Predvsem v prvem polčasu je Mura pokazala veliko in si priigrala veliko priložnosti, Luka Šušnjara (na fotografiji) je bil veliko pri žogi. Foto: www.alesfevzer.com

Olimpija, ki ima dva kroga pred koncem le točko prednosti pred Celjem, je imela vidne težave v obrambi, Mirel Samardžić zaradi kartonov ni smel igrati, branilski par Kamy-Šme pa še ni uigran. Poznala se je tudi odsotnost Stefana Savića.

Zadetek Kamyja za vodstvo Olimpije v Murski Soboti

Mura je bila motivirana, takoj je krenila na vso moč, v drugi minuti je vratar Nejc Vidmar, ki je bil najboljši Olimpijin igralec, preprečil zadetek Luki Šušnjari. Olimpija je le malce zadihala in povedla po prvi resni akciji: v 7. minuti je po podaji Endrija Cekicija zadel kamerunski branilec Daniel Kamy. Igralci Mure in tudi trener Šimundža so imeli veliko pripomb, ker sodnik Andrej Žnidaršič zaradi domnevnega prekrška ni razveljavil zadetka.

Mura je vse bolj narekovala ritem, imela je večjo posest, Olimpija pa je trpela v obrambi. Pogumna igra se je Muri obrestovala v 29. minuti. Šušnjara je našel Amadeja Marošo, ki je preigral Andrejašiča in z levico spretno potisnil žogo mimo Nejca Vidmarja.

Gol Maroše za izenačenje Mure proti Olimpiji

Šme preprečil veliko nevarnost
V drugem polčasu, ko je vse močneje deževalo, je Šušnjara spet takoj "napadel" Vidmarja, ki se je znova izkazal. Še večja priložnost se je Muri ponudila v 53. minuti ob akciji dva na ena. Maroša je pritekel pred gol in želel podati Šušnjari, v zadnjem trenutku je Olimpijo rešil Denis Šme. Ob koncu 67. minute je Tomi Horvat žogo poslal le okoli 10 centimetrov čez gol.

Olimpija je zagrozila v 82. minuti, ko je Cekici izvedel prosti strel (Obradović je imel kar nekaj dela), in nekaj minut pozneje, ko je od daleč poskusil Elšnik. Na koncu je Mura znova silovito pritisnila, Kai Cipot je z glavo malenkost zgrešil vrata, zelo nevaren je bil tudi poskus Horvata.

Olimpija preživela pekel Fazanerije
Priložnost Kaija Cipota v 90. minuti - za las mimo vrat

Vidmar izpostavil težave v obrambi
"Težka tekma, to smo pričakovali. Imeli smo precej zakrpano postavo, predvsem v zadnji liniji. Na koncu smo lahko zadovoljni s točko, bili smo pod pritiskom, a smo zdržali. V drugem polčasu je bilo boljše, imeli smo nekaj priložnosti, a to je bilo premalo za zmago," je povedal Nejc Vidmar.

"Gledalci so videli dober nogomet. Veliko priložnosti smo imeli, morali bi še kdaj zadeti," pa je dvoboj ocenil Murin igralec Matic Maruško.

Domžale po 0:2 slavile s 5:2

V Kidričevem ob polčasu 2:0, na koncu 2:5!
Domžale so si v Kidričevem z zmago 2:5 nad Aluminijem zagotovile obstanek, v dodatne kvalifikacije (z Gorico) bo moral Triglav. Aluminij je odlično začel, v 17. minuti je bilo 2:0, obakrat je po podobni akciji (podaja z leve strani, prvič je podal Ploj, drugič Čermak) zadel Ante Živković. Domžalam je že v uvodnih desetih minutah drugega polčasa uspelo izenačiti, najprej je zadel Matej Podlogar, nato končno tudi Predrag Sikimić, ki je na začetku letošnjega leta iz Tabora Sežane prestopil v Domžale.

Domžale se niso ustavile, v 62. minuti je po veliki napaki vratarja Janžekovića zadel Arnel Jakupović. Obramba Aluminija je razpadla, v 70. minuti je bil Jakupović v gneči v kazenskem prostoru uspešen še enkrat, prav tako je drugič na tekmi zadel Sikimić.

Izjavi Camoranesija in Beršnjaka po tekmi Tabor - Rudar

Tretja zaporedna zmaga sežanske ekipe
Na prvi četrtkovi tekmi, ki ni imela pravega tekmovalnega naboja, je Tabor v Sežani z 1:0 ugnal velenjski Rudar, ki je vse bližje ponovitvi neslavnega dosežka Jadrana Dekanov (brez zmage v sezoni 1994/95). Edini zadetek je dosegel Marko Krivičić v 7. minuti. Leon Sever je poskusil od daleč, žoga se je odbila od vratnice, pritekel je Krivičić in premagal Mateja Radana. Najlepšo priložnost za izenačenje je imel Rudar v 81. minuti, vendar je Mateo Panadić v kazenskem prostoru streljal premalo odločno. V 87. minuti je bil Krivičić blizu drugemu zadetku, Radan je bil že premagan, pritekel pa je Elvedin Džinić in na golovi črti z glavo žogo preusmeril v kot.