Mariborčani s 3:0 porazili Novogoričane

Mariborčani so dobro odprli tekmo, saj so povedli v enajsti minuti. Rudi Požeg Vancaš, Jan Repas in Jan Mlakar so izpeljali šolsko akcijo, po kateri je Mlakar žogo z nekaj metrov potisnil za hrbet Uroša Likarja. Domača trojka je gostujočo obrambo izigrala s kratkimi podajami.

Jug ustavil nevaren poskus Begića
Nadaljevanje je postreglo z umirjeno predstavo, v kateri pa si nobena od ekip ni priigrala večjih priložnosti. V 40. minuti je resno zapretila tudi Gorica. Tjaš Begić je sprožil z roba kazenskega prostora, žoga je letela pod prečko, a se je z obrambo izkazal Ažbe Jug.

Jan Mlakar popeljal Maribor v vodstvo

Nespretno posredovanje Mavretiča, Mlakar z bele točke povišal na 2:0
Ko je že kazalo, da se bo prvi polčas končal z minimalnim vodstvom domačih, je v 45. minuti Til Mavretič v kazenskem prostoru ob poskusu izbijanja žoge neprevidno podrl Blaža Vrhovca, ki mu je pritekel izza hrbta, tako da je sodnik Mihael Antič pokazal na enajstmetrovko. Zanesljivo jo je izvedel Mlakar za 2:0. Statistika prvega polčasa: posest žoge 57:43, streli v okvir 5:1 – oboje za Maribor.

Jan Mlakar z bele točke povišal na 2:0

Repas ukanil Likarja
Vijoličasti so v 63. minuti povišali vodstvo. Jan Repas je na levi strani prejel žogo, nato pa prodrl proti sredini in s približno 16 metrov s polvisokim strelom ukanil vratarja Likarja, ki se je žoge dotaknil. Srečanje je bilo s tem tako rekoč odločeno. V nadaljevanju so vijoličasti brez težav nadzirali položaj na zelenici in tekmo mirno pripeljali do konca. Še končna statistika: posest žoge 57:43, streli 17:6, v okvir vrat 9:1 – vse za Maribor.

Jan Repas matiral goriško obrambo za 3:0

Rožman: Mi bomo opravili svoj posel, a nismo odvisni samo od sebe
"Nadzorovana in prigarana zmaga. Čestitam igralcem. V zadnjem obdobju smo se našli, kako funkcionirati. Ekipa je zelo mlada. Mislim, da bo prvak tisti, ki bo v zadnjih treh krogih trikrat zmagal. Mi bomo opravili svoj posel, a nismo več odvisni samo od sebe. Bo pa boj odprt do zadnje minute, kar pa je le še dodatni draž,"
je po tekmi za TV Slovenija dejal trener Maribora Simon Rožman.

Remi Ljubljančanov in Sežancev
Na uvodni tekmi dneva sta Bravo in Tabor Sežana remizirala (1:1). Kraševci so povedli v 22. minuti, ko je po kombinirani akciji Kevina Grobryja, Fahda Ndzengueja in Marsela Stareta zadnji iz bliskovitega nasprotnega napada z močnim in natančnim strelom ukanil nemočnega domačega vratarja Igorja Vekića.

Zadetka s tekme Bravo – CB24 Tabor Sežana

Tučić izenačil v sodnikovem dodatku; rdeči karton za Križana
Izbrance domačega trenerja Dejana Grabića je prejeti zadetek povsem "paraliziral". Do konca polčasa so igrali nezbrano in nepovezano, v prvi minuti sodnikovega podaljška pa so vendarle dosegli izenačujoči gol, potem ko se je po prostem strelu z leve strani v kazenskem prostoru gostov najbolje znašel Milan Tučić in zadel za 1:1. V drugem delu golov ni bilo, čeprav so domači od 46. minute igrali brez izključenega Mitje Križana.

Nogometaši Mure so še na drugi zaporedni tekmi vknjižili le točko in si močno zmanjšali možnosti za naslov prvaka. Aluminij je v zadnjih devetih krogih le enkrat izgubil. Foto: www.alesfevzer.com

Brez golov na tekmi Mure in Aluminija
Na zadnji tekmi dneva je tretja Mura v Kidričevem pri Aluminiju igrala brez zadetkov (0:0), tako da ni izkoristila priložnosti, da bi se točkovno izenačila z Olimpijo. V prvem polčasu je Aluminij sprožil en udarec v okvir vrat, Mura pa nobenega, čeprav je prihajala pred tekmečeva vrata, a manjkala ji je natančna zadnja podaja. Še najlepša priložnost se je ponudila najdejavnejšemu domačemu napadalcu Tončiju Mujanu, ki pa je v kazenskem prostoru slabo sprejel žogo, če bi jo umiril, bi se z vratarjem Matkom Obradovićem znašel iz oči v oči. Tudi drugi del ni postregel z atraktivnim nogometom. V 55. minuti je Staniša Mandić z glavo streljal čez gol, tudi Flakus Bosilj pa v 74. na drugi strani ni bil dovolj zbran, Obradović mu je strel ubranil.

V nedeljo Olimpija gostuje (17.15) pri Celju, Domžale pa v zadnji tekmi kroga gostijo (20.00) Koper.

Kalcer Radomlje novi prvoligaš

Nogometaši Kalcerja Radomelj so po zmagi nad Brežicami z 2:0 osvojili naslov prvaka 2. lige, s čimer pa so si tudi zagotovili napredovanje oziroma vrnitev med elito v prihodnji sezoni.