Zmaji so slavili sedmič v sezoni in so znova na drugem mestu, točko za vodilnim večnim tekmecem Mariborom. Na drugi strani so gostje, ki so doživeli sedmi poraz, ostali na dnu lestvice, dobili pa niso že šest tekem zapored. Letos so le dvakrat vpisali tri točke, enkrat proti Olimpiji, ko so jo v Kidričevem premagali z 1:0. Aluminij je 11. gostoval v Ljubljani in desetič domov odšel praznih rok.

Olimpija je zaigrala brez nosilca v vezni vrsti Timija Maxa Elšnika, namesto njega pa je mesto v začetni enajsterici dobil Ivan Močinić, ki je le dan pred tekmo prišel v zmajevo gnezdo. Pot k četrti zmagi na zadnjih petih tekmah so si zmaji utrli že v peti minuti. Aljaž Ploj je v kazenskem prostoru spotaknil Mihaila Caimacova, z bele točke pa je silovito žogo pod prečko poslal Ivanović.

Skender zelo zadovoljen po novi zmagi Olimpije

V nadaljevanju so bili nevarnejši gostje. Veliko priložnost so si priigrali v 18. minuti, ko se je po podaji z leve sam pred Žigo Frelihom znašel Mihael Klepač, toda domači vratar je odlično posredoval. Deset minut pozneje se je na drugi strani podobno izkazal Luka Janžekovič, potem ko je bilo vroče v gostujočem kazenskem prostoru po kotu zmajev, nevarno pa je poskusil Miral Samardžić.

Tik pred odmorom so Ljubljančani povišali prednost. Vombergar je opravil z Renatom Panatlonom, nato pa na desni strani našel Ivanovića, ki je popeljal žogo v kazenski prostor in jo z natančnim diagonalnim strelom poslal v malo mrežico. Odlični srbski napadalec je dosegel sedmi letošnji gol, s čimer je na vrhu lestvice strelcev prehitel Nardina Mulahusejnovića.

Ivanović je bil v šesti minuti nadaljevanja blizu hat-tricka. Po veliki napaki Roka Prše se je popolnoma sam znašel pred Janžekovičem, toda streljal je naravnost vanj. 56. minuta je tekla, ko je Olimpija znova matirala gostujočo obrambo. Z desne strani je podal Eric Boakyje, s približno desetih metrov pa je svoj četrti gol v tej sezoni dal Vombergar. Najlepši priložnosti za Aluminij je v nadaljevanju imel Marko Maletić, ki je najprej streljal z obrata, Frelih je dobro posredoval, v sodniškem dodatku pa je s prostega strela žogo poslal po sredini v naročje vratarja Olimpije.