Kevin Kampl v torek na pokalni tekmi v Freiburgu ni igral, tokrat pa je vstopil v 53. minuti in dosegel izjemno pomemben zadetek. Foto: EPA

Freiburg je v torek izgubil proti Leipzigu z 1:5 v polfinalu nemškega prvaka. Ekipi sta se na Europa Parku srečali štiri dni zatem v izjemno pomembni tekmi za mesta, ki omogočajo nastop v Ligi prvakov v naslednji sezoni.

Branilec Gulde mu je podal na nogo
32-letni Kampl je tekmo začel na klopi za rezervne igralce, v igro pa vstopil v 53. minuti. 20 minut zatem je nekdanji slovenski reprezentant sprejel žogo na sredini igrišča, v sprintu je potegnil proti kazenskemu prostoru, skušal je podati do soigralca, branilec Freiburga Manuel Gulde je posredoval, a je podal nazaj do Kampla, ki je z desno nogo matiral Marka Flekkna.

S tem so varovanci Marca Roseja na lestvici napredovali na tretje mesto. Kampl in soigralci so po 31 krogih zbrali 57 točk oziroma eno več od neposrednih tekmecev za nastop v Ligi prvakov, Uniona iz Berlina in Freiburga. Berlinčani so izgubili v Augsburgu z 0:1. Edini zadetek je dosegel Dion Drena Beljo v 53. minuti.

Serge Gnebry je načel mrežo Bremenčanov. Foto: Reuters

Bavarci niso blesteli, a so odnesli tri pomembne točke iz Bremna
Na večerni tekmi na razprodanem stadionu ob reki Weser v Bremnu je bil Bayern pod velikim pritiskom. Po spodrsljaju dortmundske Borussie prejšnji teden v Bochumu (1:1) imajo Bavarci usodo zdaj v svojih nogah.

V prvem polčasu je bil Bayern precej boljši, a pred vrati Werderja pravih idej ni bilo. Najlepšo priložnost je imel Benjamin Pavard v 20. minuti z glavo po prodaji Joshue Kimmicha s prostega strela. Jiri Pavlenka se je izkazal s parado.

Gnabry in Sane kronala premoč Bayerna
V 62. minuti je Sadio Mane z leve strani podal v sredino kazenskega prostora, Jamal Musiala je potisnil žogo do osamljenega Serga Gnabryja, ki jo je iz bližine zabil v mrežo z desno nogo.

Leroy Sane je s prefinjenim strelom povišal na 0:2. Foto: Reuters

Dve minuti zatem sta vstopila Thomas Müller in Leroy Sane, ki je v 72. minuti povišal na 0:2. Noussair Mazraoui je sijajno podal v prazen prostor na desni strani kazenskega prostora. Sane je z diagonalnim strelom z levo nogo mojstrsko poslal žogo v mrežo.

Schmidt znižal s 25 metrov
Gostiteljem je nekaj upanja s sijajnim zadetkom s 25 metrov vlil Niklas Schmidt, ki je v 87. minuti poslal žogo pod prečko. Yann Sommer se je žoge dotaknil, a ni uspel preprečiti zadetka. Werder je vse moči usmeril v napad, a so Bavarci zdržali do 95. minute.

Navijači Bayerna so imeli pirotehnični šov na stadionu Weser. Foto: Reuters

Bremenčanom se je zelo poznalo, da je manjkal najboljši strelec Bundeslige Niklas Füllkrug, ki je poškodovan.

"Zelo sem zadovoljen s predstavo. To je bila zaslužena zmaga. Vse do zadnjih pet minut smo imeli tekmo pod nadzorom. Morali bi zadeti večkrat, a znova nismo bili učinkoviti in gostitelji so uspeli znižati. Prevečkrat se nam dogaja, da prejmemo zadetke s 25 metrov," je poudaril trener Bayerna Thomas Tuchel.

Do konca so ostali še trije krogi. Bayern bo gostil Schalke in Leipzig (20. maja ob 18.30), v zadnjem krogu pa bo gostoval v Kölnu.

Nogometaši Borussie iz Dortmunda so po visoki zmagi nad Wolfsburgom takole pozdravili svoje zveste navijače. Foto: Reuters

Pol ducata žog v mreži Wolfsburga
Nogometaši Borussie so se dan pozneje znesli nad nebogljenim Wolfsburgom, ki je v Dortmundu pred črno-rumenimi klonil s kar 6:0. V vsakem polčasu so padli po trije zadetki, led je v 14. minuti prebil Karim Adeyemi, ki je z natančno odmerjenim strelom z glavo žogo poslal v zgornji levi kot vrat Koena Casteelsa. Vodstvo je po slabe pol ure igre in po Adeyemijevi s strelom iz bližine podvojil Sebastian Haller. Še tretji gol v prvem polčasu je za Borussio zadel Donyell Malen. Na 4:0 je z roba šestnajsterca z levico povišal Jude Bellingham, 'petarda' je eksplodirala po uri igre. Še drugič se je med strelce s hladnokrvnim strelom z desnico vpisal Adeyemi. Slednji je nato zapravil priložnost za hat-trick z bele točke, meril je previsoko. Končni izid je v 86. minuti postavil Bellingham. Angleški reprezentant je po podaji Juliana Brandta z glavo zadel z desnico v desni spodnji kot.