Jan Oblak je bil nemočen ob strelu Karima Benzemaja. Foto: Reuters

Odločitev je padla v 56. minuti. Benzema je s petih metrov kirurško zaključil akcijo gostiteljev, ki jo je z izvrstno podajo v 56. minuti začel rezervist Vinicius. Žogo je podal do Ferlanda Mendyja, ki je poslal predložek v kazenski prostor. Tam se je pozornosti Atleticove obrambe izmuznil Benzema in dosegel 13. prvenstveni gol v sezoni.

Ekipi sta se v tej sezoni pomerili dvakrat in v 210 minutah igre zadetka ni bilo. 0:0 je bilo tako na prvem prvenstvenem obračunu na Wanda Metropolitani kot na začetku januarja v finalu španskega superpokala v Savdski Arabiji. Ta obračun je po enajstmetrovkah dobil Real.

Atletico je bil nevarnejši v prvem delu, ko je Angel Correa tudi zadel vratnico. Zinedinu Zidanu se je obrestovala dvojna menjava na začetku drugega dela, ko sta namesto Kroosa in Isca v igro prišla Vinicius in Vazquez. Še posebej prvi je poživil igro in bil eden izmed arhitektov zmagovitega gola. Mladi Brazilec je imel še dve priložnosti, a ga je obakrat ustavil Jan Oblak. Real je prevladoval vse do konca in Atletico je še na peti zaporedni tekmi ostal brez zmage.

To je prvi prvenstveni poraz Atletica na Santiago Bernabeuu po 1. decembru letu 2012. Od takrat do danes je Atletico trikrat zmagal in trikrat remiziral. Real je slavil osmič zapored in je nepremagan na 21 tekmah.

Benzema odločil madridski derbi

Po 90. minuti skoraj zapravili 2:0
Na zadnji tekmi 22. kroga La Lige je Barcelona gostila Levante. Lionel Messi je dvakrat izjemno zaposlil Ansuja Fatija, ki se je izkazal z zadetkoma v razmiku vsega 100 sekund. Sledila je še prečka Nelsona Sameda, nato pa je katalonska ofenziva popustila. V drugem delu so gostje pokazali, da so lahko nevarni, in v 92. minuti so prišli do znižanja po zaslugi Rubena Rochine, pri čemer si je napako privoščil vratar Marc-Andre ter Stegen. V prav zadnjem napadu se je Levanteju celo ponudila priložnost za izenačenje, a je bil poskus Rochine previsok.