Serge Gnabry, ki je v sezoni 2016/17 dosegel 11 zadetkov za Werder na 27 tekmah, je nato prestopil k Bayernu. Foto: EPA

Werder je bil dve desetletji eden glavnih tekmecev Bayerna v boju za naslov nemškega prvaka. Naslova v letih 1993 in 2004 sta bila nepozabna, trenerja Otto Rehhagel in Thomas Schaaf pa imata še vedno kultni status ob reki Weser. V zadnjem desetletju Bremenčani niso več v vrhu, manjka jim denar iz Lige prvakov (med letoma 1993 in 2010 so redno igrali v skupinskem delu).

Lani so prvič v zadnjih 40 letih igrali v drugi ligi, a uspela jim je ekspresna vrnitev in v letošnji sezoni so prikazali že nekaj sijajnih predstav. Odlični napadalec Niclas Füllkrug se je poškodoval v petek proti Schalkeju in zaradi bolečin v hrbtu ni bil pripravljen.

Bayern je imel septembra velike težave, nato pa je ujel pravi ritem in v Ligi prvakov dobil vseh šest tekem skupinskega dela, tudi Barcelona in Inter sta bila popolnoma brez možnosti.

Na Allianz Areni bo v nedeljo tekma Lige NFL med Tampo in Seattlom, zato so na stadionu že potekala dela. To je bila zadnja nogometna tekma na tem stadionu v Fröttmaningu v tem koledarskem letu.

Anthony Jung je dosegel edini zadetek za Werder, ki je zelo pogrešal Nicalasa Füllkruga. Foto: Reuters

Jung hitro popravil napako za izenačenje
Prvi polčas je bil prava poslastica, igra je bila odprta, tudi gostje niso postavili "bunkerja". V 5. minuti je Anthony Jung izgubil žogo na svoji polovici, Jamal Musiala je prodrl proti kazenskemu prostoru in na levi strani opazil Sadia Maneja. Njegov strel je bil blokiran, a je žoga prišla nazaj do Musiale, ki jo je z levo nogo poslal v mrežo. Jung je hitro popravil napako. V 10. minuti je izenačil z močnim diagonalnim strelom z levo nogo po podaji Mitchlla Weiserja.

Choupo-Moting zapravil najstrožjo kazen
Po četrt ure igre je Amos Pieper v kazenskem prostoru podstavil nogo in podrl Gnabryja. Sodnik Robert Hartmann si je po posvetu z videosodnikom ogledal posnetek ob stranski črti in pokazal je na belo točko. Eric Maxim Choupo-Moting, ki je na zadnjih sedmih tekmah dosegel kar devet zadetkov, je slabo izvedel najstrožjo kazen. S parado se je izkazal Jiri Pavlenka.

Leon Goretzka je v odlični formi in bo eden ključnih igralcev Nemčije na svetovnem prvenstvu v Katarju. Foto: Reuters

Gnabry v šestih minutah zapečatil usodo Bremenčanov
Tudi poškodba Maneja, ki je zapustil zelenico že v 21. minuti, ni zaustavila Bavarcev. Vstopil je Leroy Sane, ki je v zadnjih tednih v odlični formi. V 22. minuti so gostje še blokirali strel Leona Goretzke, žoga pa se je odbila do Gnabryja, ki jo je z desno nogo s 14 metrov zavrtinčil v mrežo.

Le štiri minute zatem je Joshua Kimmich lepo podal v prazen prostor, Goretzka je uspel spraviti žogo mimo Pavlenke, nato pa jo je z desno nogo mojstrsko potisnil v malo mrežico. Bremenčani so stali previsoko in Choupo-Moting je s polovice igrišča podal naravnost do Saneja, ki je stekel sam proti vratom. Lahko bi sam streljal, a je podal do Gnabryja, ki je le še potisnil žogo v prazno mrežo.

Gostje so imeli veliko priložnost za znižanje tik pred odmorom, ko je Dayot Upamecano slabo podal proti Manuelu Neuerju, žogo je prestregel Marvin Ducksch, a je malce zgrešil vrata.

Izjemen prodor najstnika Tela
V drugem polčasu napadi Bayerna niso bili več tako siloviti. Choupo-Moting je v 54. minuti našel Saneja, ki je stresel vratnico. Osem minut pred koncem je Gnabry premešal obrambo Werderja in z desno nogo potisnil žogo med nogama Pavlenke za 5:1. Končni izid je postavil 17-letni Mathys Tel. Francoz je startal pred svojim kazenskim prostorom, nihče ga ni zaustavil, nato pa je po izjemnem prodoru z levo nogo zabil žogo pod prečko.

Nagelsmann navdušen nad učinkovitostjo
"Zelo sem zadovoljen. Na zadnjih štirih domačih tekmah so zadeli vsaj štirikrat. Steklo je v napadu, vse poteka samoumevno, nič se ne zapletamo. Dosegli smo že 47 golov v Bundesligi. Navijači so prišli na svoj račun. Werder je igral odprto, v obrambi so precej tvegali in to smo unovčili," je povedal trener Bayerna Julian Nagelsmann.

Lukas Nmecha je potrdil zmago Wolfsburga. Foto: Reuters

Poraz Borussie v Wolfsburgu
Niko Kovač je po slabem začetku sezone prejel številne kritike v Wolfsburgu, ki pa je v zadnjih tednih ujel pravo formo. Volkovi so Dortmundčanom sicer prepustili terensko premoč, sami pa so udarili ob začetku in koncu tekme.

Micky van de Ven je v 6. minuti zadel z glavo. Borussia je imel številne priložnosti, v sodnikovem dodatku prvega dela je Niklas Süle zadel vratnico. Tudi v drugem polčasu Borussii ni uspelo izenačiti. V 91. minuti je Lukas Nmecha postavil končni izid z levo nogo po podaji Patricka Wimmerja z desne strani.