Takole se je v glavnem mestu Baskije osmešil Neto. Foto: Reuters

Po dveh porazih je Barca tokrat remizirala v Vitorii. Katalonci so na Mendizorrozi dominirali, toda domača obramba na čelu z junakom srečanja vratarjem Fernandom Pachecom, ki je bil izjemno razpoložen, iztržila točko. Najprej je v baskovski prestolnici veliko priložnost zamudil slavljenec Ansu Fati, ki je na dan tekme dopolnil 18 let, zatem še eno Antoine Griezmann, Lionel Messi pa je v 23. minuti dobro streljal s prostega strela, tod z golove črte je odbil Florian Lejeune. V 31. minuti se je zatresla gostujoča mreža, ko se je žoga najprej srečno odbila do Deyversona. Po njegovi podaji je do nje že prišel Gerard Pique, ki jo je poslal do Neta, Barcin vratar pa je napravil gromozansko napako, se zapletel, žogo pa mu je odvzel Luis Roja in jo popeljal v gol.

Antoine Greizmann je v 63. minuti izenačil, številni napadi Barce, ki so sledili, pa niso obrodili več sadov. Foto: Reuters

Gostje so ves drugi polčas pritiskali. V 62. minuti so po drugem rumenem kartonu Jote imeli še igralca več na zelenici. Številčno premoč so hitro izkoristili, saj je že minuto kasneje, potem ko je srečano prejel žogo, Griezmann, ki jo je dvignil prek Pacheca, zadel za 1:1. Kmalu zatem je nevarno streljal Messi, imenitno pa je s parado odbil Pacheco. Barcelona je dvakrat žogo spravila v mrežo, a obakrat iz prepovedanega položaja. Pacheco je dvakrat izvrstno posredoval v 88. minuti, najprej po strelu Sergina Desta, nato še poskusu Miralema Pjanića z razdalje, še enkrat pa je, tokrat je z glavo meril Pique, na črti odbil Lejeune.

Finančne težave Barcelone

Medtem so španski mediji Rac1, Marca in As poročali, da se je Barcelona znašla v velikih finančnih težavah. Klubu tako že januarja grozi plačilna nesposobnost, če igralci ne bodo pristali na znižanje plač. V petek so se začela pogajanja med klubskimi odvetniki in nogometaši o znižanju prejemkov. Vodstvo katalonskega velikana upa, da bodo pristali na 30-odstotno znižanje plač, s čimer bi privarčevali 190 milijonov evrov. V zadnjih pogovorih so igralci znižanje plač zavrnili. Klub poudarja, da zaradi pandemije covida-19 v blagajni manjkajo predvsem prilivi od prodaje vstopnic.

Eden Hazard je dosegel svoj drugi gol za Real. Foto: Reuters

Hazard prekinil strelski post

Real po zmagi na el clasicu med tednom v Ligi prvakov znova ni navdušil, ko je le remiziral z Borussio Mönchengladbach, veliko prahu pa so po tekmi dvignile besede Karima Benzemaja, ko je med srečanjem Ferlandu Mendyju dejal, naj ne podaja Viniciusu, ker igra sebično. Proti Huesci – kapetan Madridčanov Sergio Ramos je odigral 500. srečanje v La ligi – je bil kraljevi klub boljši tekmec, praktično ves čas je imel pobudo in jo tudi štirikrat kronal.

Na stadionu Alfreda Di Stefana je povedel v 40. minuti. Eden Hazard, ki je igral prvo tekmo v španskem prvenstvu v tej sezoni, se je otresel Kelechija Nwakalija, nato pa natančno sprožil z več kot 25 metrov in premagal Andresa Fernandeza. Belgijski zvezdnik, ki je lani iz Chelseaja prišel v špansko prestolnico, je na 24. nastopu šele drugič v dresu Reala zatresel mrežo, med strelce pa se je vpisal prvič po 392 dneh. Vmes je imel ogromno težav s poškodbami.

Sergio Ramos je 500. zaigral La . 461 nastopov je zbral za Real, 39 pa za Sevillo. Foto: Reuters

Še pred odmorom so gostitelji povišali prednost. Tik pred iztekom 45. minute je Lucas Vazquez z desne strani poslal predložek v kazenski prostor. Pablo Maffeo je bil prenizek, Benzema pa je s prsmi lepo sprejel žogo in jo z levico poslal za Fernandezov hrbet. Kljub spodbudnemu začetku drugega polčasa Aragoncev pa se je kmalu znova zatresla njihova mreža. V deveti minuti nadaljevanja je po lepi kombinaciji Benzema na desni strani kazenskega prostora našel samega Fedeja Valverdeja, ki je z diagonalnim strelom po tleh povišal na 3:0.

V 74. minuti je Huesca znižala zaostanek. Na levi strani je Rafa Mir preigral Mendyja in natančno poslal žogo proti Davidu Ferreiru, ki je prišel za hrbet Sergia Ramosa in žogo preusmeril v gol. Ob izteku rednega dela je Marcelo z leve poslal predložek pred vrata, kjer je z glavo žogo podal Rodrygo, Benzema pa je z glavo postavil končni izid.

Joao Felix dvakrat zadel, a tudi zapravil 11-m

Atletico je tri točke odnesel z El Sadarja v Pamploni. Jan Oblak, ki je branil celo tekmo, je šele drugič v tej sezoni v La ligi pobral žogo iz svoje mreže. Osasuna je bila v prvem polčasu nevarnejša, vseeno pa so colchonerosi povedli še pred odmorom. Vitolo je v 43. minuti po levi strani prodrl v kazenski prostor, kjer pa ga je nepravilno zaustavil Facundo Roncaglia. Zanesljivo je enajstmetrovko izvedel Joao Felix. Kot se je zaključil prvi, se je začel drugi polčas, saj je že v tretji minuti nadaljevanja mladi portugalski zvezdnik znova žogo postavil na belo točko. Ob poskusu prodora Angela Corree je v kazenskem prostoru žoga v roko zadela Oierja. Po posredovanju VAR-a je Xavier Estrada Fernandez dosodil enajstmetrovko.

Joao Felix je bil v Pamploni zelo razigran. Foto: EPA

Joao Felix je znova meril v desni spodnji kot Sergia Herrera, toda tokrat zadel vratnico, Correa pa je odbito žogo poslal prek vrat. Argentinec je kmalu zatem streljal z velike razdalje, veselje pa mu je preprečil okvir vrat. Correa se je izkazal v 69. minuti, ko se je otresel Davida Garcie, potem pa podal v sredino, kjer je utekel Joao Felix, ki je zanesljivo zadel. Gostiteljem je nekaj upanja v 80. minuti po natančni podaji Rubena Garcie z glavo vlil rezervist Ante Budimir, toda osem minut kasneje je dvome o zmagovalcu razblinil Lucas Torreira, ki je tri minute predtem zamenjal Joaa Felixa.