Miran Burgič je zabil odločilni zadetek. Foto: BoBo
Marko Šuler
Marko Šuler je poslal žogo za hrbet lastnega vratarja Jasmina Handanovića. Foto: www.alesfevzer.com
Domžale
Zadetki iz Nove Gorice in Domžal

Mariborčani so imeli v novogoriškem Športnem parku že v prvem polčasu pobudo (posest žoge 58:42, streli v okvir vrat 5:2), a so na odmor s prednostjo odšli domači. Vrtnice so namreč povedle v 42. minuti, ko je Marko Šuler predložek Tilna Nagodeta z desne strani nespretno poslal za hrbet svojega vratarja Jasmina Handanovića.

Mojstrovina Vršiča in Bajdeta za 1:1
Mariborčani so v drugem polčasu napadali za izenačenje in v 56. minuti "poželi sad". Dare Vršič je na robu kazenskega prostora s peto podal do Gregorja Bajdeta, ta pa je "s prve" poslal žogo v desni zgornji kot Gregorja Sorčana. Zares izjemen zadetek Bajdeta.

Burgič za novo vodstvo Gorice
Po izenačenju je Gorica zaigrala napadalneje. V 67. minuti je Miha Gregorič podal z desne strani v sredino kazenskega prostora, kjer je bil Handanović prekratek oziroma mu ni uspelo izbiti žoge, tako da je ta prišla do Mirana Burgiča, ki jo je z nekaj metrov potisnil v nebranjeni del mreže.

Gorica zmagala prvič po maju 2009
Vijoličasti so do konca jalovo poskušali izenačiti. Domači so se ubranili in se tako po maju 2009 znova veselili domače zmage nad slovenskim klubom z največ trofejami. Še končna statistika: posest žoge 54:46, streli 15:9 in streli v okvir vrat 9:4 - vse v korist Maribora, ki bo v Azerbajdžan, kjer ga v četrtek čaka prva tekma 4. predkroga Evropske lige proti Gabali, potoval z ne najboljšo popotnico.

Domžale (vsaj) za en dan na vrh lestvice
V drugi tekmi dneva so Domžale z 2:0 premagale Luko Koper in se tako vsaj za en dan zavihtele na vrh lestvice. Domžalčani so povedli v 47. minuti, ko je po podaji Alvara Brachija iz kota Benjamin Morel z 18 metrov streljal iz prve, žoga je na poti zadela enega izmed gostujočih branilcev in končala v spodnjem levem kotu vrat Kopra. Končni izid je v 88. minuti postavil Antonio Mance, ki je z glavo izkoristil prodor in podajo Slobodana Vuka.

Do tega kroga vodilna Olimpija bo v nedeljo gostila Rudar, predtem pa bo še srečanje Aluminij - Krško.