Maribor je osvojil 15. naslov državnega prvaka. Foto: BoBo/Miloš Vujinović
Luka Zahović je prinesel zmago Mariboru. Foto: BoBo/Miloš Vujinović

Mariborčani so brez večjih težav premagali zadnjeuvrščene Krčane, čeprav so ti dolgo držali ugoden izid in bili nekajkrat tudi nevarni pred vrati Jasmina Handanovića. Toda razlika v kvaliteti je bila prevelika, jeziček na tehtnici pa je na stran vijoličastih prevesil Zahović.

Mariborski napadalec se je dvakrat vpisal med strelce, prvič v 21. minuti, ko je z razdalje z desnico fantastično premagal nemočnega Žigo Freliha. Dolgo je iskal zadetek, ki bi ga po zadetkih na lestvici strelcev izenačil s Kronavetrom, našel ga je v 79. minuti, ko se je po sijajni globinski podaji Dina Hotića izognil zanki prepovedanega položaja in rutinirano žogo poslal v malo mrežico.

Tik pred koncem rednega dela srečanja je 23-letni napadalec zapravil lepo priložnost za hat-trick in 18. prvenstveni zadetek v sezoni, v zadnjem trenutku je gostujoča obramba preprečila še tretji gol na tekmi.

Slovo stebra obrambe Šulerja

Po šestih sezonah v Ljudskem vrtu se je od Maribora poslovil nekdanji reprezentančni branilec Marko Šuler, ki je za vijoličaste v domačih tekmovanjih zbral 141 nastopov in 8 zadetkov. V celoti je v vseh tekmovanjih zaigral na 170 tekmah in zabil 9 golov. Z Mariborom je štirikrat osvojil naslov državnega prvaka, v sezoni 2014 je osvojil superpokal, leta 2016 še slovenski pokal. 36-letnik, ki je tako končal bogato kariero, je poleg Maribora v članski karieri igral še za Dravograd, Gorico, Gent, Hapoel iz Tel Aviva ter Legio iz Varšave. Vrhunec kariere je doživel na svetovnem prvenstvu v Južni Afriki leta 2010, ko je bil nepogrešljiv član začetne postave slovenske reprezentance.

Tučić junak Rudarja v Celju
Zmage so se veselili tudi nogometaši Rudarja, ki so v gosteh ugnali Celjane (0:2). Obakrat je v polno zadel Milan Tučić. Maloštevilčni gledalci na Areni Petrol so prvič obmolknili v 68. minuti, ko je Tučić domačega vratarja Matjaža Rozmana premagal po lepi podaji Žige Škofleka, drugič v 75. minuti, ko je 22-letnik dosegel 14. prvenstveni zadetek po Kobiljarjevi podaji z leve strani. Velenjčani so bili boljši nasprotnik, v 81. minuti bi lahko še povišali vodstvo, a je bil rezervist Li Haoran z roba kazenskega prostora nenatančen.

Olimpijin napadalec Endri Cekici je proti Muri dosegel šesti prvenstveni zadetek v letošnji sezoni. Foto: www.alesfevzer.com
Cekici odločil na razmočeni zelenici v Stožicah

Cekici mož odločitve v Stožicah
Državni podprvaki, nogometaši Olimpije, so v Stožicah z minimalno zmago ugnali Muro (1:0). Tekmo, ki je bila v 29. minuti za slabe četrt ure prekinjena zaradi močnega naliva, je po slabi uri igre odločil Endri Cekici, ki je odbito žogo brez večjih težav hladnokrvno pospravil v mrežo. Prekmurci niso kar tako položili orožja, do konca srečanja so nekajkrat nevarno zapretili, a se je vselej izkazal oprezni domači vratar Nejc Vidmar.

Če bi Mura izenačila, bi se že veselila končnega 4. mesta in uvrstitve v kvalifikacije za Evropsko ligo. Zdaj bo poskušala do tega cilja priti v sobotnem zadnjem krogu. Njen tekmec na Fazaneriji bo neposredni tekmec Celje. Muri je za Evropo dovolj točka, Celje mora zmagati.

V Novi Gorici streljali s slepimi naboji
Edina tekma 35. kroga, na kateri ni padel niti en zadetek, se je odvila v Novi Gorici, kjer so Goričani gostili Aluminij iz Kidričevega. Tekma ni ponudila veliko priložnosti, gostitelji, ki so bili sicer več pri žogi, niso resno ogrozili vrat gostujočega vratarja Luke Janžekoviča. Še najbolj je po zadetku zadišalo v 59. minuti, ko je po predložku Bedeja Osujija z glavo sprožil Etien Velikonja, a je žoga zletela prek vrat. Na drugi strani je nevarno v zaključku tekme zapretil Matic Vrbanec, ki je že premagal vratarja Grego Sorčana, a mu je veselje preprečila vratnica.

V Kranju je močen naliv tekmo med Triglavom in Domžalami preložil za eno uro, obračun prvoligašev je bil na razmočeni zelenici na meji regularnosti. Foto: www.alesfevzer.com

Na poplavljenem igrišču v Kranju videli zmago Domžal
Tekma v Kranju je bila sprva pod velikim vprašajem, saj se je pred tekmo ulilo kot iz škafa, voda pa je stala po celotnem igrišču. Začela se je z enourno zamudo in je bila na meji regularnosti. Prvi je za spremembo izida poskrbel Adam Gnezda Čerin, ki je zadel z bele točke, že slabih deset minut pozneje je izid izenačil Gašper Udovič. Ekipi sta izenačeni odšli na odmor, v drugem polčasu pa so Domžalčani prestavili v višjo prestavo in dosegli še tri zadetke.

Prvega sta zrežirala debitanta Mark Čeh in Dario Kolobarić. Čeh je sprožil, Kolobarić pa je odbito žogo pospravil v mrežo. V končnici tekme je dvakrat zadel še rezervist Matej Podlogar. Najprej je v 80. minuti zadel z glavo, šest minut pozneje je domačega vratarja Luko Čadeža premagal še iz bližine, potem ko je večino dela v akciji za četrti zadetek opravil Slobodan Vuk.