Barcelona se po dveh letih znova veseli naslova prvakinj. Foto: Reuters

Za prvakinje sta zadeli Patricia Guijarro v 48. in 50. minuti (obakrat z glavo) ter švedska branilka Fridolina Rolfö, ki je zmagoviti gol dosegla iz bližine v 70. minuti. Za Wolfsburg sta mrežo zatresli Ewa Pajor (3.) in Alexandra Popp (37.).

Po prvem polčasu je z 2:0 vodila nemška ekipa, nato pa je Barceloni uspel preobrat za drugi naslov po letu 2021. V finalu so Katalonke igrale četrtič, od tega tretjič v nizu.

Wolfsburg je v svojem šestem finalu neuspešno lovil tretji naslov v tem tekmovanju po letih 2013 in 2014.

Sara Agrež (fotografija je s petkovega treninga) je Wolfsburg okrepila lani. Foto: Reuters

Rekorderke po številu zmag v Ligi prvakinj so nogometašice Lyona, ki so bile prvakinje osemkrat. Šestkrat so pokal dvignile v zadnjih osmih sezonah, tudi lani.

Nizozemska je prvič gostila finale Lige prvakinj. Na stadionu v Eindhovnu se je zbralo 33.147 gledalcev, prvič v zgodovini tekmovanja (od sezone 2001/02) pa se je zgodilo, da je bil finale razprodan.

V tej sezoni igrale še tri Slovenke

V letošnjem skupinskem delu Lige prvakinj so igrale še tri slovenske reprezentantke, Mateja Zver pri St. Pöltnu ter Nina Kajzba in Zara Kramžar pri Romi. V kvalifikacijah so nastopile tudi nogometašice Pomurja.