Porto je v tem stoletju osvojil 11 naslovov, Benfica osem. Foto: Reuters

Nogometaši iz Porta so svojo nalogo opravili brezhibno in se z gostovanja pri Tondeli vrnili s tremi točkami (1:3). Zdaj so na pragu 29. naslova na Portugalskem.

Tudi Benfica je začela po načrtih in tik pred polčasom z zadetkom Pizzija povedla, le šest minut pred koncem pa je nogometašem iz prestolnice slavje pokvaril Guga. Izid ni ustrezal niti domačim, še lani drugoligašem, ki so zdrsnili na sedmo mesto na prvenstveni lestvici in naredili korak nazaj v boju za evropska tekmovanja.

Sporting, za katerega igra Andraž Šporar, je na tretjem mestu. Za Portom zaostaja za 20 točk.

Nogometaši Midtjyllanda pa so novi danski prvaki. Ekipa iz Herninga je na domačem stadionu premagala branilce naslova København s 3:1 (0:1) in si tretjič v zgodovini priigrala naslov najboljšega v državi.

Štiri kroge pred koncem je Midtjylland zbral 78 točk, København na drugem mestu pa zdaj zaostaja za neulovljivih 17. Ekipi v zadnjih šestih letih obvladujeta državno prvenstvo na Danskem in sta osvojili vsaka po tri naslove.