Vombergar Olimpijin junak v Novi Gorici
Olimpija Mariboru ušla na +4

Potem ko na obeh petkovih tekmah ni bilo zadetkov, se 28. krog Prve lige TS končuje s tremi sobotnimi tekmami. Olimpija je z obilico težav izkoristila remija Maribora in Mure ter pobegnila Štajercem na štiri točke, Pomurcem pa na osem točk prednosti.

Uvodno sobotno srečanje med Bravom in Domžalami se je sklenilo z remijem 2:2, na zadnji večerni tekmi pa je bil prvi strelec prvenstva Nardin Mulahusejnović jeziček na tehtnici primorskega dvoboja Koper – Tabor Sežana.

Gal Kurež (v ozadju) je imel ob izteku 1. polčasa dve najlepši priložnosti, a je 19-letnik ostal praznih rok. Na drugi strani je Gorica v 32. minuti zaradi poškodbe izgubila kapetana Nejca Mevljo, kar se je močno poznalo v obrambi, katere steber je goriška št. 51. Foto: www.alesfevzer.com

Kurež najprej v prečko, nato v vratarja
Prvi polčas tekme v Novi Gorici ni prinesel gola, po spomladansko uspavani igri pa je bilo tik pred odmorom izredno razburljivo. V 45. minuti je 19-letni Gal Kurež silovito sprožil s 23 metrov in že premagal domačega vratarja Uroša Likarja, a je prečka preprečila izjemen zadetek. V sodnikovem dodatku je Kurež prišel še do velike priložnosti iz bližine, a se je z obrambo proslavil Likar in ostalo je 0:0.

Colley v vratnico, v drugo pa mimo
Takoj na začetku 2. polčasa je nevarno zagrozila Gorica: po dolgi akciji je napadalec Lamin Colley najprej zadel levo vratnico, v drugem poskusu pa je zgrešil okvir vrat. Sledilo je še nekaj obetavnih poskusov na obeh straneh, po seriji menjav pa so Ljubljančani le zadeli.

Domžalam (na fotografiji Senijad Ibričić) Brava v tej sezoni ni uspelo premagati. Tokrat so drugič iztržile remi, dvakrat pa so izgubile. Foto: www.alesfevzer.com

Mat rezervistov Bosić-Vombergar
Vsega štiri minute po vstopu je Radivoj Bosić s preigravanjem na majhnem prostoru iz igre vrgel tri igralce Gorice, nato pa nesebično prepustil zaključni strel Andresu Vombergarju, ki je suvereno zatresel goriško mrežo. Argentinski Slovenec je predtem vstopil skupaj z 20-letnim Srbom, ki je poskrbel za deseti prvenstveni gol Vombergarja.

Andrej Vombergar je kar štiri od desetih dozdajšnjih zadetkov v Prvi ligi TS dosegel proti Gorici. Foto: www.alesfevzer.com

Hodžić imel na nogi izenačenje
V 92. minuti je bila Gorica na robu izenačenja. Z desne strani je ustrelil izkušeni rezervist Goran Cvijanović, Frelih je branil, odbito žogo pa je Adis Hodžić silovito udaril, a je žoga zletela tik nad stičiščem vratnice in prečke.

Vrtnice so v težkem položaju, saj zdaj za devetim mestom, ki ga drži Aluminij, in dodatnimi kvalifikacijami za obstanek v Prvi ligi TS zaostajajo že 9 točk.

Nardin Mulahusejnović ima v boju za strelsko krono dva gola prednosti pred Olimpijinim dvojcem Ivanović-Vombergar in napadalcem Domžal Kolobarićem. Foto: www.alesfevzer.com

Barišič zgrešil nemogoče
V prvem polčasu primorskega soočenja na Bonifiki sta tako Koper kot Tabor Sežana skupaj sestavila le sedem poskusov strelov. Najbolj vroče je bilo v 32. minuti pred vrati Kraševcev, ko je Matej Palčič s podajo z desne v malem kazenskem prostoru našel osamljenega Maksa Barišiča, ki pa iz neposredne bližine ni znal preusmeriti žoge čez črto, pri čemer se mu je po odboju ponudila še druga priložnost.

Prvi strelec z odbitkom do 12. gola sezone
V 56. minuti je Koper povedel. Z leve strani je Barišič poslal predložek, Palčič je z glavo iz težkega položaja zadel prečko, odbitek pa je v mrežo poslal Nardin Mulahusejnović. Z 12. golom sezone se je 23-letni napadalec iz Bosne in Hercegovine utrdil na vrhu strelcev Prve lige TS. V 73. minuti je z razdalje dobro udaril Aldair Diallo, a je David Adam ubranil nevaren poskus gostov. Do konca ni bilo spremembe in Koper je potrdil status letos prvega kluba Primorske.

Zadetki s tekme med Bravom in Domžalami

Domžale kljub pobudi dvakrat zaostajale
Več golov je bilo v Ljubljani na tekmi Bravo – Domžale (2:2). Razmerje v strelih v okvir vrat je bilo 9:2 za Domžale, ki pa so dvakrat zaostajale. Šiškarji so povedli v 29. minuti, ko je po podaji Milana Tučića v kazenski prostor prišel Mustafa Nukić, se znebil svojega čuvaja Tilna Klemenčiča in nato žogo poslal v mrežo mimo vratarja Ajdina Mulalića.

Domžalčani so izenačili v 56. minuti, ko je akcijo začel Arnel Jakupović, Dario Kolobarić pa je s strelom po tleh ukanil Igorja Vekića in dosegel deseti zadetek v letošnji sezoni.

Koper z 1:0 strl odpor Sežane

Podlogar poskrbel za delitev točk
Izid pa ni bil poravnan dolgo. Že v naslednji minuti je namreč Nukić podal v kazenski prostor do Tučića, ta pa je bolj ali manj neoviran matiral še Mulalića za vodstvo z 2:1.

Gostje so končni izid postavili v 69. minuti, po lepi Jakupovićevi podaji v osrčje kazenskega prostora je s strelom "iz prve" zadel rezervist Matej Podlogar. Bravo je tudi v torek v mestnem spopadu z Olimpijo osvojil točko (1:1).