S tem obračunom se je končal prvi del Prve lige, ki se vrača konec februarja. Mura, ki je četrto tekmo zapored ostala brez zmage, za četrtim Celjem tako zaostaja za točko, Bravo pa zadnjemu Rudarju beži za devet, za Triglavom in Taborjem, s katerima se bori za pobeg s predzadnjega mesta, pa zaostaja tri oziroma dve točki. Sobočani so prvi medsebojni dvoboj v Fazaneriji dobili s 4:3, v Ljubljani pa je bilo 3:3.

Bravo iz Fazanerije odnesel točko

Tudi tokrat se je mreža hitro zatresla, kmalu je tudi sledilo izenačenje, toda ostalo je pri izidu, ki je bil postavljen že po 20 minutah igre. Deveta minuta je tekla, ko so gostje povedli. Luka Žinko je popolnoma na desni strani ob črti, ki označuje avt, preigral Nina Kouterja in Klemna Šturma, nato iz igre vrgel še Žana Krničnika in poslal predložek pred vrata, kjer je bil sicer v skoku prenizek Besart Abdurahimi, toda za njim je bil na pravem mestu David Brekalo, ki je dosegel prvenec v prvoligaški druščini. V 13. minuti je v igro namesto Marina Karamarka vstopil Žiga Laci in osem minut pozneje po podaji s prostega strela Marka Brkića z glavo izenačil. 17-letni branilec je prvič v karieri zatresel mrežo v Prvi ligi.

Laci se je izkazal tudi na drugi strani, ko je Bravo prišel do prve priložnosti v drugem delu. V 52. minuti je z glavo natančno meril Mustafa Nurkić, že pred tem je v prazno šel Matko Obradović, Laci pa je z glavo preprečil ljubljansko vodstvo. Deset minut pozneje je drugi zadetek Mure preprečil okvir vrat. Po kotu je odbita žoga prišla do Jona Šporna, ki je silovito udaril 's prve', toda zadel le prečko. V 78. minuti je z razdalje natančno v desni zgornji kot meril Kouter, a se je s parado izkazal Igor Vekić.

Ibričić do konca kariere v Domžalah

Dan po zmagi v Stožicah (0:1) so Domžale podaljšale pogodbo s Senijadom Ibričićem, ki je tekmo v sredo odločil z natančno izvedeno enajstmetrovko in jo zaradi rdečega kartona končal predčasno. 34-letni kapetan domžalske zasedbe je podaljšal pogodbo do leta 2024. Tako bo ob Kamniški Bistrici sklenil kariero, nato pa bo zasedel eno izmed funkcij v vodstveni strukturi kluba.

"Podaljšanja sodelovanja sem izredno vesel. Podpisal sem eno najljubših in najdaljših pogodb v karieri in v zadovoljstvo in čast mi je, da mi klub ponuja takšno priložnost. Dejstvo je, da bom tukaj ostal tudi po koncu igralne kariere, tako da se na zimski odmor zagotovo odpravljam najsrečnejši," je za spletno stran kluba dejal nekdanji reprezentant Bosne in Hercegovine.

"Igralska pogodba ga veže še leto in pol, odločitev, kdaj bo naredil tranzicijo, pa je popolnoma v njegovih rokah. Če se bo počutil dobro in bo verjel, da lahko ekipi pomaga na igrišču, bo z nami tam, nato pa bo okrepil strokovni štab in deloval kot svetovalec za športno politiko kluba," je dodal športni direktor Domžal Matej Oražem.