeh moštev so si med seboj le prijateljsko podajali žogo, nato pa protestno akcijo proti obnašanju navijačev Bayerna nadaljevali še s skupnim obhodom igrišča. Ob robu zelenice pa sta, tudi v znak protesta, skupaj stala Hopp in predsednik upravnega odbora bavarskega kluba Karl-Heinz Rummenigge.

Flick v torek prejel simbolični svinčnik – na mizi ima podaljšanje pogodbe
V torek zvečer je bil prav Rummenigge v glavni vlogi na sprejemu v Londonu po veličastni zmagi nad Chelseajem s 3:0 na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov na Stamford Bridgeu. Trenerju Hansiju Flicku je predal darilo za 55. rojstni dan. Poklonil mu je svinčnik in dejal, da pri Bayernu z njim po navadi podpisujejo pogodbe. Flick je preporodil Bavarce, potem ko je na začetku novembra zamenjal Nika Kovača.

Philippe Coutinho in Joshua Zirkzee sta blestela v Sinsheimu. Foto: Reuters

Hoffenheim na kolenih že po četrt ure
V Londonu si je koleno poškodoval Lewandowski, ki bo manjkal mesec dni in vodstvo kluba je bilo seveda zaskrbljeno. Hoffenheim je oktobra senzacionalno odnesel tri točke z Allianz Arene (1:2) in večkrat se je že izkazal za neugodnega tekmeca. Pred tremi tedni je Bayern v osmini finala pokala napredoval le s 4:3 na domači zelenici.

Flick je v napad postavil Joshuo Zirkzeeja, ki je jeseni priigral štiri točke v zadnjih minutah tekem v Freiburgu in proti Wolfsburgu.

Vsi načrti gostiteljev so se sesuli že v 2. minuti, ko je Thomas Müller z leve strani podal pred vrata, Serge Gnabry je iztegnil desnico in usmeril žogo proti vratom, vratar Oliver Baumann pa je slabo posredoval in žoga se mu je od kolena odbila v mrežo. Hoffenheim je bil šokiran in v 7. minuti, ko je Joshua Kimmich z natančnim strelom z roba kazenskega prostora povišal na 0:2.

Po četrt ure ige je junak torkove tekme v Londonu Gnabry ušel po desni strani in podal v sredino kazenskega prostora, Kimmich jo je preusmeril do Zirkzeeja, ki je s petih metrov z levo nogo zabil žogo v mrežo.

Jadon Sancho je dosegel edini zadetek na stadionu Westfalen. Foto: Reuters

Coutinho si je dvignil samozavest
Philippe Coutinho je dobil priložnost v začetni postavi zaradi poškodbe Kingsleyja Comana. Brazilec jo je tokrat odlično unovčil. V 33. minuti je z desno nogo zavrtinčil žogo pod prečko za 0:4.

Brazilec je takoj na začetku nadaljevanja poskrbel za "petardo", ko je s sedmih metrov matiral Baumanna po podaji Müllerja. Končni izid je postavil rezervist Leon Goretzka po uri igre.

Sancho odločil v Dortmundu
Borussia iz Dortmunda je imela precej več dela. Na stadionu Westfalen je ugnala Freiburg z 1:0. Edini zadetek je dosegel Jadon Sancho, ki je le še potisnil žogo v prazno mrežo po akciji Thoragan Hazarda na levi strani.