Lionel Messi je sijajno izvedel prosti strel in potrdil zmago Barcelone. Foto: Reuters

Štiri kroge pred koncem vodi Atletico Madrid s 76 točkami, Real Madrid jih ima 74, prav toliko pa tudi Barcelona na tretjem mestu. V soboto ob 16.15 Atletico prihaja na Camp Nouu, prihodnjo nedeljo pa bo Real gostil Sevillo, ki želi iz ozadja presenetiti vodilno trojico. Po grenkem porazu proti Bilbau z 0:1 imajo Andaluzijci res le še minimalne možnosti.

Pomočnik Schreuder zamenjal Koemana na klopi
Barcelona je v četrtek doživela najgrenkejši poraz v sezoni. Na Camp Nouu je izgubila proti Granadi z 1:2 in zapravila veliko priložnost, da bi se povzpela na vrh lestvice.

Mestalla za Katalonce ni najbolj ugodno prizorišče, tokrat pa so imeli popravni izpit. Novega spodrsljaja si niso smeli več dovoliti. Manjkal je tudi trener Ronald Koeman, ker je v četrtek prejel rdeči karton. Srečanje je vodil njegov pomočnik Alfred Schreuder.

Gostje so imeli v prvem polčasu terensko premoč. Najlepši priložnosti sta zapravila Pedri in Ronald Araujo v uvodne četrt ure. Izkazal se je tudi vratar netopirjev Jasper Cillessen.

Alfred Schreuder je zamenjal Ronalda Koemana ob stranski črti. Foto: Reuters

Paulista šokiral Barco
Valencia je povedla v 50. minuti, ko je Gabriel Paulista preskočil Clementa Lengleta in z glavo s štirih metrov zatresel mrežo. Gostje so zahtevali prekršek nad vratarjem Marc-Andrejem ter Stegnom, ki naj bi ga storil Thierry Correia. Videosodnik odločitve ni spremenil in zadetek je veljal.

Messi slabo izvedel najstrožjo kazen, a nato le izenačil
Barca je izenačila v 57. minuti. Lionel Messi je skušal v kazenskem prostoru zaposliti Frenkieja de Jonga, Toni Lato pa je žogo z roko preusmeril. Messi si je nastavil žogo na belo točko, vendar je bil vratar Cillessen na pravem mestu. Do odbite žoge je prišel Sergio Busquets in podal pred vrata, kjer Pedriju s šestih metrov ni uspelo zatresti mreže. Gabriel Paulista je blokiral strel s prsmi, Messi pa je nato z dveh metrov le preusmeril žogo v prazno mrežo.

Gabriel Paulista je poskrbel za presenetljivo vodstvo Valencie. Foto: Reuters

Mojstrovina Messija s prostega strela
V 63. minuti je Jordi Alba v kazenskem prostoru zaposlil de Jonga. Njegov strel z glavo je odlični Cillessen odbil, pritekel pa je Antoine Griezmann in žogo potisnil v mrežo. Messi je nato s prostega strela v 69. minuti povišal na 1:3. Žogo je z levico mojstrsko zavrtinčil prek živega zidu, od vratnice pa se je odbila v mrežo.

Soler poskrbel za napeto končnico
Carlos Soler je sedem minut pred koncem z močnim strelom z 22 metrov poslal žogo pod prečko, ter Stegen se je žoge dotaknil z roko, a znižanja na 2:3 mu ni uspelo preprečiti.
Valencia ni imela več dovolj moči za izenačenje in Katalonci so ohranili prednost vse do 94. minute.