Igralci Al Aina so po ubranjeni enajstmetrovki stekli v objem vratarja Khalida Eise. Foto: Reuters

Al Ain je povedel že v 3. minuti. Po podaji iz kota je Marcus Berg nekoliko preusmeril smer žogi, tako da je ta presenetila vratarja Franca Armanija in končala v mreži. Armani bi lahko posredoval bolje.

Rafael Santos Borre je z dvema goloma v petih minutah zrežiral preobrat. Foto: Reuters

Dva gola Borre v petih minutah
A odgovor Riverja je sledil hitro. V 11. minuti je zmagovalec Cope Libertadores oblegal vrata domačih. Vratar Khalid Essa je odbil dva poskusa, nato pa bil nemočen ob strelu Rafaela Borre. Pet minut kasneje je Borra v protinapadu s strelom z desne strani matiral Esso za 2:1.

Zadetki iz prvega polčasa tekme River Plate – Al Ain

Razveljavljen gol Al Aina
Al Ain je v končnici prvega dela zatresel mrežo, a je bil zadetek razveljavljen zaradi nedovoljenega položaja Huseina El Šahata. Statistika prvega dela: posest žoge 67:33, streli v okvir vrat 5:3 - oboje za River Plate.

Caio v 51. minuti izenačil
Kar domačim ni uspelo v končnici prvega polčasa, jim je v 51. minuti. Caio je po sijajni podaji Cukasa Šiotanija vtekel v kazenski prostor, se otresel enega od branilcev Riverja, nato pa z diagonalnim strelom za prvo vratnico matiral Armanija.

Brazilec Caio se veseli izenačenja na 2:2. Foto: Reuters

Brazilec Caio izenačil na 2:2

Enajstmetrovko Martineza ustavila prečka
River Plate je v 69. minuti prišel do enajstmetrovke, potem ko je Mohammed Ahmad nespametno zrušil Miltona Casca. K žogi je pristopil Gonzalo Martinez, silovito sprožil, a je njegov poskus ustavila prečka. Kljub prizadevanjem na obeh straneh po rednem delu ni bilo zmagovalca, tako da je bil na vrsti podaljšek. Statistika tekme po 95 minutah: posest žoge 57:43, streli v okvir vrat 9:4 - oboje za River Plate.

Armani ubranil "zicer" Ahmadu
V podaljšku so imeli najlepšo priložnost domači. Mohamed Ahmad se je na desni strani po podaji s prostega strela sam prebil pred Armanija, a se je slednji izkazal z izjemno obrambo.

Perez ni vzdržal pritiska
Na vrsti so bile enajstmetrovke, kjer je odločitev padla prav v zadnji, peti seriji. Najprej je za Al Ain zadel Rayan Yaslam (5:4), nato pa je vratar Khalid Eisa ubranil poskus Enza Pereza, ki je kot zadnji streljal pri Riverju. Slavje domačih, ki jih vodi Zoran Mamić, se je začelo.

Enajstmetrovke na tekmi River Plate – Al Ain

Madridčani prišli po tretjo lovoriko zapored
V sredo bosta v drugem polfinalu igrala Real Madrid in azijski prvak Kašima.
Real Madrid naskakuje tretjo zaporedno lovoriko v tem tekmovanju, kar pred njim ni uspelo še nobenemu klubu.

Al Ain presenetljivo izločil River Plate

SVETOVNO KLUBSKO PRVENSTVO
ABU DABI

POLFINALE

RIVER PLATE - AL-AIN (ZAE) *6:7 (2:2, 2:1)
Borre 11., 16.; Berg 3., Caio 51.
* - po enajstmetrovkah
Enajstmetrovke: Caio, Scocco, Shiotani, Quintero, Al Ahbabi, Pratto, Abdulrahman, Borre, Yaslam, Perez (Eisa brani).