Aleksander Rajčević (desno) se je pred začetkom sezone iz Maribora po desetih letih vrnil v Koper. Foto: www.alesfevzer.com

Domžalčani so bili po uspešnih predstavah proti Olimpiji in Gorici dolgo na dobri poti proti tretji zaporedni zmagi, ki pa jo je v 83. minuti preprečil Aleksander Rajčević. Na 330. odigrani tekmi je bil to zanj 16. zadetek v Prvi ligi TS, prvi v dresu Kopra po 23. septembru 2009, ko je odločil tekmo v Celju (0:1).

Gostitelji so v prvem polčasu pokazali več in ob odmoru zasluženo vodili. V 21. minuti sta najprej iz bližine zapovrstjo streljala Arnel Jakupović in Janez Pišek, vratar Kopra Ivan Vargić pa je obakrat posredoval, toda odbita žoga je prišla na rob kazenskega prostora, od koder jo je s sijajnim volejem pod prečko poslal Gregor Sikošek.

Tudi na začetku drugega polčasa so v deževnem in meglenem vremenu prevladovali Domžalčani, gostje so se prebudili šele po menjavah. V 59. minuti je v igro vstopil Dare Vršič, v 75. minuti pa še trojica nogometašev. Vmes je moral še nekajkrat posredovati Vargić.

Koper pritisnil v zadnjih 20 minutah

V 71. minuti je vendarle zagrozil tudi Koper, ko je s slabih 20 metrov sprožil Nardin Mulahusejnović, izkazal pa se je Grega Sorčan. Koprčani so nato postajali vse konkretnejši in izenačili slabih deset minut pred koncem tekme, potem ko je po podaji Ivice Guberca iz kota Rajčević zadel s strelom z glavo.

V 89. minuti je zagrozil še Vršič, a je bil Sorčan na mestu po poskusu malce z leve strani. V zadnji sekundi tekme je imel Mulahusejnović še eno priložnost za zmagoviti zadetek Kopra, toda žogo je z glavo poslal čez prečko.

Rajčević z glavo zagotovil Kopru točko v Domžalah

Bobičanec in Cipot v polno v razmiku osmih minut

Zaradi sneženja v prejšnjih dneh sta se ekipi Aluminija in Mure borili na igrišču z zeleno-rjavimi zaplatami, na katerih so se predvsem v drugem polčasu bolje znašli Sobočani, ki so zmagali tretjič na zadnjih štirih tekmah.

Domači so povedli v 22. minuti, ko je v kazenskem prostoru z leve strani z diagonalnim strelom zadel Alen Krajnc, ki je v nedeljo dvakrat zatresel mrežo že proti Gorici (2:1). V 33. minuti je žogo izpred golove črte izbil Matic Maruško.

Mura je bolje zaigrala v drugem polčasu. Prvič je resneje zagrozila v 48. minuti, ko je od daleč poskusil Luka Bobičanec, vratar Luka Janžekovič pa je bil na mestu. Prav Bobičanec pa je poravnal izid s svojim petim golom sezone, potem ko je v 51. minuti sprožil z roba kazenskega prostora, žoga pa je Janžekoviču spolzela čez golovo črto.

Osem minut pozneje je bilo že 1:2, po podaji Andrije Filipovića z leve strani je v osrčju kazenskega prostora streljal Kai Cipot in se po tekmi proti Kopru pred tednom dni (2:1) drugič v sezoni vpisal med strelce.

Po tem zadetku so znova bolj zavzeto zaigrali tudi Kidričani in med drugim v 68. minuti v vse bolj gosti megli zadeli prečko po poskusu Mihaela Klepača z roba kazenskega prostora.