Andreas Cornelius je zapravil najlepšo priložnost na tekmi, ko je iz neposredne bližine z glavo žogo poslal v vratnico. Foto: Reuters

Danci so tako še četrtič zapored remizirali po rednem delu na svetovnih prvenstvih. Niz so začeli pred štirimi leti v Rusiji, ko so z Avstralijo igrali 1:1, 0:0 s Francijo in nato v osmini finala še 1:1 s Hrvaško, ki je bila potem boljša v loteriji strelov z bele točke.

Težko je reči, da so Danci, ki so bili favoriti proti afriškemu kolektivu, razočarali. Igrali so solidno, a Tunizijci so igrali še bolje. Zlasti v prvem polčasu, v katerem so nasprotnika večkrat povsem potisnili na njegovo polovico.

Vrhunci tekme Danska – Tunizija
Issam Jebali je takole premagal Casperja Schmeichla iz protinapada, a je bil zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Foto: Reuters

Tunizijci občutno boljši v prvem delu
Prvi polčas je pripadel Tunizijcem, ki so s kombinatorno igro na sredini igrišča večkrat zarezali v obrambno vrsto Dancev. V 11. minuti je po strelu Mohameda Drägerja žoga za las zletela mimo gola, kmalu zatem je mimo gola po predložku iz kota sprožil še Youssef Msakni. V 23. minuti so Afričani zadeli iz protinapada, a je bil zadetek Issama Jebalija razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Obleganje danskih vrat ni pojenjalo, v 39. minuti je Aissa Laidouni z desne strani silovito ustrelil proti vratom, potem ko se mu je nenadoma ponudila priložnost, a nenatančno.

V 43. minuti se je izkazal vratar Casper Schmeichel, ki je ubranil lob Jebalija. Danci so malenkost zapretili šele v zaključku polčasa, ko so tudi zahtevali najstrožjo kazen, potem ko je Laidouni v kazenskem prostoru podrl Pierra-Emila Højbjerga.

Bočni napadalec Andreas Skov Olsen, ki si kruh služi v Club Bruggeju, je z dobrih 11 metrov žogo poslal za hrbet vratarja Aymena Dahmena, vendar so tudi njegov zadetek razveljavili zaradi prepovedanega položaja. Foto: Reuters

Zadetek Skova Olsna razveljavljen, Cornelius zadel vratnico
Zgodba iz prvega se je nadaljevala tudi v drugem polčasu: Tunizijci so še naprej pritiskali na danska vrata, nato pa so po desetih minutah nadaljevanja Skandinavci vednarle prestavili v višjo prestavo. Zatresli so celo mrežo, ko je z nizkim strelom vratarja Aymena Dahmena premagal Andreas Skov Olsen, a so se njegovi soigralci že predtem ujeli v zanko prepovedanega položaja. V 69. minuti so si Danci nato pripravili dve lepi priložnosti. Najprej je Christian Eriksen z levico z roba kazenskega prostora ogrel desno vratarjevo dlan, nato je hip zatem po predložku iz kota iz neposredne bližine žogo z glavo v vratnico poslal še Andreas Cornelius.

Igra se je nato malce umirila, odvijala se je predvsem na sredini igrišča, na trenutke je delovalo, da sta obe ekipi zadovoljni z remijem. Zadnja (pol)priložnost na tekmi se je ponudila Jesperju Lindstrømu, ki je z razdalje skoraj presenetil vratarja Dahmena.

Cornelius iz bližine nastreljal vratnico
11-22 (D) Denmark-Tunisia( id: 3854580), Tekma v živo, Vse (goli, menjave, kartoni)
11-22 (D) Denmark-Tunisia( id: 3854580), Postave
11-22 (D) Denmark-Tunisia( id: 3854580), Statistika tekme