Olimpija je hitro razblinila vse dvome o zmagovalcu. Ante Vukušić (v sredini) je zatresel mrežo v 13. in 22. minuti. Vukušić je z enajstimi goli najboljši strelec lige. Zmaji so se tako z obrestmi oddolžili knapom za presenetljiv poraz v pokalu pred mesecem dni. Foto: www.alesfevzer.com
Olimpija do vrha napolnila mrežo Rudarja

Zeleno-beli so bili za razred boljši od Velenjčanov, ki so očitno v globoki krizi. Če so pred mesecem dni presenetili Ljubljančani, so bili tokrat povsem nemočni, o čemer priča tudi končna statistika. Posest žoge 65:35, streli 27:2, v okvir vrat 12:0.

Varovanci Safeta Hadžića, ki je tokrat svoje varovance zaradi kazni spremljal s tribun, so naskok pred Mariborom na vrhu lestvice povečali na pet točk. Vijoličasti bodo v nedeljo (14.30) gostovali v Sežani.

Igralci Rudarja so (bili) v Stožicah nemočni. Velenjčani so še edina ekipa brez zmage v novi sezoni državnega prvenstva.  Foto: www.alesfevzer.com
Igralci Rudarja so (bili) v Stožicah nemočni. Velenjčani so še edina ekipa brez zmage v novi sezoni državnega prvenstva. Foto: www.alesfevzer.com

Debi Kneževića z golom
Olimpija je takoj pritisnila na Rudar. V 3. minuti sta Ante Vukušić in Stefan Savić v eni akciji dvakrat stresla prečko. Malo pozneje pa vodstvo domačih. Najnovejša okrepitev zmajev Bojan Knežević je po podaji Vukušića v kazenski prostor žogo "s prve" poslal pod prečko. Knežević je zadel ob svojem debiju za Olimpijo. Vratar Tomaž Stopajnik je bil nemočen.

Vukušić dvakrat zatresel mrežo

Olimpija je še naprej nizala napade in v 13. minuti povišala vodstvo. Branilec Rudarja Josip Filipović je žogo nespretno izbil na noge Vukušiću, ki je nato z roba kazenskega prostora še drugič ukanil Stopajnika. Rudar je bil povsem nemočen in predvsem očitno demoraliziran. Vukušić je v 21. minuti povišal na 3:0. Hrvaški napadalec je namreč po akciji iz kota žogo z nekaj metrov pospravil v mrežo.

Zadetki iz prvega polčasa tekme Olimpija – Rudar

Boakye povišal na 4:0
A zmaji še niso imeli dovolj. V 32. minuti je odbita žoga na robu kazenskega prostora prišla do Erica Boakyeja, ki jo je nato z natančnim strelom pospravil za levo vratnico nemočnega Stopajnika.

Savić in Čekiči postavila piko na i
V drugem polčasu je Olimpija stopila s plina. Savić je kljub temu v 65. minuti po samostojnem prodoru povišal na 5:0, pri čemer je preigral dva branilca Rudarja. Ekipi sta v nadaljevanju bolj ali manj čakali na konec tekme. V 89. minuti je piko na i domači zmagi s prostega strela postavil Endri Čekiči.

Zadetka iz drugega polčasa tekme Olimpija – Rudar

Remi Mure in Triglava

Nogometaši Mure in Triglava so se v uvodni tekmi dneva razšli brez zmagovalca (2:2). Triglav je v Murski Soboti povedel v 7. minuti. Luka Majcen je vtekel na podajo Žana Roglja z desne strani, nato pa za prvo vratnico matiral Matka Obradovića.

Mulić izenačil na 1:1
Prekmurci so jalovo napadali za izenačenje vse do 75. minute. Nato je Žan Karničnik vtekel na globinsko podajo, ušel dvema kranjskima branilcema in tik pred vratarjem Obradovićem podal na levo stran, kjer je osamljeni Fejsal Mulić žogo z nekaj metrov poslal v prazna vrata.

Majcen in Tijanić matirala domačo obrambo

A veselje domačih je bilo kratkotrajno, saj je Triglav v 80. minuti spet povedel. Majcen je potegnil v protinapad, nato pa podal na desno stran, kjer je osamljeni David Tijanić stekel proti Obradoviću in ga matiral s strelom med nogami.

Bubnjara priboril enajstmetrovko, Maroša jo je izkoristil
Ko je že kazalo, da bodo Kranjčani iz Prekmurja odšli s polnim izkupičkom, kar bi pomenilo tudi prvi domači poraz Mure, je vratar Jalen Arko v 91. minuti podrl Andrijo Bubnjaro, tako da je sodnik Dejan Balažic pokazal na belo točko. Zanesljivo jo je izvedel Amadej Maroša. Končna statistika: posest žoge 62:38, streli 18:7, v okvir vrat 5:4 – vse za Muro.

Kranjčani iz Murske Sobote odnesli točko

Celje premagalo Domžale
V zadnji tekmi dneva je Celje z 2:1 ugnalo Domžale. Te so povedle v 21. minuti z golom Slobodana Vuka, ki je bil na meji prepovedanega položaja.

Domači so izenačili v 37. minuti. Nikola Vujadinović je v kazenskem prostoru napravil prekršek nad Luko Kerinom, kar je pomenilo enajstmetrovko. Uspešno jo je izvedel Mitja Lotrič.

Kerin na pravem mestu

Celjani po preobratu do zmage nad Domžalami

Odločitev o zmagovalcu je padla v 71. minuti. Lotrič je najprej lepo zaposlil vtekajočega Daria Vizingerja, ki je malce z desne zadel nasprotno vratnico, odbito žogo pa je z enajstih metrov v mrežo potisnil Kerin.