Milivoje Novaković je dosegel prvi zadetek v letošnji sezoni nemškega prvenstva. Foto: EPA
Mario Gomez
Mario Gomez je bil neustavljiv na Betzenbergu. Foto: Reuters
Thomas Müller
Thomas Müller je izsilil dve enajstmetrovki. Obakrat je bil "krivec" Rodnei (levo). Foto: EPA
Mario Gomez
Mario Gomez je prvič zanesljivo zadel z bele točke, v drugo pa je bil uspešen šele po odbiti žogi. Foto: EPA
Heung-Min Son
Heung-Min Son je bil najboljši igralec Hamburga, ki pa je prikovan na zadnje mesto. Foto: EPA
Michal Kadlec
Strogi sodnik Wolfgang Stark je najprej izključil Michala Kadleca, nato pa še Maria Götzeja. Foto: EPA

Po obračunu dveh tradicionalnih nemških klubov, ki sta zelo slabo začela novo sezono, si lahko oddahne trener Kölna Stale Solbakken. Tekma se za Köln ni začela po načrtih. Kapetan Pedro Geromel je v 11. minuti podrl Dennisa Aoga, z bele točke je bil natančen Mladen Petrić. Deset minut pozneje je izenačil Adil Chihi po podaji Slawomirja Peszka.

Na začetku drugega polčasa je vstopil Lukas Podolski, ki nikakor ne najde skupnega jezika s Solbakknom. Nemški reprezentančni napadalec je le štiri minute pozneje pobegnil po levi strani in v sredini našel Novakovića, ki je z desnico poskrbel za preobrat. Hamburg je hitro odgovoril. Heun Min Son je podal do Slobodona Rajkovića, ki je prišel iz Chelseaja. Srb je ob svojem debiju izenačil na 2:2. V 62. minuti je Son zadel za novo vodstvo gostiteljev, v zadnjih šestih minutah pa je Kölnu uspel še drugi preobrat. V 84. minuti je rezervist Christian Clemens po kotu z levico izenačil. Solbakken je v igro poslal Kevina McKenno, ki je dve minuti pred koncem izkoristil napako vratarja Jaroslava Drobnyja.

Gladka zmaga Bayerna na Betzenbergu
Bayern je imel tradicionalno velike težave v Kaiserslauternu (legendarni Paul Breitner je leta 1974 po porazu s 4:7 dejal, da bi lahko točke v prihodnje pošiljali kar po pošti), tokrat pa je brez težav zmagal s 3:0. Natanko pred letom dni so Bavarci klonili na Betzenbergu z 2:0. Junaka sta bila Ivo Iličević in Srđan Lakić, ki je letos prestopil v Wolfsburg.

Müller pripravil hat-trick Gomeza
V 37. minuti je Mario Gomez s prsmi podaljšal žogo do Thomasa Müllerja, branilec Francisco da Lima Rodnei je igral z roko v kazenskem prostoru in sodnik Peter Gagelmann je takoj pokazal na belo točko. Gomez je zanesljivo ukanil Kevina Trappa. V prvem delu je bil Bayern za dva razreda boljši (streli 11:2).

V 55. minuti je nesrečni Rodei od zadaj podrl Müllerja v kazenskem prostoru. Slab strel Gomeza je Rodnei odbil, a je najboljši strelec pretekle sezone v Bundesligi v drugem poskusu le spravil žogo za njegov hrbet. Sijajna naveza Müller-Gomez je znova udarila v 69. minuti. Martin Amedick je bil le statist ob prodoru Müllerja, ki je lepo opazil Gomeza. Napadalec je žogo z levico poslal med nogama Trappa v mrežo.

Manuel Neuer ni imel skoraj nič dela, saj so bili gostitelji popolnoma nemočni in so bili občasno videti kot kakšna mladinska ekipa. Zelo slabi Iličević je v zadnji minuti pokosil Anatolija Timoščuka in si prislužil rdeči karton.
Derbi brez golov, a z dvema izključitvama
Na večernem derbiju sta se Bayer iz Leverkusna in dortmundska Borussia razšla brez zadetkov. V 64. minuti je Michal Kadlec prejel rdeči karton, potem ko je grobo štartal na Maria Götzeja. "Lekarnarje" je reševal mladi vratar Bernd Leno, ki je na posoji iz Stuttgarta. Prvi vratar Rene Adler je poškodovan. Najprej je obranil nevaren strel rezervista Ivana Perišića, nato pa še poskus Šindžija Kagave. Götze je v 77. minuti namenoma udaril Hanna Balitscha in obe ekipi sta končali le z deseterico.