Nogometaši Triglava se veselijo vodilnega gola Milana Milanovića. Foto: EPA

Milanović povedel goste v vodstvo
Olimpija je v tej sezoni že dvakrat premagala Triglav, tokrat pa bila nemočna. Kranjčani so namreč pogumno začeli dvoboj v Stožicah in nato vseskozi držali ravnotežje z domačimi. V 35. minuti se je Beratu Bećiriju ponudila izjemna priložnost, saj se je na robu kazenskega prostora znašel sam pred vratarjem Nejcem Vidmarjem, a je meril mimo vrat. Pet minut kasneje (40.) je Triglav povedel. Po podaji iz kota je v kazenskem prostoru domačih do strela neovirano prišel Milan Milanović in z glavo matiral Nejca Vidmarja za izid polčasa. Olimpija je bila bleda, Triglav precej bolj "lačen" tekme.

Kranjčani so dobili bitko v Stožicah. Marten Wilmots, sin slovitega belgijskega nogometaša Marca Wilmotsa, v dvoboju z Ericom Boakyjem. V ozadju levo Roman Bezjak, ki je začel v udarni enajsterici in igral 58 minut. Foto: www.alesfevzer.com

Čerimagić zadel za 2:0
Olimpija je v nadaljevanju še naprej jalovo napadala, Kranjčani pa so pretili na protinapade. In v 72. minuti povišali vodstvo. Obramba zmajev je predložek z desne starni nespretno izbila, tako da je žoga prišla do Armina Čerimagića, ki jo je s kakšnih deset metrov "s prve" pospravil v mrežo.

Upravičeno razveljavljen gol Olimpije
V 78. minuti je Daniel Kamy po podaji iz kota zatresel mrežo za domače, a je žoga pred tem prešla stransko gol avt črto, tako da je bil zadetek upravičeno razveljavljen. Olimpija do konca ni imela dinamita za preobrat. Kranjčani so se sredi Stožic zasluženo veselili druge zaporedne zmage. Končna statistika: posest žoge 63:37, streli 11:9 - oboje za Olimpijo, streli v okvir vrat pa 4:2 za Triglav.

Triglav v Stožicah ohladil Olimpijo

Aluminij v 92. minuti zlomil odpor Rudarja
V drugi tekmi dneva je Aluminij z 1:0 strl odpisani zadnjeuvrščeni Rudar. Edini gol na tekmi je v 92. minuti zabil Ante Živković, ki je zadel po podaji iz desne strani. Aluminij je tako vsaj za en dan skočil na drugo mesto.

Aluminij v 92. minuti do zmage nad Rudarjem
V sredo derbi Mure in Maribora

V sredo derbi Mura - Maribor na TV Slovenija 2 in na MMC-ju
Preostali dvoboji 22. kroga bodo v sredo. Največ zanimanja vlada za obračun v Murski Soboti, v katerem bi lahko Prekmurci z zmago ujeli branilce naslova iz Maribora. A na drugi strani imajo vijoličasti priložnost, da zaostanek za vodilno Olimpijo zmanjšajo le na točko. Zadnja štiri medsebojna srečanja Mure in Maribora so se končala z remijem. Prenos obračuna iz Fazanerije ob 17.00 na TV Slovenija 2 in na MMC-ju.

Luka Zahović bo počival štiri tekme
Mariborčani pa se bodo morali vsaj za štiri tedne odreči igranju Luke Zahovića, ki si je poškodoval gleženj na sobotnem derbiju proti Olimpiji (1:1).