Sevilla je takole proslavljala drugi zadetek. Foto: Reuters
Wissam Ben Yedder
Strel Wissama Ben Yedderja za vodstvo z 2:0. Foto: Reuters
Jasmin Handanović
Jasmin Handanović je bil v 83. minuti pri 11-metrovki malo prekratek. Foto: Reuters
Spartak Moskva - Liverpool
V Moskvi je Spartak povedel v 23. minuti s prostim strelom Brazilca Fernanda s 25 metrov (slabo je reagiral vratar Loris Karius), osem minut pozneje pa je izenačil Coutinho po dvojni podaji s Sadiem Manejem. Liverpool je imel v obeh polčasih več priložnosti, a jih znova ni znal izkoristiti. Mohamed Salah ob koncu prvega dela po protinapadu ni uspel spraviti žoge v prazno mrežo. V 95. minuti mu je strel iz bližine z glavo ubranil rezervni vratar Aleksander Selihov, ki je zamenjal poškodovanega Artema Rebrova. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je na svoji 150. tekmi v evropskih pokalih dosegel dva zadetka ob zmagi Reala nad Borussio z 1:3. Madridčani so sploh prvič slavili v Dortmundu. V 50. minuti je po podaji strelca prvega zadetka Garetha Bala povišal na 0:2, v 79. minuti pa je postavil končni izid, ko ga je zaposlil Luka Modrić. Še pri izidu 0:0 je imel Real srečo, da sodnik ni pokazal na 11-metrovko po igranju Sergia Ramosa z roko na golovi črti. Foto: Reuters
Dare Vršič pokomentiral poraz Maribora v Sevilli

Spartak Moskva in Liverpool razšla z 1:1.
Slovenski prvaki so v Španijo odpotovali odločni, želeli so se čim bolje postaviti po robu trenutno tretjeuvrščeni ekipi španskega prvenstva, toda na koncu spoznali, da je kakovostna razlika vendarle prevelika, da bi lahko realno računali na presenečenje. Obžalujejo pa lahko, da so prvi zadetek prejeli prav v obdobju, ko so bili najenakovrednejši močnim tekmecem in so ti že morali poslušati nekaj žvižgov zahtevnih domačih navijačev. Na tribunah se jih je zbralo nekaj manj kot 35.000.
Correa premešal obrambo
Andaluzijci so mrežo vijoličastih načeli v 27. minuti, zadel je Wassim Ben Yedder. Po slabem izvajanju avta je Marcos Tavares izgubil žogo, Yoaquin Correa je med prodorom v kazenski prostor preigral kar štiri oziroma pet igralcev Maribora, ki ga niso znali ustaviti, francoskemu napadalcu Ben Yedderju pa po podaji Argentinca iz bližine ni bilo težko zatresti mreže.
Isti igralec je v 38. minuti podvojil prednost Seville. Po globinski podaji je vtekel po levi strani in z diagonalnim strelom z levico s pomočjo vratnice matiral Jasmina Handanovića, ki se je žoge sicer dotaknil, a je ni mogel ustaviti.
Tavares najbližje golu
Že v prvi polovici prvega polčasa so bili več pri žogi domači nogometaši, ki so nekajkrat tudi nevarno zapretili, a priložnosti so imeli tudi Mariborčani. S pogumno igro so večkrat prišli pred vrata Seville, najlepši strel je v 15. minuti sprožil Tavares, ki je z leve strani z diagonalnim strelom po tleh poslal žogo mimo vratnice. Tavares bi lahko kaj več iztržil tudi v 25. minuti, ko je na robu kazenskega prostora slabo zadel žogo. Dvakrat je poskušal tudi Valon Ahmedi.

Gostitelji so bili pred vodilnim golom najbližje zadetku v 21. minuti, ko je z glavo od blizu streljal Ben Yedder, a se je Handanović izkazal z imenitno refleksno obrambo. V 9. minuti je bil na pravem mestu tudi po slabi podaji nazaj Marwana Kabhe.

Na tekmi mladinskih ekip je Sevilla premagala Maribor z 1:0. Edini zadetek je v 30. minuti dosegel Romun Rares Flueras s strelom iz obrata. Spartak in Liverpool sta se razšla z 2:2. Lestvica po dveh krogih: Liverpool 4, Maribor in Sevilla po 3, Spartak 1.

Piko na i postavili z 11-metrovke

V drugem polčasu je Sevilla nadzorovala potek tekme in v 83. minuti zatresla mrežo še enkrat. Po prekršku Aleksa Pihlerja, ki je dvignil nogo nad Sebastienom Corchio, se je z 11-metrovke znova med strelce vpisal Ben Yedder. Handanović se je vrgel v pravo stran, a bil prekratek. Tri minute prej je po napaki v obrambi Maribora Jesus Navas lobal Handanovića in zadel prečko. V 61. minuti je vratar slovenskih prvakov strel Ben Yedderja iz bližine ubranil z nogo.
Trener Darko Milanič je v prvi postavi prednost pred Gregorjem Bajdetom dal Pihlerju. Preostalih deset članov enajsterice je bilo pričakovanih, igral je tudi Martin Milec, čigar nastop je bil malce vprašljiv.
Pri Sevilli je nekoliko presenetljivo na klopi začel Navas, ki se je poleti po štirih letih pri Manchester Cityju vrnil v domači klub. Namesto njega je igral povratnik po poškodbi Nolito. V ekipi ni bilo danskega reprezentančnega branilca Simona Kjära, ki po težavah z desnim ramenom še ni pripravljen na največje izzive.