"Knapom" je po polovici tekme kazalo slabo, a so nato s preobratom razveselili domače navijače in primerno sklenili slovesni teden, ko je velenjski nogometni klub praznoval 70. obletnico delovanja. Foto: www.alesfevzer.com
Triglav bo krenil v drugo polovico državnega prvenstva z zadnjega mesta. Če je na vrhu Maribor ubežal branilcu naslova in vsem drugim klubom za devet točk in več, se pri dnu obeta oster troboj za obstanek. Foto: www.alesfevzer.com
Mitja Lotrič (Celje)
Mitja Lotrič, ki je za Muro debitiral v Prvi ligi še kot 16-letnik, je s premetenim strelom počistil pajčevino iz Murinih vrat in prinesel Celju dragocene tri točke za napredovanje na 4. mesto. Foto: www.alesfevzer.com
Rok Sirk
Muro sta pred koncem jesenskega dela čakali še dve domači tekmi, a prve za utrditev položaja pod vrhom niso izkoristili. Foto: www.alesfevzer.com
Lotrič potopil Muro, preobrat Rudarja

Nedelja se je v Prvi ligi začela s tesno tekmo v Murski Soboti, kjer je odločil udarec Mitje Lotriča, s katerim je v 75. minuti počistil pajčevino iz Murine mreže in poskrbel za dragocene tri točke Celja, ki je napredovalo na 4. mesto lestvice.

Razveljavljen gol Rudarja, vodstvo Triglava

V Velenju so se gostitelji veselili v 13. minuti, a prezgodaj, ker so sodniki zaradi igranja z roko zadetek razveljavili. David Arap je izvedel prosti strel, od roke soigralca pri Rudarju se je žoga odbila nazaj in Arap je z razdalje atraktivno zatresel mrežo Triglava. Po pol ure igre so Kranjčani povedli, ko je Luka Majcen z globinsko žogo v ogenj poslal Toma Žurgo, ki je izkoristil priložnost za vodstvo gostov.

Kranjčani in Krčani na dnu po polovici prvenstva
Po odmoru je Rudar takoj pritisnil in začel oblegati triglavane. V 55. minuti po izbitem kotu je žoga prišla do Davida Hrubika, ki je iz polobrata sprožil s 25 m za lep gol za izenačenje na stadionu Ob jezeru. Končnica je prinesla zmagoviti preobrat Velenjčanov, ki so 70. obletnico kluba proslavili z dragoceno zmago s 3:1. V 81. minuti je Dominik Radić z glavo elegantno prevaral kranjsko obrambo in vratarja Luka Čadeža. Piko na i je čez šest minut postavil kapetan Rudarja Damjan Trifković, ki je bil natančen z roba kazenskega prostora.

Pomembna zmaga Rudarja, ki je zadnje, 10., mesto Prve lige tako prepustil prav Triglavu. Kranjčani imajo kot deveti Krčani po polovici prvenstva zbranih 15 točk, Velenjčani omenjeni dvojici bežijo za tri točke.

Ob številčni prednosti do zmagovitega gola
Celjani še naprej kažejo dobro formo na gostovanjih, saj so na zadnjih devetih tekmah izgubili le enkrat, pri čemer so prejeli zgolj devet golov. Danes v Fazaneriji niso prejeli nobenega, sami pa so ga dosegli v 75. minuti prek pri Muri vzgojenega Mitje Lotriča. Celjani so se tako s šesto zmago prebili na četrto mesto na lestvici, Mura pa je po sedmem porazu šesta.

V prvem delu ni bilo veliko razburjenja, edina resna priložnost je pripadla Celjanom, a je bil Dario Vizinger nenatančen iz idealnega položaja. Tudi v drugem polčasu si ekipi dolgo nista priigrali resnejše priložnosti. V 63. minuti je zaradi drugega rumenega kartona moral iz igre Žiga Kous, gostje so številčno prednost unovčili v 75. minuti. Takrat je Rudi Požeg Vancaš podal do Mitje Lotriča, ki je v kazenskem prostoru prišel do strela s približno 13 metrov in žogo poslal pod prečko. Za Lotriča je bil to peti gol sezone.

Šturm zgrešil nemogoče, Obradović ohranjal upe Mure
V 80. minuti je izjemno priložnost Celja zapravil Požeg Vancaš, ko je prišel pred Matka Obradovića, a ga malce z desne strani ni premagal. Na drugi strani so takoj zatem zagrozili muraši, a je žoga presenetila Klemna Šturma, ki mu iz bližine ni uspelo žoge potisniti v mrežo. V 89. minuti je pri Celjanih do strela z glavo prišel še Elvir Ibišević, a je Obradović znova dobro posredoval.