21-letni Lamin Diallo, čigar oče je Gvinejec, sam pa je rojen v Ljubljani, je na svoji 26. tekmi v slovenski prvi ligi dosegel drugi zadetek. V lanski sezoni je v dresu Domžal zadel prav proti Triglavu. Foto: Aleš Fevžer
Enis Đurković in Damir Skomina
Triglav je na peti tekmi pomladi osvojil prve točke. Foto: Aleš Fevžer
Kosič uspešno začel na klopi Triglava
Triglav doma porazil Celje

Edini zadetek je v 67. minuti dosegel Lamin Diallo. Preostala štiri srečanja so bila že včeraj.
Zadel z glavo
Triglav je na peti tekmi v spomladanskem delu prvenstva osvojil prve točke in dosegel zelo pomembno zmago v boju za obstanek. Kranjčani, ki so pod vodstvom novega trenerja poskušali igrati igro kratkih podaj, so bili v uvodne pol ure nekoliko boljši tekmec, a si pravih priložnosti niso pripravili. Tako kot ne Celjani, ki so bili v zaključku polčasa malce dejavnejši. Gledalci so v prvem polčasu videli le nekaj bolj ali manj nenevarnih strelov.

V uvodu drugega polčasa so gostitelji znova malce bolje kombinirali, a jim do zaključnega strela ni uspelo priti. V 67. minuti pa so le razveselili svoje navijače. Diallo je s strelom z glavo ugnal Matica Kotnika in ekipo povedel v vodstvo. Celjani so zatem pritisnili proti vratom triglavanov, a so se slednji disciplinirano branili in gostom niso pustili do strelov, tako da je ostalo pri izidu 1:0.

28. krog
TRIGLAV
- CELJE 1:0 (0:0)
450; Diallo 67.

Triglav: Pelko, Šturm, Diallo, Klemenčič, Jelar ( 72./Kongnyuy), Đurković, Krcić , A. Poplatnik ( 58./M. Poplatnik), Šmit, Pokorn, Bubanja ( 82./Ovčina).

Celje: Kotnik, Vrhovec , Centrih, Verbič , Gobec, Srdić ( 46./Plesec), Medved, Tomažič Šeruga ( 75./Bajić), Zajc ( 71./Horvat), Žurej, Vidmajer.
Sodnik: Damir Skomina (Koper)

Odigrano v soboto:
DOMŽALE - OLIMPIJA 0:4 (0:1)
1.200; Skubic 36./ag, Omladič 57., Nikezić 69., 76.
RUDAR - MURA 05 3:0 (1:0)
600; Kašnik 13., Eterović 50., Podlogar 82.
MARIBOR - GORICA 2:1 (2:0)
2.400; Milec 14., Arghus 31.; Bremec 85.
RK: Ibraimi 54./Maribor
LUKA KOPER - ALUMINIJ 3:0 (1:0)
500; Mendy 27., Bagarić 69., Brečević 72.
RK: Hodžurda 50./Aluminij

MARIBOR 27 20 4 3 61:22 64 OLIMPIJA 27 16 5 6 59:27 53 DOMŽALE 26 13 4 9 32:28 43 LUKA KOPER 27 10 10 7 35:30 40 CELJE 27 9 10 8 26:24 37 RUDAR 27 9 7 11 31:41 34 GORICA 27 7 7 13 33:47 28 TRIGLAV 26 7 6 13 26:39 27 ALUMINIJ 27 6 5 16 23:48 23 MURA 05 27 6 4 17 32:53 22