Najboljša strelca Celjanov Dario Vizinger in Mitja Lotrič sta z goloma zlomila odpor Domžalčanov v knežjem mestu. Foto: www.alesfevzer.com

Kerin zadel za vodstvo Celjanov
Celjani so povedli v 37. minuti. Denis Marandici je z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je obrambi gostov ušel Luka Kerin, nato pa žogo spravil mimo vratarja Ajdina Mulalića.

Sorodna novica Kvizka pri Kosiču ni vložil še nihče, morda le kapetan Lotrič

Vujadinović izenačil z glavo po podaji iz kota
A odgovor Domžalčanov je sledil kmalu. V 42. minuti je Senijad Ibričić iz kota podal v kazenski prostor domačih, kjer je bil najvišji Nikola Vujadinović in z glavo ukanil Matjaža Rozmana. Statistika prvega polčasa: posest žoge 58:42, skupaj streli 5:3, v okvir vrat pa 2:2.

Evrogol Lotriča za 2:1
Celjani so v 51. minuti znova povedli. Kerin je povratno podal na rob kazenskega prostora, kamor je vtekel Mitja Lotrič in žogo mojstrsko poslal v levi zgornji kot vrat nemočnega Mulalića (2:1).

Vizinger zlomil odpor Domžalčanov
Varovanci Dušana Kosiča so vodstvo povišali v 73. minuti. Domžalčanom ni uspelo prekiniti akcije oziroma izbiti žoge, tako da je ta na levi strani kazenskega prostora prišla do Daria Vizingerja, ki jo je z nekaj metrov poslal v prazna vrata za svoj 21. prvenstveni gol.

Celjani ne popuščajo v boju za naslov

Lotrič postavil piko na i
Piko na i 17. prvenstveni zmagi Celjanov pa je s svojim 18. golom postavil Lotrič, ki je kaznoval nesporazum Ibričića in Kima, tako da je žogo z diagonalnim strelom poslal v malo mrežico nemočnega Mulalića. Končna statistika: posest žoge 51:49 za Domžale, skupaj streli pa 11:7, v okvir vrat 6:3 – oboje v korist Celjanov.

V sredo bosta tekmi Aluminij – Bravo in Mura – Triglav, v četrtek pa še Tabor Sežana – Maribor in Olimpija – Rudar. Slednja v prenosu na TV Slovenija 2 in na MMC-ju.