Pedro Rodriguez je zadel za sanjski začetek Barcelone. Foto: EPA
David Fuster
David Fuster je domači obrambi povzročil nemalo preglavic, v 51. minuti pa je z zadetkom katalonskemu velikanu odščipnil še dve točki. Foto: EPA
Nikola Žigić
Valencia je obrambo Espanyola strla šele nekaj sekund pred koncem srečanja, ko je v polno zadel Nikola Žigić. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo in Patxi Punal
Cristiano Ronaldo ni imel svojega večera. Foto: Reuters

38-letni strateg se je odločil odpočiti Andresa Iniesto, prav tako med izbrano osemnajsterico igralcev ni bilo niti najboljšega nogometaša na svetu Lionela Messija. Nekajkrat so se mu takšne odločitve izplačale, tokrat pa je izgubil dve dragoceni točki v boju za naslov španskega prvaka. Ob vsem tem vseeno ne gre prezreti izjemne igre Villarreala.

Sanjski začetek Barcelone
Nogometaši Barcelone so Villarreal nazadnje pred domačimi navijači premagali leta 2006, zato je bilo moč z obeh strani pričakovati borbeno igro. Toda s presenetljivo lahkotnostjo je led že v 7. minuti prebila ekipa v rdeče-modrem. Thierry Henry je s fantastičnim strelom okroglo usnje poslal v prečko, odbito žogo pa je brez težav v mrežo pospravilo največje odkritje letošnje sezone - Pedro Rodríguez. Katalonci, ki imajo nemalo težav s poškodbami, so nadaljevali napadalno igro in v 20. minuti zapretili prek Zlatana Ibrahimovića, ki je povsem sam pred golom zgrešil nemogoče (akcijo je zaradi prekrška ob odvzemu žoge pred tem sicer prekinil glavni sodnik). V izdihljajih prvega polčasa so poskusili vodstvo podvojiti še zadnjič, a je Henry žogo z glavo poslal čez prečko. Najlepšo priložnost za goste je v 28. minuti zapravil David Fuster.

Naleti Villarreala dosegli vrhunec v 51. minuti
V drugem polčasu so se karte premešale. Veliko bolje so začeli nogometaši Villarreala, ki so že od prve minute nadaljevanja pritiskali na domača vrata. Po mnogih dobro izdelanih akcijah je v 51. minuti končno le počilo. V kazenskem prostoru je proti vratom sprožil Nilmar, odbito žogo pa je nazaj pred vrata poslal Cani. Tam se je najbolj znašel Fuster, ki je žogo hladnokrvno poslal v mrežo in rezultat izenačil. Po izenačujočem zadetku je Barcelona igrala v podrejenem položaju, daleč najnevarnejši igralec "rumene podmornice" pa je bil prav Fuster, ki je vsakič znova ušel obrambni navezi Carles Puyol-Gerard Piqué.

Zelo napeta končnica
Na obeh straneh so poskrbeli, da so gledalci videli izjemno končnico. Barcelona je na sredini in v napadalni tretjini znova našla nekaj energije, medtem ko so varovanci Ernesta Valverda čakali na protinapade. V 81. minuti je Ibrahimović spretno izigral gostujočo obrambo in silovito sprožil mimo gola, za končno točko pa se v katalonski prestolnici lahko zahvalijo Puyolu, ki je v 87. minuti žogo, po strelu Guiseppeja Rossija, odbil z golove črte.
Real še vedno zaostaja dve točki
V nedeljo zvečer je madridski Real zapravil priložnost, da prevzame vodstvo na lestvici. Na stadionu Reyno de Navarra so se v letošnji sezoni opekli že Katalonci (1:1). Varovanci Manuela Pellegrinija so imeli premoč, a so bili zelo nezbrani v zaključku akcij, izakazal pa se je tudi vratar gostiteljev Ricardo. Izjemno priložnost je v drugem polčasu zapravil Gonzalo Higuain, tik pred koncem je bil nenatančen tudi Cristiano Ronaldo. Madridčanom se je zelo poznala tudi odsotnost poškodovanega Ricarda Kakaja.

"Imeli smo priložnosti za zmago, a jih nismo izkoristili. Igralci Osasune so se izjemno borili. Ničesar ne morem očitati našim nogometašem," je po tekmi dejal direktor Reala Jorge Valdano.