Obrambni vezist Casemiro je prvič dosegel dva gola na tekmi La Lige. Brazilski reprezentant je sicer na 138 tekmah za Real Madrid doslej dosegel 16 golov. Foto: Reuters

Sevilla ni zmogla presekati črnega niza v Madridu, saj so Andaluzijci na Santiagu Bernabeu izgubili že 13. zapored. V 30. minuti so sodniki po ogledu videoposnetka razveljavili gol gostov, ki so bili nato boljša ekipa.

Prvič izkoristil petko Jovića
Popolnoma v nasprotju z razvojem igre je vseeno povedel Madrid, ko je v 57. minuti prvič udaril Casemiro. Luka Jović je Brazilcu vrnil podajo s peto in iz oči v oči je 27-letni vezist matiral Tomaša Vaclika. A Sevilla je hitro odgovorila: prodor Munirja je bil zaustavljen na robu 16-m prostora, a je žogo pobral Luuk de Jong, ki si je s slalomom priboril prostor in z natančnim strelom le ukanil Thibauta Courtoisa (2 obrambi).

Drugič predložek Lucasa
A že čez pet minut so beli znova vodili: z desne strani je visok predložek v osrčje kazenskega prostora poslal Lucas, najvišji z glavo in natančen pri strelu pa je bil Casemiro. Real Madrid je v drugi del španskega prvenstva krenil z 12. zmago sezone in ima vnovič 3 točke prednosti pred Barcelono, ki jo čaka doma soočenje z Granado.

Zgodovinski večer v Eibarju
Na večerni sobotni tekmi je šok doživel Atletico Madrid, ki je izgubil šele tretjič v prvenstvu, Eibar pa je sploh prvič doma premagal rdeče-bele iz prestolnice. Pri Eibarju, ki se bori zgolj za obstanek je bil v bučnem ozračju brez prave ideje v napadu. Že v 10. minuti je obramba Atletica zatajila ob kotu z leve strani, podaljšano žogo je na drugi vratnici v vodstvo spremenil osamljeni Esteban Burgos.

Sledili so jalovi napadi Atletov, predvsem Joao Felix znova ni bil pri strelu. Piko na i so Baski postavili v zadnji minuti, ko je odbito žogo z roba kazenskega prostora mimo Jana Oblaka poslal Edu Exposito. Oblak je bil znova kapetan Atletica, zbral pa je dve obrambi.

Messi rešil Barcelono
Barcelona je v zadnji tekmi kroga z 1:0 premagala Granado.

Lionel Messi je dosegel 13. gol. Foto: Reuters
Quique Setien je na klopi Barcelone debitiral z zmago. Foto: Reuters

Barcelono je prvič vodil novi trener Quique Setien, ki je na trenerskem stolčku zamenjal Ernesta Valverdeja.

Barcelona je imela posest žoge krepko na svoji strani (81-19), imela je tudi več priložnosti, a za zmago je trepetala vse do 76. minute, ko je Lionel Messi po podaji Artura Vidala v kazenskem prostoru natančno meril v levi spodnji kot (1:0).

Granada je imela od 69. minute igralca manj, saj je Sanchez prejel drugi rumeni karton.