Olimpija je že v 1. polčasu razblinila vse dvome o tem, kateri je prvi klub v Ljubljani. Foto: www.alesfevzer.com

Prva liga TS je v drugo četrtino sezone 2019/20 vstopila s sobotno tekmo Aluminij - Tabor Sežana, kjer so Kidričani suvereno zmagali s 3:0 in se vsaj začasno osamosvojili na vrhu lestvice. Triglav je po izenačenju vsega šest minut deloval, da lahko zagode Mariboru, a nato sta Luka Zahović in Jasmin Mešanović poskrbela za končnih 3:1 in slavje Štajercev ter še poglobila krizo Gorenjcev, ki na dnu Prve lige delajo družbo Rudarju.

A na zaključku 10. krog državnega prvenstva na ljubljanskem dvoboju ni bilo presenečenja. Olimpija je v Stožicah hitro strla odpor Brava in se s 3:1 vrnila na vrh lestvice Prve lige.

Olimpija že do polčasa Bravu nasula tri gole

Cekici z evrogolom nakazal razplet ljubljanskega dvoboja
Že po 20 minutah je bilo 2:0. V 3. minuti je Endri Cekici sprožil lep strel od daleč in premagal Igorja Vekića, pravcati evrogol za ekspresno vodstvo. V 20. minuti je streljal Vitja Valenčič, odbito žogo je s šestih metrov za svoj prvi gol sezone v mrežo potisnil Stefan Savić. Piko na i enosmerni predstavi v 1. polčasu je postavil Ante Vukušić v 40. minuti. Odpor Brava je bil zlomljen, ob dobri volji pri Olimpiji pa je popustila zbranost pri zaključnih strelih. Za malce tolažbe gostom je poskrbel rezervist Ibrahim Mensah, ki je postavil končnih 3:1.

Zahović podstavil nogo za drugo vodstvo Maribora
Štajerci so se oddolžili Gorenjcem za poraz v uvodnem krogu sezone 2019/20. Foto: www.alesfevzer.com
Sorodna novica Vrbanec zrežiral vrnitev Aluminija na vrh

Prečka Vrhovca, Pihler natančnejši
Branilci naslova so bili po izpadu iz pokala pri Kopru napadalni in lačni uspeha ter so narekovali tempo igre. V 35. minuti je po strelu iz kota Blaž Vrhovec z glavo stresel prečko. Iz zelo podobnega položaja so vijoličasti v 40. minuti prišli do vodstva, le da sta se Rok Kronaveter in Rudi Požeg Vancaš odločila za uigrano akcijo, s katero sta zmedla kranjsko obrambo, predložek pred gol je poslal Požeg Vancaš, z glavo pa je bil natančen Aleks Pihler.

Triglav izenačil iz hitrega protinapada

Tijanić vlil upanje, ki ga je razblinil Zahović
Maribor je na začetku drugega polčasa pritisnil in iskal podvojitev vodstva, a v 54. minuti so orli udarili iz hitrega protinapada. Na sredini se je žoga nesrečno odbila od Pihlerja, Luka Majcen je med tekom prevaral gostujočo obrambo in na levi strani našel samega Davida Tijanića, ki je mirno in natančno matiral Kenana Pirića za izenačenje.

Kranjčani so se razleteli, a so jih Štajerci hitro kaznovali. Na levi strani so izvajali avt, v navezi s Kronavetrom je kombiniral Mitja Viler, ki je na koncu po tleh poslal nevarno podajo, Luka Zahović je bil korak pred obrambo in z iztegnjeno nogo žogo preusmeril v mrežo Triglava. Vrstili so se novi napadi gostov, katerih zmago je v zaključku s strelom z roba kazenskega prostora potrdil napadalec Jasmin Mešanović.

Pihler z glavo kronal pobudo Maribora

Podaljšana črna serija Triglava
Po tekmi je bil za spremembo trener Darko Milanič vedre volje in zadovoljen s predstavo Mariborčanov. S četrto zaporedno ligaško zmago vijoličasti stopnjujejo pritisk na vodilni dvojec Aluminij in Olimpijo, ki so jo s tekmo več zdaj že ujeli pri 18 točkah.

Na drugi strani Triglav ostaja ujet v hudo krizo, saj je v Prvi ligi izgubil že sedem zaporednih tekem. Na predzadnjem mestu so orli samo zaradi dveh zgodnjih zmag, pri čemer so na prvem soočenju sezone presenetili ravno Maribor. Na lestvici ima Triglav 6 točk oziroma dve več od zadnjega Rudarja.

Analiza po tekmi - Milanič: Zadovoljen na zelo nevarnem gostovanju
Maribor v Kranju pozabil na pokalno razočaranje
Domžalčani so v zadnjih dveh krogih dvakrat zmagali, potem ko so bili prej celotno sezono nemočni. Foto: www.alesfevzer.com

Rudar še naprej brez zmage
Rudar je imel priložnost, da nadgradi pokalno senzacijo (v četrtek je izločil Olimpijo), vendar je spet ostal praznih rok. Domžale so bile (z dvema zadetkoma Slobodana Vuka) v Velenju boljše z 2:3, potem ko je bilo že ob polčasu 0:3. Rudar je tako še naprej brez zmage v tej sezoni Prve lige, z dvema zadetkoma Dominika Radića v zadnjih minutah je lahko le ogrozil uspeh Domžal.

Domžale tretjič zapored dosegle tri zadetke

Bobičanec v vratnico, nato izsilil 11-m
V Murski Soboti je bilo Celje sprva podjetnejše, a na koncu se je tehtnica nagnila na domačo stran. Ključni mož je bil Luka Bobičanec, ki je pred iztekom 1. polčasa stresel vratnico. Ob zaključku tekme pa je bil nad njim storjen prekršek za najstrožjo kazen, ki jo je zakrivil Jure Traven. Z bele točke je bil s strelom po sredini neusmiljen Amadej Maroša, ki je poskrbel za zmago Mure.

S prekrškom za enajstmetrovko se Celjani še dolgo ne bodo strinjali, kar so hitro izrazili tudi prek uradnega računa na Twitterju ...