Žan Medved je bil natančen pri strelu z bele točke, kar je odločilo edino petkovo tekmo 2. kroga državnega prvenstva. Foto: www.alesfevzer.com

2. krog Prve lige je odprla tekma CB24 Tabor Sežana - Celje. Celjani so pokazali, kakšno igro lahko navijači pričakujejo pod vodstvom trenerja Agrona Šalje. Tudi v Sežani so pogosto pritiskali, pokazali več napadalne navdahnjenosti kot domači, na koncu pa je dvoboj odločila najstrožja kazen, ki jo je Žan Medved uspešno izvedel v 49. minuti. Prekršek za najstrožjo kazen je storil Blaž Urh, ki je na začetku drugega polčasa zamenjal poškodovanega nogometaša Slonokoščene obale Denisa Kouaa.

Tabor Sežana, ki je v uvodnem krogu presenetila Muro, je imela nekaj lepih priložnosti ob koncu tekme. V 88. minuti je z desne strani podal Dominik Mihajlević, z glavo pa je čez gol streljal Klemen Nemanič.

Gostitelji so imeli večjo posest žoga (56:44), v strelih na gol je bilo 5:10 v korist Celja, v strelih v okvir vrat pa 2:3.