Josip Iličić je v odlični formi. V Serie A je letos zadel drugič, prvič se je vpisal med strelce 20. septembra proti Crotoneju. Foto: EPA
Jasmin Kurtić
Jasmin Kurtić je v 75. minuti stegnil nogo in postavil končni izid. Foto: EPA
Boštjan Cesar in Stefano Sorrentino
Boštjan Cesar je na tekmi Chievo - Milan v 42. minuti po predložku z glavo takole dosegel avtogol in gostje so povedli z 0:2. Valter Birsa je v 61. minuti znižal na 1:3 po napaki v obrambi Milana, ko je zadel s strelom po tleh z roba kazenskega prostora. Na koncu so Milančani slavili z 1:4. Foto: EPA

Nogometaši iz Bergama so se veselili še tretjič v zadnjih sedmih dneh. V prvem polčasu so gostje grozili iz protinapadov in imeli lepše priložnosti (s pomočjo videosodnika je bil zaradi nedovoljenega položaja na obeh straneh razveljavljen po en zadetek), v drugem je bilo na igrišču samo eno moštvo.

V 50. minuti je najprej zadel Remo Freuler. Deset minut pozneje je Švicar podal, na 2:0 pa je Iličić povišal z levico z natančnim strelom po tleh z roba kazenskega prostora. Kurtić je na zelenico vstopil v 64. minuti in četrt ure pred koncem tekme postavil končni izid, ko je pred vrati lepo stegnil desno nogo po predložku Robina Gosensa z leve strani. To je bil njegov prvi gol v tej sezoni.
Birsa le ublažil poraz
Chievo je doma z 1:4 izgubil proti Milanu. Tudi na tej tekmi sta se med strelce vpisala oba slovenska reprezentanta. Boštjan Cesar, ki je šele drugič začel srečanje v prvi postavi, je v 42. minuti po predložku z glavo dosegel avtogol in gostje so povedli z 0:2. Valter Birsa je v 61. minuti znižal na 1:3 po napaki v obrambi Milana, ko je proti klubu, za katerega je igral v sezoni 2013/14, zadel s strelom po tleh z roba kazenskega prostora. V statistiki ima v letošnji sezoni tako kot Iličić dva zadetka, mrežo je zatresel še v 1. krogu v Vidmu.