Maribor je odigral eno najboljših tekem v tem prvenstvu. Foto: MMC RTV SLO

Obe ekipi sta takoj pokazali veliko željo po napadu, zato je bila tekma dinamična, zanimivih dogodkov pa že na začetku ni manjkalo. Prvo lepo priložnost je imel za goste Jan Repas, ki je bil po podaji Žana Kolmaniča z leve strani neoviran pred vratarjem Matjažem Rozmanom, toda celjski vratar se je izkazal z obrambo.

Celjani so hitro odgovorili, Roman Bezjak je imel lepo priložnost za vodstvo, a je streljal mimo gola, s težkega položaja je bil nenatančen tudi Dušan Stojinović, z obrata je zadel le zunanji del mreže.

Maribor je uvodni gol dosegel v 14. minuti. Najprej je streljal Rudi Požeg Vancaš, ki mu je vratar Rozman strel obranil. Odbite žoge neodločni celjski obrambi ni uspelo izbiti iz kazenskega prostora. Prišla je do Aljoše Matka, ki se je lepo znašel in jo iz bližine pospravil v mrežo.

Matko popeljal Maribor v vodstvo

Deset minut pozneje bi lahko v mariborskem kazenskem prostoru bolje reagiral Filip Dangubić, proti koncu, v 41. minuti, pa bi lahko vodstvo povišal Jan Mlakar, Rozman je njegov strel iz ugodnega položaja odbil v kot.

V drugem polčasu je bilo priložnosti manj. Mariborčani so še utrdili srednjo vrsto, še zdaleč pa se niso pomaknili v obrambo. Še naprej so puščali boljši vtis, dosegli pa so tudi drugi zadetek.

Matko je bil v glavni vlogi tudi v 58. minuti. Začetek akcije je bil popolnoma enak kot pri prvem golu. Streljal je znova Požeg Vancaš in spet je odbil Rozman. Žogo je sprejel Mlakar in jo podal v sredino do Matka, ki je premagal Rozmana s peto. Skupaj je v tem prvenstvu dosegel že štiri gole.

Matko s peto povišal na 2:0

Tudi v nadaljevanju so bili nevarnejši Mariborčani, a se izid ni več spremenil. Razmerje v strelih v okvir vrat je bilo 9:0 v korist vijoličastih.

Remi v Sežani
Na uvodni tekmi v sredo sta se v Sežani Tabor in Domžale razšla z neodločenim izidom 1:1.

Rumeni so po boljšem začetku povedli z avtogolom v 13. minuti. Pri izvajanju kota je žoga preletela vse domžalske igralce in se od domačega igralca Klemna Nemanića odbila v mrežo.

Le nekaj minut pozneje se pred vrati Jana Koprivca ni najbolje znašel Dario Kolobarić, zato pa so domači izkoristili že svojo prvo priložnost in edino v prvem delu. Tekla je 27. minuta, Mario Babić je bil oddaljen približno 35 metrov od vrat, kar naenkrat se je obrnil, podal čudovit predložek na levo stran, kjer je pravočasno v prostor stekel Christos Rovas in lobiral Gregorja Sorčana.

Olimpija - Maribor 3. decembra

Vodstvo prve lige je določilo termine tekem do konca jesenskega dela. Derbi med Olimpijo in Mariborom bo v četrtek, 3. decembra, ob 16.45 s prenosom na TV SLO 2 in MMC-ju.

Po golu so Sežančani vzpostavili ravnotežje, kljub temu so imeli do odmora priložnost še gostje. Nekdanji igralec Tabora Predrag Sikimić je po podaji Andraža Žiniča z desne strani streljal mimo gola.

V 54. minuti je Senijad Ibričić izvedel prosti strel z desne strani, v kazenskem prostoru žoge z glavo ni najbolje zadel Kolobarić, na drugi vratnici pa je bil malce prekratek Arnel Jakupović.

To je bila edina polpriložnost gostov v drugem delu, domači so imeli dve. Strel z glavo je Babiću Soršak ubranil, na mestu pa je bil tudi ob strelu Aldairja od daleč.

V torek sta se zmag veselila Koper in Mura, zadnja tekma pa bo na sporedu v četrtek, ko bo Olimpija gostila Aluminij.