Gorica je oktobra na domači zelenici proti Mariboru izgubila z 0:4, tokrat je bila celo blizu zmagi. Foto: www.alesfevzer.com

Vijoličasti proti Novogoričanom sicer ne poznajo poraza že 14 zaporednih tekem, nazadnje so izgubili avgusta 2016. V tem času so kar 12-krat zmagali, tokrat pa so se morali drugič zadovoljiti z remijem. Na klopi je bil znova Saša Gajser.

Zadetka s tekme med Gorico in Mariborom

Vodstvo po prepovedanem položaju?

Na jubilejnem stotem ligaškem obračunu med kluboma je Gorica pokazala eno boljših predstav v sezoni in osvojila pomembno točko v boju za obstanek.

Mariborčani so povedli v 11. minuti. Denis Klinar, ki je bil najbrž v prepovedanem položaju, česar sodniki niso opazili, je podal z desne strani, Blaž Vrhovec je v osrčju kazenskega prostora streljal, vratar Darko Marjanović je žogo odbil, a le do Jana Mlakarja, ki jo je potisnil v mrežo za svoj sedmi gol sezone.

V 24. minuti so gostitelji izenačili, potem ko je Matija Širok poslal dolgo podajo v kazenski prostor, tam pa se je najbolje znašel Lamin Colley in iz bližine ugnal Ažbeta Juga.

V dokaj izenačeni predstavi do konca prvega polčasa pravih priložnosti ni bilo več, jo je pa malce pred odmorom skupil Špiro Peričić, ki si je zlomil nos, tako da ga je na začetku drugega dela zamenjal Luka Uskoković.

Prečka Matka in zapravljena priložnost Gorice v dodatku

V 52. minuti je Rok Kronaveter neuspešno zahteval 11-metrovko zaradi domnevnega prekrška, ko je Matija Kavčič ob podaji "objel" mariborskega nogometaša. Na drugi strani je pet minut pozneje Colley preslabo streljal za novo spremembo izida, v 66. minuti pa je nevaren strel Matije Kavčiča obranil Jug. Na drugi strani je tri minute zatem od daleč sprožil nekdanji član Gorice Andrej Kotnik, a bil malce premalo natančen.

V 72. minuti so znova zagrozili Štajerci, iz voleja je z roba kazenskega prostora streljal Aljoša Matko, a na njegovo smolo zadel le prečko. V sodnikovem dodatku je imela po protinapadu veliko priložnost za zmago Gorica. Proti vratom je krenil Adis Hodžić, v trenutku, ko so vsi pričakovali strel, pa se je raje odločil za podajo Etienu Velikonji, vendar je bila ta preslaba, da bi se iz vsega skupaj izcimilo kaj več. Hodžić in Velikonja sta nekoč nosila dres Maribora.

Na Fazaneriji strelca Kouter in Bobičanec

Aluminij je na prejšnjih treh tekmah v Murski Soboti dvakrat zmagal in remiziral, tokrat pa je ostal praznih rok. Mura je povedla v 30. minuti, ko je Klemen Pucko podal z leve strani pred vrata, tam pa je Nino Kouter žogo brez težav spravil v mrežo in dosegel šesti gol v letošnji sezoni.

Kidričani so v drugem polčasu nekajkrat nevarno zagrozili, a so domači v 77. minuti povišali vodstvo. Luka Bobičanec se je odločil za strel z dobrih 20 metrov, žoga se je pred vratarjem Aluminija Luko Janžekovičem odbila in ga presenetila ter končala v mreži. V 84. minuti je Bobičanec stresel še prečko.

Domžalčani neporaženi že tri mesece

Domžale vse od 9. decembra ne poznajo poraza, niz so podaljšale na devet tekem. Na Bonifiki so že v prvem, priložnosti polnem polčasu povedle z 2:0 in prednost zadržale do konca tekme.

V vratih se je nekajkrat izkazal Ajdin Mulalić, v 17. minuti pa je na drugi strani mrežo prvi zatresel Damjan Vuklišević. Pred zadetkom so varovanci Dejana Djuranovića upravičeno zahtevali 11-metrovko po igranju z roko Timoteja Dodleka, a je niso dobili, toda v nadaljevanju akcije je Mattias Käit podal pred vrata z desne strani, Vuklišević pa je zadel z glavo.

V 33. minuti je Senijad Ibričić na levi strani iz igre vrgel Žana Žužka, stekel v kazenski prostor in z diagonalnim strelom ugnal Ivana Vargića za 2:0. Tudi v drugem polčasu je bilo precej priložnosti, a se izid ni več spremenil.

Na TV SLO 2 in MMC-ju si boste lahko v nedeljo ob 17.00 ogledali prenos dvoboja Olimpija – Celje.