Philippe Coutinho, Andres Iniesta in soigralci so bili razočarani po koncu tekme, saj so zapravili zgodovinsko priložnost. Foto: Reuters
Veliko veselje nogometašev Levanteja po prestižni zmagi. Foto: Reuters
Emmanuel Boateng je s "hat-trickom" potopil Barcelono. Foto: Reuters
Jan Oblak je spet blestel v vratih Atletica in mrežo ohranil nedotaknjeno. Foto: EPA
Isco in Bale sta bila gonilni sili Realove zmage nad Celto. Foto: Reuters

Katalonci so na stadionu Ciudad de Valencia zapravili zgodovinsko priložnost, da postanejo prva ekipa, ki bi končala sezono v Primeri division v tem formatu brez poraza. Barcelona je bila neporažena neverjetnih 43 prvenstvenih tekem. Zadnji poraz je doživela 8. aprila lani na stadionu La Rosaleda v Malagi (0:2).
Vseeno poraz ni preveč grenak, saj so si že pred dvema tednoma zagotovili dvojno krono (špansko prvenstvo in kraljevi pokal).
Pet golov v mreži prvič po letu 2003
Madridski Real je leta 1932 osvojil špansko prvenstvo brez poraza, vendar je bil takrat sistem popolnoma drugačen, tudi nogomet se je igral na veliko nižji kakovostni ravni. Prejšnji teden je Barceloni z deseterico uspelo izvleči remi na el clasicu (2:2), tokrat pa ji ni uspelo. Prvič po letu 2003 v Malagi je na prvenstveni tekmi prejela pet golov.
Boateng nerešljiva uganka za branilce Barce

Motivirani gostitelji so pred 22.380 gledalci povedli v 9. minuti, ko je Jose Luis Morales prodrl v kazenski prostor, švignil mimo branilcev Barcelone in podal pred vrata, kjer je Emmanuel Boateng iz bližine potisnil žogo v mrežo. Ganski napadalec je po pol ure igre povišal na 2:0 po lepi podaji Saše Lukića. Sedem minut pred odmorom je znižal Philippe Coutinho z močnim strelom z roba kazenskega prostora po podaji Luisa Suareza.
Bardhi dvakrat učinkovito zaključil protinapad
Tudi začetek drugega polčasa je Barcelona prespala. Jordi Alba je naredil veliko napako in Levante je izvedel šolski protinapad. Jose Campana je na robu kazenskega prostora sijajno zaposlil Enisa Bardhija. Makedonec je z desno nogo poslal žogo pod prečko, Marc Andre ter Stegen je bil nemočen.
Tri minute zatem je Gerard Pique slabo ocenil let visoke žoge. Branilec Antonio Luna je podal do Boatenga, ki je z diagonalnim strelom z desno nogo povišal na 4:1. Jezni gostje so vse stavili v napad in pustili ogromno prostora za protinapade. V 56. minuti je Roger v idealnem trenutku zaposlil Bardhija, ki je zabil žogo pod prečko za 5:1.
Gostje hitro znižali na 5:4
Coutinho je po uri igre izkoristil zmedo v obrambi Levanteja in iz bližine znižal na 5:2. Ernesto Valverde je nato v igro poslal Paca Alcacerja in Denisa Suareza. Coutinho je v 64. minuti dosegel "hat-trick", potem ko je zadel z 20 metrov, žoga je malce oplazila Luisa Suareza. Urugvajec je v 71. minuti natančno izvedel najstrožjo kazen, s strelom pod prečko po sredini vrat je znižal na 5:4, potem ko je Boateng podrl Sergia Busquetsa v kazenskem prostoru.
V zadnjih minutah je Barcelona vse moči usmerila v napad, najlepšo priložnost pa je imel Levante. V zadnji minuti rednega dela je bil rezervist Ruben Rochina preveč presenečen in zgrešil prazna vrata. Busquets je slabo podal do ter Stegna, ki je nato z drsečim štartom zmedel Rochino.

Coutinho: Nismo si zaslužili nič drugega od poraza
"Zelo smo si želeli končati sezono brez poraza, zato smo potrti. Naleteli smo na motiviranega tekmeca, ki je odigral odlično tekmo. Verjel sem do konca, saj smo dosegli tri gole in se približali na 5:4. Prejeli smo pet golov in seveda si nismo zaslužili nič drugega od poraza. To res ni bil naš večer. Res blizu smo bili cilju, saj je prihodnji teden na sporedu zadnji krog. 43 tekem brez poraza v španski ligi je izjemen dosežek, zdaj pa si moramo zadati nove cilje," je poudaril Coutinho.

Oblak znova ubranil najstrožjo kazen
Atletico Madrid je s klasičnim izidom 1:0 opravil svoje delo, pri zmagi nad Getafejem pa je imel veliko vlogo spet Jan Oblak. V 77. minuti je slovenski reprezentančni vratar imenitno ubranil enajstmetrovko. Streljal je Maročan Faycal Fajr, in to v desni kot Oblakovih vrat. Toda Oblak se je vrgel v pravo smer in strel atraktivno ubranil.

Oblak tako postaja vedno večji specialist za strele z bele točke, čeprav je bil pred dvema letoma pod udarom kritik, ko je v finalu Lige prvakov ob streljanju enajstmetrovk "požrl" vseh pet Realovih žog.

Edini zadetek je v sedmi minuti dosegel Koke, ki je v kazenskem prostoru (po podaji Griezmanna) sprožil natančen diagonalni strel.

Bale in Isco Real hitro popeljala do vodstva 3:0
Kraljevi klub, ki ga čez dva tedna čaka finale Lige prvakov, je brez Cristiana Ronalda s 6:0 odpravil Celto. Uvodna zadetka je dosegel Gareth Bale (prvega po izjemno hitrem prenosu žoge in podaji Modrića), odlično je igral tudi Isco, ki je bil podajalec pri drugem Balovem golu, v 32. minuti pa je povišal na 3:0.

Branilec Marcelo je na svoj 30. rojstni dan odigral že 450. tekmo v dresu Reala. "Privilegij je igrati za najboljši klub na svetu. Na začetku sezone smo imeli težave, vendar smo se pobrali in smo spet samozavestni," je povedal Brazilec.