Celjani se veselijo zmage v Spodnji Šiški, s katero so se vodilni Olimpiji približali le na točko zaostanka. Foto: www.alesfevzer.com

Matko v polno, Ogrinec stresel še vratnico
Bravo, ki je izgubil prvič po 1. decembru lani, je dobro začel srečanje v Spodnji Šiški. Po prekršku Jureta Travnerja nad Rokom Baturino je namreč Aljoša Matko že v 6. minuti zadel za vodstvo z bele pike. Matko je dosegel enajsti gol v sezoni. Domači so bili blizu povišanju vodstva v 37. minuti, ko je Sandi Ogrinec z devetih metrov stresel vratnico.

Dober začetek domačih po golu Aljoše Matka, na koncu pa poraz, prvi proti Celjanom v letošnji sezoni. Prejšnja tri srečanja med obema nasprotnikoma so se namreč končala z remijem 2:2. Foto: www.alesfevzer.com

Lotrič po podaji Vizingerja izenačil
Celjani so v drugem polčasu uprizorili preobrat. Varovanci Dušana Kosića so izenačili v 65. minuti. Vizinger je z dolgo podajo na desni strani našel vtekajočega Lotriča, ki je z diagonalnim strelom matiral Igorja Vekića.

Vizinger z 20. golom v sezoni odločil tekmo
Odločitev o zmagovalcu je padla v 82. minuti, ko je Vizinger na desni strani po samostojnem prodoru in preigravanju ukanil Vekića. Hrvaški napadalec je zabil že 20. gol v sezoni, s čimer ostaja sam na vrhu lestvice strelcev.

Baturina v 92. minuti v prečko
Domači so bili v drugi minuti sodnikovega podaljška blizu izenačenju, a je veselje Baturini preprečila prečka. Še končna statistika: posest žoge 55:45, skupaj streli 14:9 (oboje za Celje), medtem ko so bili streli v okvir vrat 3:2 za Bravo.

Najboljši strelec lige Vizinger končal serijo neporaženosti Brava

Druga zaporedna zmaga Domžal
Na večerni tekmi so Domžale premagale Tabor z 2:1. Domžalčani so pod vodstvom Dejana Djuranovića nanizale še drugo zmago, s katero so se na lestvici prebile pred današnjega tekmeca na sedmo mesto. Domžalam, ki so dobile sploh prvi dvoboj s Taborom v sezoni, je tri točke v 95. minuti zagotovil Senijad Ibričić s prostega strela.

Pri obeh ekipah je manjkalo nekaj nogometašev. Pri domačih Nikola Vujadinović, Marco Da Silva, Gregor Sikošek, Jošt Urbančič, Mattias Käita in Tilen Klemenčič, pri gostih pa Denis Koauao, Marko Ristić in Mario Zebić, poškodovan je Dino Stančič, odšel pa je Rodrigue Bongongui.

Prvi polčas je minil brez zadetkov, pobudo pa so imeli gostitelji, a bili nenatančni. V 29. minuti je Zeni Husmani zgrešil od daleč, v 33. minuti pa se je izkazal David Šugić po prostem strelu Arnela Jakupovića. Sežančani so nevarneje zagrozili v 14. minuti po strelu Leona Severja in tri minute zatem po poskusu Kevina Doukoureja Grobryja.

Jakupović unovčil nenatančen predložek Finka
V 65. minuti so Domžalčani povedli. Matic Fink, ki je tik pred tem vstopil v igro, je podal z leve strani v kazenski prostor, kjer je z glavo zadel Jakupović in dosegel sedmi zadetek sezone. Isti igralec je sprožil tudi v 72. minuti, a je bil premalo natančen, minuto zatem pa je Šugić posredoval po Ibričićevem poskusu iz bližine.

Ndzengue izenačil z volejem
V 76. minuti je na drugi strani z glavo za malo zgrešil Marko Krivičić. V 87. minuti so se Sežanci razveselili izenačenja, potem ko je žogo po podaji z desne strani z volejem v mrežo pospravil Fahd Ndzengue. Gabonec je vstopil po uri igre.

Ibričić mojstrsko odločil s prostega strela
V peti minuti sodniškega dodatka so Domžalčani prišli do zmagovitega zadetka. Ibričić je velemojstrsko zadel s prostega strela z 20 metrov. To je bil njegov deseti gol v sezoni. Takoj po izvajanju sredine igrišča je sodnik Nejc Kajtazović odpiskal konec tekme.

V nedeljo ob 17.00 prenos tekme Triglav – Olimpija
Olimpija in Maribor bosta igrala v nedeljo. Ljubljančane čaka ob 17.00 v Kranju dvoboj s predzadnjim Triglavom. Prenos bo na TV SLO 2 in MMC-ju. V derbiju kroga se bosta ob 20.15 pomerila Maribor in Mura.