Veselje Domžalčanov v Ljudskem vrtu, ki tekem ni gostil 40 dni. Domžalčani so obenem tekmo izkoristili tudi za izraz nestrinjanja z ustanovitvijo nove Superlige evropskih klubskih velikanov –
Veselje Domžalčanov v Ljudskem vrtu, ki tekem ni gostil 40 dni. Domžalčani so obenem tekmo izkoristili tudi za izraz nestrinjanja z ustanovitvijo nove Superlige evropskih klubskih velikanov – "Solidarnost, enotnost, nogomet za vse" pa je bil napis, ki je krasil njihove majice pred začetkom obračuna. Foto: www.alesfevzer.com

Prvi so zapretili gostje. V 4. minuti protinapad Daria Kolobarića in obramba Ažbeta Juga. V osmi minuti je Senijad Ibričić s komolcem v obraz udaril Blaža Vrhovca, ki je nekaj časa ležal na zelenici, medtem ko je Ibričić prejel rumeni karton.

Domžale na derbiju gladko osvojile Ljudski vrt

Matko premalo natančen
Nato pa so vijoličasti v 11. minuti prišli do izjemne priložnosti, ko je naveza Andrej Kotnik, Rok Kronaveter in Aljoša Matko izpeljala odlično akcijo, po kateri se je Matko na desni strani sam prebil pred vratarja Ajdina Mulalića, a streljal za las mimo leve vratnice.

Mulalić reševal Domžalčane
V 20. minuti se je Mulalić znova izkazal, saj je v eni akciji zapored ubranil strele Roka Kronavetra, Jana Mlakarja in Amirja Derviševića. Malo pozneje se je Mulalić izkazal še ob neposrednem poskusu Kronavetra iz kota.

Karič z glavo matiral Juga
In kdor ne da, dobi. Domžale so namreč v 29. minuti povedle. Ibričić je podal iz kota, pred vrati pa je bil v skoku najvišji Sven Šoštarič Karič in z glavo matiral Juga, ki je šel v prazno, medtem ko je skok s Karičem izgubil Kronaveter.

Kolobarić in Jakupović poskrbela za 2:0
A to še ni bil zadnji šok za domače v prvem polčasu. V 38. minuti je namreč Dario Kolobarić potegnil po levi strani, nato pa podal v sredino kazenskega prostora za hrbet trem branilcem Maribora. Na žogo je vtekel Arnel Jakupović in jo mojstrsko poslal v desni zgornji kot nemočnega Juga.

Ibričić z bele točke dotolkel Maribor
Domžalčani so piko na i izjemnemu prvemu delu postavili v 44. minuti. Martin Milec je napravil prekršek nad Tilnom Klemenčičem, tako da je sodnik Roberto Ponis pokazal na belo točko. Zanesljivo jo je izvedel Senijad Ibričić za 3:0 ob polčasu.

Domači trener Rožman je na začetku drugega dela na zelenico poslal Alexandra Cretuja (namesto Vrhovca), Jana Repasa (Kronaveter) in Rudija Požega Vancaša (Kotnik). A to ni bistveno spremenilo razmerja moči na zelenici. Vijoličasti so sicer imeli pobudo, a so se Domžalčani povlekli nekoliko nazaj in čakali na protinapade.

Zadetek Martinovića vlil nekaj upanja
Vijoličastim je v 72. minuti le uspelo znižati zaostanek. Dervišević je podal iz kota, pred vrati pa je Ilija Martinović žogo z glavo poslal za hrbet Mulalića. Mariborčani so napadali za drugi zadetek. V 83. minuti je z ugodnega položaja v kazenskem prostoru poskusil Jan Mlakar, vendar je bil Mulalić znova na mestu.

Zadetek s tekme med Celjem in Aluminijem

Jalovi poskusi Maribora
Vsi domači poskusi do konca tekme so se končali brez uspeha, tako da so se enajste prvenstvene zmage veselili gostje. Še končna statistika: posest žoge 55:45, streli 18:10, v okvir vrat 8:7 – vse za Maribor.

Kadrić še poglobil težave Celja
V uvodni tekmi dneva so nogometaši Aluminija z 1:0 premagali državne prvake iz Celja in jih pahnili na deveto mesto, ki prinaša boj za obstanek med prvoligaško elito. Mož odločitve je bil Haris Kadrić, ki je v 60. minuti zadel z glavo po podaji Flakusa Bosilja z leve strani. Celjani so sicer trikrat stresli okvir vrat, na drugi strani pa je to uspelo tudi Emirju Azemoviću.

V sredo sledijo preostale tri tekme, pri čemer bo tekma Olimpija ‒ Koper (ob 16.45) v prenosu na TV Slovenija 2 in MMC-ju.