Alex Ferguson in Rafael Benitez sta takole v 12. minuti s četrtim sodnikom debatirala o sporni odločitvi za enajstmetrovko. Foto: Reuters
Fernando Torres
Fernando Torres je takole Liverpool povedel v vodstvo. Foto: Reuters
Wayne Rooney
Rooneyju je strel z bele točke José Reina sicer ubranil, a je Liverpoolčan odbito žogo vseeno pospravil v mrežo in rezultat izenačil. Foto: Reuters
Denilson
Denilson (levo) je že v 5. minuti zatresel mrežo West Hama, Arsenal pa je na koncu slavil z 2:0. Foto: EPA
Didier Drogba
Didier Drogba je v Blackburnu svojo ekipo ekspresno povedel v vodstvo, a je za šok v 70. minuti poskrbel El-Hadji Diouf, ki je rezultat izenačil in Chelseaju odščipnil točko. Foto: Reuters
Carlos Tevez
Carlos Tevez je na tekmi proti Fulhamu dosegel zmagoviti zadetek. Foto: Reuters

Gostje so povedli že v peti minuti, ko je po desni strani ušel Dirk Kuyt, v skoku pa je bil najvišji Fernando Torres, ki je izkoristil slabo postavljeno obrambo Uniteda in dosegel še peti zadetek na zadnjih treh tekmah. Rdeči vragi, ki bi že z osvojeno točko zavzeli vrh lestvice, so izenačili sedem minut kasneje, ko je Javier Maschrano na robu kazenskega prostora nepravilno ustavil Antonia Valencio. Sodnik Howard Webb je dosodil sporno enajstmetrovko, Pepe Reina je strel Waynu Rooneyju sicer ubranil, a žoga se je odbila nazaj do strelca, ki je okroglo usnje nato le spravil v mrežo.

Po uvodnih zadetkih igra precej bolj umirjena
Po izenačujočem zadetku se je igra precej umirila. Nogometaši Liverpoola so se malce bolj osredotočili na obrambne naloge, domačini pa so sicer večkrat napadli, a niso našli poti do gola Reine. Pravzaprav se je še najlepša priložnost do konca prvega polčasa ponudila Ji-Sung Parku, ki odličnega predložka Valencie iz neposredne bližine z glavo ni uspel pretvoriti v zadetek.

Park zadel gol, Neville nogometaša
V nadaljevanju je nekaj več želje po zadetku pokazal United, ki je po uri igre tudi povedel. Po kombiniranju med Valencio in Rooneyjem je do žoge prišel Darren Fletcher, ki je pred vrata poslal uporaben predložek. Tam se je najbolje znašel Park, ki je izkoristil slabo pokrivanje Glena Johnsona in rdeče vrage popeljal v vodstvo. Nekaj trenutkov kasneje je za nešportno potezo poskrbel Gary Neville, ki je ob posredovanju s podplatom cinično v glavo udaril Maxija Rodrigueza, a je prekršek ostal nekaznovan.

Gol spodrezal krila Liverpoola
Vodilni zadetek je nogometašem Liverpoola, ki resnici na ljubo niso igrali blesteče, popolnoma spodrezal krila. Igra je bila le bleda senca tiste izpred leta dni, s katero so na Old Traffordu rdeče vrage popolnoma ponižali (1:4). Priložnosti oziroma polpriložnosti so bile redke, varovanci Alexa Fergusona pa so se po vodilnem zadetku povlekli malce nazaj in na priložnosti prežali iz protinapadov. Kakšne večje nevarnosti za vrata Reine niso uspeli ustvariti, je pa izjemno priložnost za izenačenje v izdihljajih tekme zapravil Torres, ki je po Gerrardovi podaji iz neposredne bližine žogo slabo zadel, okroglo usnje pa je nato rezervist Yossi Benayoun poslal v roke vratarja Edwina van der Sarja. Z zmago v derbiju se je ekipa z Old Trafforda znova zavihtela na vrh angleške Premier lige.

Almunia rešil topničarje
V londonskem derbiju sta se v soboto pomerila Arsenal in West Ham United. Slavili so topničarji, ki so povedli že v 5. minuti. Denilson je po dvojni podaji z Nicklasom Bendtnerjem brez težav premagal gostujočega vratarja Roberta Greena. Nogometaši s stadiona Emirates so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik, a se je največja priložnost za zadetek ponudila prav njihovim nasprotnikom z vzhoda angleške prestolnice. V 44. minuti je bil zaradi prekrška nad Guillermom Francom v lastnem kazenskem prostoru izključen branilec Thomas Vermealen, izenačenje pa je nato po strelu Alessandra Diamantija z bele točke preprečil Manuel Almunia.

V drugem polčasu je bila igra veliko bolj izenačena kot v prvem, zmago domačih pa je z bele točke, potem ko je v kazenskem prostoru Matthewa Upsona žoga zadela v roko, potrdil Cesc Fabregas.

Chelsea v Blackburnu pustil dragoceni točki
Na Ewood Parku v Blackburnu je ekipo Chelseaja že v 6. minuti po lepi podaji Nicolasa Anelkaja v vodstvo popeljal Didier Drogba, kar pa ni bilo dovolj za končno zmago in nove tri točke. Dvajset minut pred koncem srečanja je Michel Salgado pred vrata Londončanov poslal uporaben predložek, El-Hadji Diouf pa je z glavo brez večjih težav premagal vratarja Rossa Turnbulla in zopet zaustavil moštvo s Stamford Bridgea, ki v zadnjem času ne blesti.