Jakupovć s prostega strela odgovoril Kouterju

S popoldansko nedeljsko tekmo se je končal uvodni pomladanski krog Prve lige TS, po katerem je slika na lestvici še jasnejša. Dva domova – zgornji se bori za naslov in Evropo, spodnji za obstanek. Na vrhu spodnjega po desetem porazu sezone ostajajo Domžale, ki za peto Muro zaostajajo že za 11 točk. Nasprotno so črno-beli samo še tri točke oddaljeni od drugouvrščenega Maribora. Korak pred vsemi po sobotnem remiju na večnem derbiju ostaja Olimpija, ki uživa v prednosti štirih točk pred vijoličastimi.

Maroša ob igralcu manj popeljal Muro v vodstvo
Sorodna novica Šimundža: Poškodbe smo sprejeli in jih premleli

Domžale in Mura so se pomerile že petič v sezoni 2019/20, saj so oktobra igrale tudi v četrtfinalu pokala Slovenije. Po 11-metrovkah so bili uspešnejši Sobočani.

Vroča 14. minuta na obeh straneh
V 14. minuti sta obe ekipi imeli lepi priložnosti. Najprej so zapretili Domžalčani – po globinski podaji Jakupovića je Slobodan Vuk, ki je ušel obrambi, nevarno streljal, žoga je šla mimo vrat. Takoj zatem je Staniša Mandić prejel globinsko podajo, z levico pa je zatresel okvir vrat.

Mura kljub izključitvi do vodstva
V 35. minuti je bil zaradi udarca s komolcem v obraz izključen branilec Mure Staniša Mandić, ki je debi v Prvi ligi sklenil sredi 1. polčasa z neposrednim rdečim kartonom. Gostje so izvajali avt na desni strani, Zeni Husmani pa se je prerival s 35-letnim Črnogorcem, ki mu je na koncu vrnil s komolcem v obraz.

Šah mat v režiji Kouter-Maroša
A kljub igralcu manj se Prekmurci niso povlekli v obrambo, temveč so v zadnji minuti prvega dela prišli do priložnosti. Domžale so slabo izvedle avt na svoji polovici, žogo je spretno ukradel Nino Kouter, ki je hitro v ogenj poslal Amadeja Marošo, ki je s strelom ob bližnji vratnici matiral domžalskega vratarja Ajdina Mulalića in tako dosegel deseti ligaški gol sezone.

Nino Kouter je podelil tretjo podajo v prvoligaški sezoni, odlično tekmo pa je začinil z drugim golom. Foto: www.alesfevzer.com

Sredi 2. polčasa so muraši podvojili vodstvo, ko je s pravcatim evrogolom zablestel Nino Kouter. Hitro akcijo po desni strani je začel kapetan Mure Žiga Kous, ki je našel hitronogega Žana Karničnika, ki je v kazenskem prostoru zaposlil Kouterja. Mladi branilec Tamar Svetlin je žogo sprva blokiral, a je odpadek ponudil 26-letnemu vezistu priložnost za lep zaključek.

Domžale so se hitro vrnile v igro, ko je v 77. minuti s prostega strela z 20 m zadel Arnel Jakupović. Peti gol v Prvi ligi za 21-letnega Avstrijca, ki je v tej sezoni na posoji iz Empolija. Do konca so ravbarji pritiskali v lovu na izenačujoči gol, a bližje novemu zadetku so bili gostje.

Izredno dober obliž na Murine rane
"Mura je resda dobila rdeči karton, a na koncu je to bilo za nas še slabše. Mura je igrala bolj strnjeno v obrambi. Čestitam ji za pošteno zmago,"
je bil odkrit steber domžalske obrambe Branko Ilić.

Mura z deseterico do treh točk v Domžalah

Gostujoči trener Ante Šimundža je bil zadovoljen, da so po vseh udarcih v obliki poškodb na prvi spomladanski tekmi prikazali učinkovit nogomet. "Izredno dober obliž na rane, ki so se zgodile. Vemo, da vse poškodbe, ki so se nam pripetile, vplivajo na ekipo in povzročajo dodaten stres. Fantje so danes delali tudi za vse poškodovane fante. Izredno pomembne tri točke. Verjamem, da bomo sestavili konkurenčno postavo za tekmo v sredo," je Šimundža dal vedeti, da bo premešal začetno enajsterico za derbi z Mariborom. Sredno tekmo z začetkom ob 17. uri iz Fazanerije si boste lahko ogledali tudi v prenosu na TV SLO 2/MMC-ju.

Poklapani Domžalčani, razposajeni Prekmurci

Camoranesi debitiral s porazom v Ljubljani
Bravo je na prvi tekmi dneva premagal CB24 Tabor Sežano z 2:1. Pri gostih je prvo uradno tekmo kot trener vodil svetovni prvak Mauro Camoranesi.

Potem ko so v prvih 20 minutah prevladovali Kraševci, pa so domači povedli v 28. minuti. Po kotu je Arian Rener slabo odbil žogo, ki se je znašla pri Luki Žinku, ta pa jo je z osmih metrov poslal v mrežo za svoj drugi gol sezone. Svojega četrtega pa je v 41. minuti za izenačenje na 1:1 dosegel Rodrigue Bongongui po lepi podaji Maria Babića za hrbet ljubljanske obrambe.

Precej manj razburljivih je bilo prve pol ure drugega polčasa, saj gledalci v tem obdobju niso videli niti ene nevarnejše akcije. Zato pa je v 84. minuti svoj prvenec v slovenski ligi dosegel Roko Baturina, ki je tako domačim z diagonalnim strelom z osmih metrov malce z leve strani prinesel pomembno zmago.